DGGG

تماشای بیش از حد تلویزیون توسط کودکاعث ایجاد مشکلات رفتاری  در وی میشود،این کودکان مهارت‌های اجتماعی ضعیف‌تری نسبت به بقیه اطفال هم سن  سالشان دارند،پس نگذاریم کودکمان  بیشتر از 2 ساعت در روز تلویزیون تماشا کنند

نتیجه یک مطالعه که توسط محققان آمریکایی انجام شده نشان می دهد که تماشای بیش از حد تلویزیون علاوه بر چاقی کودکان، اختلال خواب و افزایش فشار خون، بر زبان آموزی کودکان نیز تاثیر منفی دارد.

به گزارش ایرنا از هلث، این مطالعه که در نشریه Children and Media منتشر شده اثرات منفی بیشتری را در زمینه تماشای زیاد تلویزیون مشخص کرده است.

این مطالعه نشان داد که تماشای بیش از حد تلویزیون، حتی به عنوان صدای پس زمینه، برای رشد زبان آموزی کودکان خردسال بسیار مضر است.

در این تحقیق محققان آکادمی اطفال آمریکا والدین و کودکان 12، 24 و 36 ماهه آنها را مورد بررسی قرار دادند.

محققان والدین و کودکانشان را در حالتی که با هم بازی می کردند و تلویزیون در پس زمینه بازی آنها روشن بود و حالتی که تلویزیون خاموش بود، مطالعه کردند.

محققان متوجه شدند: وقتی تلویزیون در پس زمینه برنامه ای را پخش می کند، والدین با کودکان خود کمتر حرف می زنند و در نتیجه کودکان خردسال که بخش زیادی از کلمات را از والدین خود یاد می گیرند، کمتر به حرف زدن ترغیب می شوند و در نهایت کمتر زبان آموزی می کنند.

محققان می گویند، تلویزیون حتی اگر در پس زمینه فعالیت روزمره زندگی قرار داشته باشد تاثیر منفی بر کیفیت و کمیت جملاتی می گذارد که بزرگسالان به فرزندان خود می گویند.

محققان به والدین توصیه کردند که تا حد امکان از تماشای تلویزیون در حضور کودک خردسال خود به ویژه زمانی که با آنها بازی می کنند، خودداری کنند.