گردو یکی از خشکبار مقوی است که سرشار از امگا3 می باشد،مصرف گردو در طب سنتی و طب اسلامی بسیار مورد تاکید قرار گرفته است. گردو حاوی آنتی اکسیدان های قوی برای رفع چین و چروک و زیبایی پوست می باشد.

امام رضا(ع) در توصیه‌ای می‌فرماید: زمانی‌که دل‌پیچه تو شدید شد، گردویی را داخل آتش کن تا حرارت به داخل آن برسد و همه پوستش را تغییر دهد و بعد آن را بخور که در همان ساعت دل‌پیچه‌ات آرام گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، سبک زندگی اسلامی همان سبک زندگی قرآنی و اسلامی اهل بیت(ع) است که باید بر اساس شناخت آن و سیره زندگی اهل‌بیت در زندگی مدنظر قرار بگیرد.

نحوه و سبک زندگی یکی از موضوعاتی است که در دین مبین اسلام به‌صورت مشخص در رابطه با آن تعلیمات آموزنده و مفیدی وجود دارد؛ همچنین اسلام زندگی همراه با رفاه را می‌پسندد و استفاده بجا از تمامی مواد غذایی را توصیه می‌کند و حتی برخی از موادغذایی را در درمان بیماری‌ها مفید دانسته است.

مغز گردو نوعی خشکبار مقوی است که با خارج کردن آن از پوسته سخت استفاده ‌می‌شود، مغز گردو را با نام غذای مغز نیز بیان کرده‌اند، زیرا مغز گردو سرشار از امگا ۳ است که باعث کارکرد بهتر مغز می‌شود.

در روایات اسلامی از گردو به عنوان غذای مکمل یاد شده که رفع کننده زیان‌های احتمالی برخی مواد غذایی است.

امام رضا (علیه‌‌ السلام)مى‌فرماید: دو چیز هرگاه داخل معده شوند سبب فساد آن مى‌گردند، پنیر و گوشت مانده، اما اگر به‌همراه مغز گردو خورده شود نه تنها ضرری ندارد و مکروه نیست بلکه یک غذای مفید است که از آن در روایات به شفا تعبیر شده است.

خوردن گردو از تشکیل سنگ کلیه و سنگ کیسه صفرا جلوگیری می‌کند و چربی‌های مفید موجود در گردو، کلسترول بد خون را کاهش داده و از تصلب شرایین پیشگیری می‌کنند.

محمد بن ابراهیم جعفی گوید: مردی به امام‌ رضا(ع) از دل پیچه شکایت کرد که نزدیک است او را بکشد. از آن حضرت خواست برای او دعا کند، زیرا داروهای زیادی را بکار برده و نفعی نداشته بلکه بر درد آن هم افزوده است؛ محمد گوید، امام‌ رضا (ع)تبسمی کرده و فرمودند: وای بر تو! اگر من از خداوند بخواهم که آن برطرف شود همانا از خداوند می‌خواهم به حول قدرت خود آن را از تو برطرف گرداند؛ سپس زمانی‌که دل‌پیچه تو شدید شد، گردویی را داخل آتش کن تا حرارت به داخل آن برسد و همه پوستش را تغییر دهد و بعد آن را بخور که در همان ساعت دل‌پیچه‌ات آرام گیرد.

منبع/فارس