دکتر اکبری: لیزر ناحیه تناسلی زنانه خوب یا بد؟

عوارض لیزر ناحیه تناسلی زنانه

لیزر درمانی بهترین روش برای از بین بردن و ریشه کنی موهای زائد ناحیه تناسلی به شمار می رود. کسانی که از این روش استفاده کرده اند بسیار راضی و خرسند هستند. برخی افراد استفاده از روش های معمول و رایج خانگی برای رفع موهای زائد خود را به این تکنولوژی ترجیح میدهند. می خواهیم به فواید و عوارض جانبی لیزر موی ناحیه تناسلی بپردازیم با ما همراه باشید.

دکتر اکبری در این باره افزود: لیزر مفید ترین روش برای از بین بردن موهای نواحی  تناسلی به شمار می رود و  می تواند علاوه بر رفع موهای این ناحیه باعث کاهش یا رفع تیرگی پوست اندام تناسلی زنان، پیشگیری از زخم و خونریزی و ارتقای کیفیت رابطه زناشویی شود.

برای رسیدن به نتیجه بهتر از لیزر موهای زائد اندام تناسلی زنانه ، می توانید با تست یک شات، تاثیر لیزر را روی پوست این ناحیه ببینید.
از اپیلاسیون، وکس، تیغ، قیچی، کرم موبر و داروهای مختلف برای رفع موهای زائد اندام تناسلی در خانم ها و اقایان استفاده می شود که هیچیک از این روش ها مدت طولانی دوام نیاورده و با رشد مجدد موهایتان مواجه خواهید شد.

در حالیکه با استفاده از روش لیزر که بسیار کم خطر و عاری از هرگونه درد است با چهار جلسه حجم زیادی از موهای زائدتان برای همیشه از بین خواهند رفت و تعداد ناچیز موی باقیمانده بسیار نازک خواهند بود.

پوست ناجیه تناسلی زنان بسیار حساس است و در روابط جنسی سالم تاثیر مهمی میگذارد همچنین این ناحیه از بدن در معرض انواع عفونت ها و آسیب های بافتی قرار داردپس باید از روش هایی  که آسیب کمتری به پوست وارد میکنند استفاده کنید.

تحقیقات پزشکی در آمریکا  ثابت کرده است  که نزدیک نیمی از زنان و دختران جوان و میانسال برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی خود از تیغ استفاده می کنند. استفاده از این روش می تواند باعث بروز قرمزی، زخم، بریدگی، افزایش عفونت های پوستی، بروز تبخال و  زگیل تناسلی شود. تیغ علاوه بر این عوارض باعث ایجاد جوش و موی زیر پوستی نیز می شود.

با استفاده از روش لیزر می‌توانید در کمترین وقت، صاحب بهترین پوست شوید، علاوه بر این دیگر موهای زیر پوستی نخواهید داشت وتیرگی پوستتان نیز از بین خواهد رفت. با کمک لیزر پوستی همانند پوست اطفال خواهید داشت. اکثر موهای زائد ناشی از عوامل ژنتیکی، انواع دارو، اضطراب، تغییرات فیزیولوژیک طبیعی پدید می آیند.

عوارض لیزر ناحیه تناسلی زنانه

 

لیزر موهای زائد کاملا غیرتهاجمی است . پس از گذراندن جلسات مختلف لیزر تغییرات محسوسی در نواحی مورد نظر مشاهده خواهید کرد که اکثر این نتایج دائمی هستند. علاوه بر این، چون عوارض جانبی و دوره ریکاوری ندارد جای هیچ نگرانی در زمینه های مختلف وجود ندارد. وقتی روش لیزر موهای زائد، را با سایر روش‌های رفع موهای زائد مانند الکترولیز مقایسه می کنیم تفاوت قابل توجهی ملاحظه می کنیم.

متخصصین زیبایی و پوست و مو می خواهند از بهترین و به روزترین تکنولوژی‌ها برای کمک به مشتریان خود استفاده می‌کنند. می توانید برای  مطرح کردن سوالات خود در زمینه لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی و عوارض جانبی انواع روشهای اپیلاسیون به این کلینیک ها مراجعه کنید.

روش لیزر موی زائد بیکینی به منظور زیبایی این ناحیه انجام می‌شود،ولی عموما این کار برای رعایت بهداشت و نظافت هرچه بیشتر  این ناحیه صورت میگیرد..بانوان با سن، شغل، طبقه اجتماعی و سبک زندگی متفاوت اقدام به  لیزر موهای زائد می ‌کنند چون می خواهند پوستی زیبا و لطیف داشته باشند.

