مقابله با مشکلات مفصلی با ورزش آبی

ورزش کردن برای افراد سالمند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. کسانی که در سنین پیری به سر میبرند با ورزش منظم می توانند از بروز مشکلات جسمانی و ابتلای خود به انواع بیماری ها پیشگیری کنند. آرتروز از رایج ترین بیماری هایی است که این افراد را درگیر میکند. برای مقابله با این بیماری ورزش های آبی بهترین گزینه به شمار می روند.

با افزایش سن مشکلاتی مربوط به سلامتی ایجاد می‌شود و افراد می‌توانند با روش‌های مختلف از جمله ورزش کردن از شدت و سرعت ایجاد این مشکلات بکاهند.

بسیاری از افراد سالمند دوست دارند بدانند که بهترین ورزش برای آن‌ها چگونه ورزشی است و انجام چه فعالیت‌هایی می‌تواند از تحلیل رفتن بدن آن‌ها جلوگیری کند.

مقابله با مشکلات مفصلی با ورزش آبی

یکی از بیماری‌هایی که افراد سالمند بیشتر به آن دچار می‌شوند آرتروز است. ۵۰ درصد افراد سالمند به این بیماری دچار می شوند و آرتروز یکی از دلایل ناتوانی جسمانی افراد سالمند است. با انجام ورزش می‌توان از ابتلا به آرتروز جلوگیری کرد. ورزش برای جلوگیری از آرتروز بهتر است خیلی شدید نباشد. اما به صورت منظم انجام شود. خوردن غذاهای سالم و جلوگیری از افزایش وزن نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد. انجام ورزش‌های آبی می‌توانند به جلوگیری از آرتروز کمک کنند و از درد نیز بکاهند. راه رفتن در استخر و آب گرم می‌تواند موثر باشد.

مقابله با مشکلات مفصلی با ورزش آبی

آب گرم می‌توند جریان خون را در بافت‌های بدن افزایش دهد و از فشاری که بر روی مفاصل وجود دارد بکاهد.

منبع:ایسنا