شاید شما هم از جمله افرادی باشید که طرفدار طعم تند هستند! پس در این صورت به شما تبریک می گوئیم. غذا های تند طرفداران بسیاری را در سر تا سر دنیا دارند که این امر نشان از محبوبیت این طعم است؛ اما جدا از طعم مطلوب، مصرف فلفل فواید بسیار زیادی را برای سلامت شما در پی خواهد داشت. با دکتر سلام همراه باشید.

فلفل تند و دیگر ادویجات تند می توانند باعث کاهش وزن و کاهش تمایل به خوردن نمک زیاد بشود که بر سلامتی قلب و عروق تأثیر مثبت می گذارد.

جیمینگ ژو از دانشگاه سوم نظامی — پزشکی چین تعریف کرد که همکاران ما چندی پیش به این کشف رسیدند که مقدار کمی فلفل تند باعث تشدید شوری می شود. ما در صدد آن برآمدیم که بفهمیم آیا این نکته بر مقدار مصرف نمک توسط اشخاص مختلف تأثیر می گذارد یا نه».

غذای تند تا چندی پیش غذای نامناسبی برای سلامتی معده و دیگر اعضای گوارشی به حساب می آمد. اما در سال های اخیر پژوهشگران و متخصصان نکات مثبت زیاد فلفل قرمز و دیگر ادویجات تند را کشف کردند. به عنوان مثال،دو سال پیش، متخصصان بیولوژی مشخص کردند که غذای تند باعث سوختن بافت چربی می شود و مانع از انبار شدن کالری اظافی شده و متابولیسم را سرعت بخشیده و سطح کلی التهاب در بدن را کاهش می دهد.

غذاهای چینی یکی از تندترین غذاهای جهان است. اما فعلا معلوم نیست که آیا تأثیر غذاهای تند برای ساکنان اروپا و آمریکا مثل چینی ها خواهد بود یا نه.

 

منبع: خردادنیوز