علاوه بر خانم ها آقایان نیز دوست دارند تمیزی، زیبایی و لطافت را تجربه کنند. اکثر آقایان به دلیل تاثیرات مفید و نتایج طولانی مدت این روش از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می‌کنند. آقایان نیز از مشتریان این روش زیبایی هستند و لیزر موهای زائد برای آقایان کاملا راحت و بدون درد خواهد بود.

عوارض لیزر ناحیه تناسلی زنانه

عوارض استفاده از تیغ برای رفع موهای زائد

تیغ زدن موها، روش رایج برای از بین بردن موهای زائد است، اما این معایبی نیز به همراه دارد:

– این کار زمان بر است.

– شما باید به صورت دائم از تیغ استفاده کنید.

– استفاده از تیغ با توجه به نواحی مختلف بدن باید با احتیاط باشد چون به طور ایمن نواحی حساس و برخی نواحی که دسترسی به آن مشکل‌تر است را اصلاح کرد.

– ممکن است در هنگام تیغ زدن پوست خود را ببرید.

– محلی که تیغ می کشید و جایی که با ماشین اصلاح می کنید در معرض سوختگی یا حساسیت پوستی قرار دارد.

– تیغ باعث زیرپوستی شدن موها می شود.

– تهیه تیغ هزینه بر است.

– استفاه از تیغ بسیار موقتی است و پس از گذشت یک یا دو روز رشد مو آغاز می شود.

برخی با تحمل درد فراوان ناشی از روش‌هایی مانند اپیلاسیون، موم یا اصلاح با نخ به رفع موهای زائد بدن خود میپردازند. بهتر است عوارض جانبی این روش ها را به یاد داشته باشید:

– برای موم انداختن موهای بدن باید یک تا دو سانت رشد کرده باشند.

– موم درد شدیدی به همراه دارد.

– موم باعث ایجاد حساسیت پوستی می شود.

– موم باعث زیرپوستی شدن موی می شود.

– مدت زمان اصلاح با موم تقریبا 2 هفته است.

– این روش هزینه بر است.

دکتر اکبری در ادامه افزود: لیزر موهای زائد بیکینی تا هشت جلسه لیزر درمانی  به طول می انجامد که هر کدام از جلسات، با فاصله شش هفته با هم انجام می شوند. برای آمادگی جهت لیزردرمانی، باید قبل از مراجعه به کلینیک، موهای این ناحیه را با تیغ اصلاح کنید و به همان الگویی که می خواهید دربیاورید (مثلا اگر می خواهید بخشی از موهای میانی بیکینی باقی بماند) تا نحوه لیزر درمانی شما مشخص شود.

عوارض لیزر ناحیه تناسلی زنانه

ویژگی های لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی

دکتر اکبری در این باره گفت: با گذشت هر جلسه موهای زائد شما به مرور محو می‌شوند و در نهایت درصد زیادی از موهای زائد ناحیه تناسلی کاهش پیدا می‌کند.
لیزر این ناحیه از بدن، زمان کمی میطلبد. شما باید هر شش هفته یکبار تنها ربع ساعت وقت بگذارید و در هشت جلسه این کار را تکرار کنید.
می توانید با این هزینه، می توانید الگویی که خود برای لیزر ناحیه تناسلی تعیین می کنید را در پیش بگیرید.
همراه با لیزر بیکینی، مو و جوش های زیر پوستی نیز از بین خواهد رفت.
همزمان با جلسات لیزردرمانی می توانید از تیغ برای اصلاح موهای خود استفاده کنید، و دیگر روش های درد ناک مانند موم زدن را کنار بگذارید.
با احتساب هزینه‌ی اصلاح با تیغ یا موم ، متوجه خواهید شد که لیزر موهای زائد بسیار مقرون به صرفه است همچنین با این روش پوست شما کاملا نرم و لطیف می‌شود.

نحوه لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی از زبان دکتر اکبری

در این روش موها  نازک‌تر و روشن‌تر شده و با سرعت بسیار کمتری رشد خواهند کرد.

غالبا برخی افراد از درد لیزر موهای ناحیه تناسلی میترسند. لیزر موهای زائد عاری از درد نیست. برخی معتقدند دردی شبیه به روش موم زدن دارد،در حساس بودن می توانید از داروی بی‌حسی کمک بگیرید.

اگر به زگیل یا تبخال تناسلی مبتلا هستید نباید از تیغ استفاده کنید.

با تمامی توضیحاتی که دادیم استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد اندام تناسلی مفیدترین راه و هم چنین دائمی ترین راه برای  خلاصی از موهای زائد به شمار می رود.