خواص سلامتی سیر تا حدی زیاد است که شاید پس از مطالعه این مقاله که با موضوع فواید ضد سرطانی سیر است،نسب به مصرف این گیاه بیشتر ترغیب شوید.سیر علاوه بر خواص ضد سرطانی خود باعث کاهش درد دندان و تصفیه خون در بدن نیز می شود.

مواد غذایی‌ای که باعث پیشگیری از بروز سرطان خواهد شد
یک متخصص گوارش گفت: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد افرادی که بیشتر سیر می‌خورند کمتر به بیماری‌های سرطان در ناحیه مری، معده و روده بزرگ مبتلا می‌شوند.

به گزارش فارس، عباسعلی محرابیان فوق تخصص گوارش در خصوص رژیم مناسب برای پیشگیری از بروز سرطان گفت: رژیم غذایی ضد سرطان روش مهمی در جهت کاستن از خطر ابتلای به سرطان است که می توان با استفاده روزمره از این مواد تا حدودی از خطر ایجاد سرطان کاست.

وی ادامه داد: انجمن سرطان امریکا بطور مثال مصرف روزانه پنج نوبت سبزی و میوه و مصرف مقادیر متناسب مواد غذایی دیگر را که بتواند وزن مناسب را حفظ کند توصیه می کند. از طرف دیگر محققین برخی مواد را در جهت پیشگیری از سرطان موثر می دانند.

این متخصص گوارش در خصوص مصرف سیر و کاهش بروز سرطان گفت: سیر مطالعاتی نشان داده است که افرادیی که بیشتر سیر میخورند کمتر دچار انواع مختلف سرطان می شوند خصوصا در دستگاه گوارش ( مری،معده و روده بزرگ).

وی گفت: بنظر می رسد مواد موجود در آن از فعالیت و اثر مواد دیگر ایجاد کننده سرطان جلوگیری می کند.معلوم نیست چه مقدار از این ماده باید استفاده شود ولی بنظر می رسد که یکعدد سیر در روز کافی باشد.

محرابیان با بیان اینکه انواع توت فرنگی،توت سیاه ،تمشک حاوی موادی هستند (انتی اکسیدان) که قادرند موادی را که در فرایندهای داخل بدن تولید می شوند واصطلاحا رادیکالهای آزاد نامیده می شوند را خنثی کنند افزود: این رادیکال های آزاد می توانند سلول های بدن را صدمه بزنند.

وی در پایان گفت: مواد موجود در این میوه ها همچنین از رشد و انتشار سلولهای سرطانی جلوگیری میکنند.پس اگر میخواهید از فواید این میوه ها در پیشگیری و ممانعت از پیشرفت سرطان استفاده کنید رورانه یک مشت پر از آنها میل کنید.

منبع/تابناک