سرطان پوست

بر اساس تحقیقات جدیدی که صورت گرفته داروی Opvido برای مبارزه با ملانوما بر سیستم ایمنی اثر می گذارد. با استفاده از این دارو می توانید تورموهای پیشرفته ی ملانوما را درمان کنید. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص داروی Opvido را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

تحقیق جدیدی بیان می‌کند که داروی Opvido در افرادی که جراحی برداشتن تومورهای پیشرفته‌ی ملانوما داشته‌اند از درمان استاندارد فعلی اثربخش‌تر است. داروی اوپویدو برای مبارزه با ملانوما بر سیستم ایمنی اثر می‌گذارد.

این مطالعه‌ی بین‌المللی با حمایت مالی شرکت سازنده‌ی اوپویدو، بریستول-مایرز اسکویب، انجام شدو شامل بیش از ۹۰۰ بیمار مبتلا به ملانومای مرحله‌ی ۳ و ۴ بود.

بیماران در ۱۳۰ مرکز پزشکی در ۲۵ کشور دنیا تحت درمان قرار گرفتند. تمامی این افراد قبل از شروع درمان با اوپویدو (نیوولوماب) یا یرووی (ایپیلیموماب) تحت جراحی قرار گرفتند. یرووی (Yerovy) درمان استاندارد فعلی است.

هر دو دارو، از دسته‌ی داروهای «ایمنی‌درمانی» هستند، به این معنی که با ارتقای توانایی دستگاه ایمنی برای کشف و نابودسازی سلول‌های تومور کار می‌کنند.

پس از یک سال درمان، ۷۱ درصد از بیماران گروه اوپویدو بدون عود بیماری زنده بودند. این رقم در مورد بیماران گروه یرووی، ۶۱ درصد بود. پس از ۱۸ ماه، نرخ مذکور در گروه اوپویدو ۶۶ و در گروه یرووی ۵۳ درصد بود.

بنا بر آمار بنیاد سرطان پوست امریکا، ملانوم متاستاتیک تنها ۱ درصد از موارد سرطان‌های پوستی را تشکیل می‌دهد اما عامل اکثر مرگ‌های ناشی از سرطان پوست می‌باشد.

منبع: سلامانه