انبه

خانم ها چون نسبت به آقایان بدنشان ضعیف تر می باشد باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشند تا ویتامین های مورد نیاز بدنشان تامین شود. در این مقاله از دکتر سلام ویتامین های که همه ی خانم ها به آنان نیاز دارند را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

حوزه کلینیک در نظر دارد مهم‌ترین مسائل بهداشتی و درمانی که خانم‌ها باید بدانند را در اختیار آنها قرار دهد.

خانم‌ها به دلیل ضعف بیشتری که نسبت به آقایان دارند باید غذا‌های مناسبی را مصرف کنند که انرژی روزانه آنها را تامین کند و ویتامین‌هایی که هریک از خانم‌ها به آن احتیاج دارند به آنها بدهد.

برای جلوگیری از سرطان ویتامین D مصرف کنید

خانم‌ها باید روزانه ۴۰۰ واحد ویتامین D مصرف کند کنند. این ویتامین در شیر کم چرب و آب پرتقال غنی شده با ویتامین D وجود دارد. بر اساس تحقیات انجام شده این ویتامین می‌تواند از بروز سرطان سینه، تخمدان و روده بزرگ جلوگیری کند. متاستفانه بسیاری از خانم‌ها از کمبود ویتامین D رنج می‌برند و علت آن هم قرار نگرفتن خانم‌ها در برابر نور خورشید است. ویتامین D در منابعی همچون ماهی‌های خال مخالی، تون، آزاد و ساردین یافت می‌شود، اما متخصصان غذا‌های غنی شده با ویتامین D مانند شیر غنی شده را بهترین منبع این ویتأمین می‌دانند.

انبه بخورید، کیسه صفرا نگیرید

انبه ۲ برابر پرتقال ویتامین C دارد؛ به همین جهت برای درمان بیماری کیسه صفرا که بیشتر زنان به آن مبتلا می‌شوند بسیار موثر است.پس از بررسی‌های انجام شده مشخص شد زنانی که ویتامین C بدن آنها کم است در مقایسه با دیگر خانم‌ها بیشتر به بیماری کیسه صفرا مبتلا می‌شوند. یک انبه متوسط منبع بسیار خوبی برای تامین ویتامین C بدن است.

سویا سبب کاهش کلسترول خون می‌شود

سویا دارای خواص بسیار زیادی بوده و برای خانم‌ها بسیار مفید است، مصرف منظم مواد غذایی تهیه شده از سویا سبب می‌شود کلسترول خون پایین بیاید، استحکام استخوان‌ها بیشتر شود و در زمان یائسگی علائم گرگرفتگی کمتر شود. سویای تازه حاوی مواد مغذی بسیار زیادی است.

تخم کتان از بروز سرطان سینه جلوگیری می‌کند

تخم کتان؛ نانوایی‌ها از این دانه خوش طعم برای اضافه کردن طعم و فیبر نان استفاده می‌کنند. اما دانشمندان معتقدند که این دانه کوچک حاوی مقدار زیادی استروژن است و بدن خانم‌ها را در برابر سرطان سینه مقاوم می‌کند. براساس تحقیقات انجام شده اضافه کردن بذر کتان به غذای خانم‌های مبتلا به سرطان از بزرگ شدن تومور جلوگیری می‌کند. این ماده در نان و شیرینی‌ها وجود دارد، اما بهترین راه برای به دست آوردن آن اضافه کردن یک قاشق غذا خوری بذر کتان به صبحانه است.

گردو

گردو باعث زیبایی خانم ها می‌شود

مواد غذایی بسیار زیادی وجود دارد که برای خانم ها بسیار مفید است که از جمله آنها گردو است. گردو چربی‌های مفید بسیار دارد و جز چربی‌های ضروری به شمار می‌رود در واقع گردو حاوی میزان قابل توجهی امگا ۳، ویتامین E است . گردو یکی از مواد غذایی زیبایی بخش برای زنان محسوب می‌شود.

مصرف این مواد غذایی را فراموش نکنید

همچنین میوه‌های ریز سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی هستند که از ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها پیشگیری می‌کنند و به این ترتیب از پیری زودرس جلوگیری به عمل می‌آورند. هویج یکی دیگر از مواد غذایی مفید برای خانم هاست، هویج حاوی بیشترین میزان بتاکاروتن است. بتاکاروتن مانند یک آنتی اکسیدان عمل می‌کند و پوست خانم‌ها را خوش آب و رنگ می‌کند. ماهی‌های چرب به سبب دارا بودن اسید‌های چرب ضروری از جمله امگا ۳ باعث می‌شوند زنان خوش خلق شوند و و از افسردگی آنها پیشگیری می‌کند. توصیه می‌شود خانم‌ها هفته‌ای ۲ مرتبه ماهی میل کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان