آیا سرکه سیب، واقعا می تواند به کاهش وزن، کاهش قند خون و کاهش کلسترول کمک کند، و آیا خطری در نوشیدن آن وجود دارد؟ نگاهی دقیق تر به سرکه سیب و ادعاهایی که درباره آن می شود می اندازیم.

1- سرکه سیب چیست؟

سرکه سیب، توسط تخمیر قند از سیب ساخته شده است که آنها را به اسید استیک (عنصر فعال در سرکه) تبدیل می کند. در مغازه ها ممکن است سرکه سیب سیب را که به عنوان “فیلتر شده” (یک مایع روشن) برچسب گذاری شده، و یا “فیلتر نشده” و حاوی چیزی که به عنوان “مادر” و یا “خالص” شناخته می شود مشاهده کنید، به این معنی که پروتئین ها، آنزیم ها و باکتری های مفیدی در آن وجود دارد، و این نوع سرکه ظاهری غیر شفاف دارد.

2- مزایای تغذیه ای سرکه سیب

سرکه سیب واقعا حاوی هیچ ویتامین یا مواد معدنی نیست، فقط حاوی مقدار بسیار کمی از پتاسیم، مس و منیزیم است، و در حال حاضر برای نشان دادن این که خرید سرکه سیب خالص برای شما بهتر از خرید انواع فیلتر شده آن است، تحقیقات کافی وجود ندارد. با این حال سرکه سیب حاوی اسید آمینه و آنتی اکسیدان است.

3- در مورد بعضی از ادعا های سلامت سرکه سیب چه می دانید؟

آیا سرکه سیب می تواند سطح قند خون را کنترل کند؟ تحقیقات متعددی دراین مورد انجام شده است؛ در این تحقیقات، شرکت کنندگان، چه افرادی که به انسولین مقاوم هستند و چه شرکت کنندگان سالم، مواد غذایی با کربوهیدرات بالا مصرف کرده و سپس نشان داده می شود که چگونه سرکه می تواند به بهبود میزان حساسیت به انسولین* کمک کند. (*یعنی یک فرد، برای کاهش سطح قند خون خود پس از خوردن غذا چه مقدار انسولین نیاز دارد.)

4- آیا سرکه سیب به کاهش وزن کمک می کند؟

در مورد اینکه آیا سرکه سیب در کمک به کاهش وزن موثر است، نتایج متفاوتی وجود دارد. برخی شواهد وجود دارد که علاوه بر سودمندی آن در مورد قند خون، نشان می دهد که سرکه همچنین ممکن است باعث افزایش احساس سیری کامل هنگام مصرف غذای با کربوهیدرات بالا شود، که می تواند به وسیله جلوگیری از پرخوری در وعده بعد، به کاهش وزن کمک کند. همچنین اسید استیک که در سرکه سیب نیز یافت میشود، به کاهش وزن بدن، BMI و چربی احشایی در افراد چاق کمک میکند. هر چند قبل از این که بتوانیم با اطمینان این ادعا را ثابت کنیم، تحقیقات بیشتری لازم است.

5- آیا سرکه سیب می تواند کلسترول را کاهش دهد؟

تا به امروز، تنها تحقیقات در مطالعات حیوانی نشان داده اند که سرکه سیب و اسید کلروژنیک آنتی اکسیدان، می توانند به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید کمک کنند، که به اندازه کافی قوی نیست که بگوییم این امر در مورد انسان نیز صادق است.

6- آیا سرکه سیب می تواند به جلوگیری از سوزش سردل کمک کند؟

شواهد کمی برای حمایت ازاین ادعا وجود دارد، اما بعضی از مردم ادعا می کنند که سرکه سیب به کاهش سوزش سر دل آنها کمک می کند، که اگر آنها اسید معده کمی داشته باشند، ممکن است مفید باشد؛ البته اگر مقدار اسید در معده شما بالا باشد، ممکن است علائم شما بدتر شود.

7- آیا استفاده از سرکه سیب خطری نیز دارد؟

مهم است که توجه داشته باشید که سرکه سیب، به عنوان یک درمان سنتی است شناخته میشود و نه درمان دارویی، و هیچ دستورالعمل رسمی برای چگونگی مصرف آن وجود ندارد. کاهش احتمال بالقوه قند خون برای بیماران دیابتی، از جمله افرادی که از انسولین استفاده می کنند، مشکل ساز است و ممکن است سطح پتاسیم را در بدن آنها کاهش دهد. به همین دلیل، بهتر است در صورت مصرف هر گونه داروی دیورتیک یا قرص های مدر، از مصرف سرکه سیب اجتناب شود.

برای کسانی که مبتلا به gastroparesis یا به تأخیر افتادن تخلیه معده هستند، (جایی که حرکت مواد غذایی بین معده و روده کوچک کند شده است)، سرکه سیب ممکن است علائم را بدتر سازد و باید از آن اجتناب کرد. این نگرانی نیز وجود دارد که نوشیدنی های اسیدی مانند سرکه سیب، ممکن است باعث آسیب به مینای دندان شود. به عنوان یک اقدام احتیاطی، بهتر است سرکه سیب را هنگام استفاده کاملا رقیق کنید، هرگز آن را خالص استفاده نکنید، و در کل روز به طور دائم آن را مزه مزه نکنید. همچنین میتوانید پس از مصرف سرکه سیب، دهان خود را با آب شیرین شست و شو دهید. اگر نگران دندان های خود هستید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

برگردان: سیما آزادفلاح