گودی کمر

گودی کمر، یکی از اصلی ترین اختلالات در کمر و ستون فقران خانم ها می باشد که علل اصلی ایجاد آن اضافه وزن، افتادن شکم و به تبع آن کشیدن کمر به سمت جلو می باشد. در این مقاله از دکتر سلام علل اصلی ایجاد گودی کمر را آماده کرده ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

با وجود اقدامات که در این دوران پیشرفته بصورت نشسته یا کاملا ایستاده هست موجب افزایش گودی در بدن دخترهای شده هست.گودی کمر یکی از شایع ترین اختلالات در کمر و ستون فقرات هست . افزایش وزن، افتادن شکم و به تبع آن کشیدن کمر به طرف جلو از عمده ترین علل ایجاد افزایش گودی کمر در خانم ها هست.

ورزش هایی که عضلات شکم و کمر را تقویت می کند، در کاهش گودی های کمری موثر هست.

گودی کمر به مرور زمان زمان وقت شکل می گیرد و این مساله به علت چاق شدن دخترهای و بخصوص دانشجوهای زیادتر به چشم می خورد.

میزان انحنای کمر زیادتر از حد میزان طبیعی را گودی کمر می نامند.

متخصص ارتوپدی و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم دکتری تبریز با اشاره به گودی کمر در بین دخترهای بیان داشت:گودی کمر یک آسیب زیاد جدی هست که در بین دخترهای جوان جدیدا شایع شده و این مساله به علت نشستن مدت زمان طولانی اتفاق می افتد.

وی گفته بود:گودی کمر به مرور زمان زمان وقت شکل می گیرد و این مساله به علت چاق شدن دخترهای و بخصوص دانشجوهای زیادتر به چشم می خورد.

وی بیان کرد: مشکلات مادرزادی و ژنتیکی توان دارد مساله گودی کمر را در بین دخترهای افزایش دهد و این آسیب درباره دخترهای چاق به دلیل کم تحرکی شان به علت مسائل درسی زیادتر خود را نشان می دهد.

این متخصص دنبال کرد:استفاده از کفشهای پاشنه بلند موجب افزایش گودی کمر در بین دخترهای و خانم ها جوان می شود و این مساله علت ایجاد اختلالات لگن و قوس کمر می شود.

منبع: راهنمای سفر من