پاک کردن تاتو

تاتو چیست؟

تاتو و خالکوبی تزربق جوهر به پوست انسان به وسیله سوزن مخصوص می باشد. در زمان تزریق فرد تاتو کار نقش مورد نظر را به روی پوست شما طراحی می کند و در پایان کار شکل مورد نظر روی پوست شما به وجود می آید. تاتو و خالکوبی همواره با درد است و در برخی موارد در فرد خونریزی ایجاد می شود که همین خونریزی می تواند باعث مبتلا شدن فرد به هپاتیت و ایدز شود.

4 گروه از افراد هستند که به فکر پاک کردن تاتو می‌افتند:

– اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو به هر دلیل پشیمان می‌شوند مثلا سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… و جالب است بدانید در تحقيقي که به عمل آمده، مشاهده شده حدود 70 درصد از افراد ساعتي بعد از خالکوبي از اين عمل خود پشيمان می‌شوند.

– گروه دومی که به دنبال پاک کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند آرایشگر آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است مثلا طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتي از طرح يک طرف پاک شود.

– گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌هاي حساسيتي (آلرژيک) به رنگ تاتو مي‌شوند، بنابراین  لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

– اما گروه چهارم بیشتر شامل آقایان می‌شود و کسانی هستند که به هر دليلي روي بدن خود خالکوبی انجام داده‌اند و اکنون يا به دليل پشيماني يا به دليل قوانين استخدام در سازمان‌هاي نظامي و… مجبور به پاک کردن خالکوبی دست و پا يا تنه خود هستند.

پاک کردن تاتو

1- لایه برداری شیمیایی پوست

پاك كردن تاتو با مواد گياهي یا لایه برداری شیمیایی پوست روش موثری برای حذف خالکوبی و تاتو از سطح پوست به حساب می آید .بدین منظور مقداری  روغن ویتامین ای ،ژل آلوئه ورا و اسکراب زردآلو را با هم ترکیب کنید. سپس این ترکیب را به منطقه مورد نظر به صورت دورانی بمالید و 5 دقیقه منتظر بمانید تا خالکوبی شما خیس بخورد .سپس با اب سرد پوستتان را بشویید. تکرار این عمل چهار بار در روز بهمدت یکماه می تواند به کلی خالکوبی ها را از پوستتان محو کرده و ظاهر پوستتان را زیبا و شفاف سازد.

پاک کردن تاتو

2-استفاده از روش IPL

IPL یا نوردرمانی پالسی شدید روش دیگری برای حذف این خالکوبی ها می باشد .فرایند درمان با استفاده از نور و پیروی از اصول لیزر است .این روش دارای قدرت بالا و اثر بخشی بیشتری نسبت به لیزر می باشد و درد بسیار کمی دارد .

3-لایه برداری پوست با استفاده از لیموترش و نمک

به علت وجود اسید های طبیعی و همچنین ویتامین ث در لیموترش از آن می توان به عنوان یک لایه بردار طبیعی استفاده نمود. با ترکیب کردن آب لیموترش و نمک شما می توانید یه محلول لایه بردار طبیعی درست کنید و آن را با پنبه به قسمت مورد نظر بمالید و پس از یک ساعت آن محا را با آب سرد بشویید. شما حتی می توانید از لیموترش و نمک به صورت جداگانه برای حذف خالکوبی های خود استفاده کنید.

4- استفاده از عسل

استفاده از عسل یکی دیگر از روش های خانگی بسیار عالی برای حذف تاتو می باشد .بدین منظور لازم است مقداری عسل را با آلوئه ورا ،ماست و نمک مخلوط نمایید .با ترکیب این مواد با هم می توانید بهترین کرم پاک کننده تاتو را در منزل خودتان تهیه کنید و از آن برای از بین بردن جوهر تزریق شده به پوستتان استفاده کنید .

5-اسطوخدوس را دست کم نگیرید

اسطوخدوس گیاه پر خاصیتی است که استفاده از آن برای درمان آکنه و تسکین افتاب سوختگی کاربرد فراوانی دارد .این گیاه درمان طبیعی حذف خالکوبی ها از پوستتان بوده و استفاده از آن بدون درد و عارضه می باشد .کافیست کمی از روغن این گیاه را دو بار در روز به پوست خود بمالید تا شاهد کم رنگ شدن تاتوی خود در روزهای آتی باشید .

6-هزينه پاك كردن تاتو با ليزر

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر بسیار گران است اما لیزر کارایی زیادی در پاک کردن تاتو از سطح پوستتان دارد .در واقع لیزر روشی قطعی برای پاك كردن تاتو در يك جلسه می باشد .این روش با تجمع پالس های نور و تاباندن آن ها به رنگدانه ها سبب شکستن و خرد شدن آن ها شده و بهترین تکنیک علمی برای پاک کردن تاتو می باشد. شما می توانید با استفاده از لیزر کیوسوئیچ و لیزر فرکشنال به راحتی خالکوبی های موجود بر روی پوستتان را از بین ببرید.

پاک کردن تاتو

روش های پاک کردن تاتو بدن در خانه

1- ابتدا قسمتی را که تاتو در آن انجام شده است کاملا مرطوب نمایید و پس از آن نیم فنجان نمک به روی آن بریزید. حال باید به وسیله یک پارچه استریل گرم محل مورد نظر را بمالید. قسمت تاتو شده بعد از چند ثانیه شروع به قرمز شدن می کند. نمک یک لایه بردار بسیار خوب است و می تواند چندین لایه از پوست انسان را پاکسازی کند. زمانی که نمک با آب ترکیب شود خاصیت لایه برداری آن چند برابر خواهد شد.به همین دلیل، قبل از آن که دچار خونریزی شوید، نمک را با آب بشویید. در غیر این صورت، محل دردناک می شود. برای پیشگیری از هرگونه عارضه ای، از پارچه استریل و ضدعفونی شده و نمک های بهداشتی استفاده نمایید.

در محل زخم حتما از ویتامین E استفاده کنید که به راحتی قابل تهیه از تمامی داروخانه ها می باشد. ویتامین E، باعث بهبود زخم و کاهش درد می شود. در نهایت گاز پانسمان پزشکی را در محل زخم بگذارید. هنگامی که محل زخم بهبود یابد، شاهد کم رنگ شدن رنگ جوهر تاتو خواهید بود. پس از گذشت چند روز، این عمل را تکرار کنید و تا زمانی این کار را ادامه دهید که به نتیجه مطلوب برسید.

2- عصاره طبیعی آلوئه ورا را به مقدار مساوی با اسکراب زردآلو و روغن ویتامین E به خوبی با هم مخلوط نمایید. این ترکیب را به صورت دورانی بر روی محل تاتو قرار دهید. مطمئن شوید که تمامی محل تاتو بخوبی پوشش داده شده است. اجازه دهید 5 دقیقه آن ترکیب بر روی محل تاتو بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. دقت نمایید که کاملا آن را از روی پوست پاک کنید. این کار را به مدت یک ماه و حداقل روزی 5 بار انجام دهید. این روش بسیار ساده ای برای پاک کردن تاتو است و خواهید دید که کم کم جوهر تاتو محو می شود.