بیماری های قلبی

با توجه به پیشرفت های که در علم پزشکی صورت گرفته است، اکثر نوزادانی که مادرزادی به بیماری های قلبی مبتلا هستند، درمان می شوند. در این مقاله از دکتر سلام اطلاعاتی در خصوص درمان نوزادانی که مادرزادی مبتلا به بیماری های قلبی هستند را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه شوید.

فریدون نوحی عصر امروز در حاشیه کنگره بین المللی کاسپینCSI در بیمارستان رضوی مشهد اظهار داشت: برگزاری دو کنگره مهم کیفی در فاصله کمتر از چهارماه در بیمارستان رضوی در تبادل اطلاعات با سایر کشورهای جهان نشانگر همکاری مفید آستان قدس رضوی با مجموعه‌های متولی سلامت کشور است.

وی افزود: پیگیری و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و امکانات برگزاری این کنگره‌ها با بار علمی فراوان توسط بیمارستان رضوی و پیگیری‌های رئیس بنیاد سلامت آستان قدس رضوی در جذب و جلب همکاری اساتید قلب از سراسر کشور و دنیا شایسته تقدیر ویژه است.

نوحی درباره وضعیت بیماری‌های مادرزادی قلب و عروق در ایران، اظهار داشت: بیماری‌های مادرزادی به این معناست که فرد در بدو تولد این بیماری را به همراه خود دارد و با توجه به رشد جمعیتی در کشور، بروز و ظهور این بیماری‌ها نگرانی فراوانی را در مجامع درمانی ایجاد کرده است.

وی گفت: البته تمامی انواع این بیماری های مادرزادی قلب و عروق پیچیده نبوده و برخی به سادگی رفع می‌شوند، اما برگزاری این قبیل کنگره‌ها به افزایش دانش و تجربه پزشکان و متخصصان بسیار کمک کرده و در رفع مشکلات خانواده بیماران مؤثر است.

نوحی با بیان اینکه بیمارستان رضوی از جایگاه ویژه‌ای در میان مراکز درمانی کشور برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به پیشرفت‌هایی که در کشور برای ارائه خدمات به نوزادان مبتلا به بیماری‌های مادرزادی قلب رخ داده، اکثر قریب به اتفاق این نوزادان به راحتی درمان می‌شوند و در حقیقت باید اذعان کنیم که پیشرفت‌های ما همسو با کشورهای دیگر دنیاست.

منبع: خبرگزاری تسنیم