همه خانم ها مایل هستند  از پوستی شاداب و بدون چین چروک برخوردار باشند و بدون آرایش صورتی آراسته و جذاب داشته باشند،دکتر سلام در این مقاله شما را با روش های زیبایی پوست به صورت طبیعی آشنا می کند.

همه ما می‌خواهیم بدون آرایش، پوستی شاداب و با طراوت داشته باشیم. اما چگونه می‌توانیم بدون انباشتن لایه ضخیمی از کرم پودر روی پوست صورت خود برای پنهان نمودن لکه‌ها و عیب و نقص‌های آن، به این میل و خواسته خود دست یابیم؟ ده توصیه زیر را برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت بدون آرایش، مطالعه و اجرا نمایید و بدین ترتیب، مطمئنا شما بدون داشتن آرایش، بسیارخوب و شاداب به نظر خواهید رسید:
1. پوست خود را در برابر اشعه آفتاب محافظت نمایید. مهّم نیست که چقدر نور خورشید و جذب اشعه‌های آن را در پوست خود دوست دارید، امّا لازم است که همیشه از کرم ضد آفتاب و لباس‌های محافظ پوست بدن در مقابل اشعه آفتاب استفاده نمایید. شما باید بدانید که قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت زمان طولانی، باعث پدید آمدن خال‌ها و لکه‌ها و چین و چروک‌هایی در پوست و همچنین مسائل و مشکلات پوستی دیگر می‌شود.

2. از سیگار کشیدن اجتناب نمایید.آیا می دانید که استعمال دخانیات باعث پدید آمدن چین و چروک‌هایی در پوست و مسن‌تر به نظر آمدن شما می‌گردد؟ هنگامی که شما سیگار می‌کشید، پوستتان اکسیژن، مواد غذایی، کُلاژن و اِلاستین را از دست می‌دهد که منجر به ایجاد چین و چروک‌ها و آسیب‌ها و صدماتی در پوست می‌گردد. اگر شما خواهان داشتن پوستی شاداب و با طراوت هستید، در این صورت، واقعا لازم است که سیگار کشیدن را ترک نمایید.

3. زمان کمتری را برای دوش گرفتن در حمام صرف کنید. اگر شما می‌خواهید بدون آرایش، پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید، در این صورت، زمان کمتری را در حمام و یا زیر دوش صرف کنید. زیرا آب گرم باعث برداشته شدن چربی ضروری از پوست شما که بطور طبیعی به مرطوب نگاه داشته شدنِ آن کمک می‌کند، می‌گردد.
4. از مواد شوینده و پاک کننده ملایم استفاده نمایید. شما باید بدانید که صابون‌های قوی نیز می‌توانند باعث برداشته شدن چربی‌های ضروری از پوست شما گردند که آن، موجب خشکی پوست شما می‌شود. اگر شما خواهان آن هستید که پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید، در این صورت، باید از یک ماده تمیز کننده و پاک کننده ملایم و فاقد مواد شیمیایی قوی و یا ذرات و مواد ساینده امّا با خواص مرطوب کنندگی بسیار زیاد، استفاده نمایید.
5. موهای زائد پوست صورت خود را با دقت و احتیاط اصلاح کنید. اصلاح کردن، شیوه دیگری برای صدمه و آسیب رساندن به پوست شماست. اصلی‌ترین و مهم‌ترین نکته‌ای را که شما باید بدانید، این است که پوست صورت خود را در جهت رویش موها اصلاح نمایید و نه در جهت مخالف آنها. و هرگز فراموش نکنید که در هنگام اصلاح، برای حفاظت از پوست و نرم کردن آن، از کرم‌های مخصوص اصلاح پوست صورت، استفاده نمایید.


6. برای پاک نمودن پوست صورت، آن را به صورت خشک، سایش ندهید. اگر شما می‌خواهید بدون آرایش، پوستی شاداب و با طراوت داشته باشید، در این صورت، برای پاک نمودن پوست صورت خود، آن را به صورت خشک، سایش ندهید! زیرا این کار باعث برداشته شدن چربی‌های طبیعی از پوست می‌شود. فقط لازم است که به آرامی با ضربه زدن با کف دست، پوست صورت خود را تمیز نمایید.
7. پوست صورت را مرطوب نگاه دارید. اگر پوست صورت شما از نوع خشک است، در این صورت، شما باید همیشه آن را مرطوب نگاه دارید. کرم مرطوب کننده خوبی را انتخاب کنید که برای نوع پوست صورت شما مناسب باشد. اگر شما نمی‌دانید که پوست صورتتان از چه نوعی است، در این صورت، باید با یک پزشک متخصص پوست در این مورد، مشورت نمایید. در هنگام انتخاب یک کرم مرطوب کننده، دانستن این که آیا شما دارای پوستی خشک، چرب و یا ترکیبی از آن دو هستید، بسیار مهم است.
8. غذاهای سالم و مفید مصرف کنید. آیا شما می دانید که نوع غذا خوردن، می‌تواند بر پوست شما تاثیر بگذارد؟ اگر شما می‌خواهید بدون آرایش، پوستی شفاف و شاداب و با طراوت داشته باشید، در این صورت، باید به میزان زیادی سبزیجات و میوه جات، دانه‌های سبوس دار و مواد پروتئینی کم چربی مصرف کنید. از صرف غذاهای فرآوری شده و با میزان چربی زیاد، خودداری نمایید. اگر شما در غذا خوردن، از یک برنامه و رژیم غذایی سالم و مفید تبعیت کنید، در این صورت، همیشه پوستی جوان‌تر، با ظاهری شاداب و با طراوت خواهید داشت.
9. از داشتن استرس و فشارهای روحی و روانی اجتناب نمایید. آیا شما می دانید که استرس و فشارهای روحی و روانی می‌تواند باعث بروز آکنه در پوست صورت گردد؟ اگر شما در زندگی خود، نمی‌توانید از استرس و فشارهای روحی و روانی اجتناب کنید، در این صورت، سعی نمایید که حداقل، آن را کنترل و مهار کنید. دوری و اجتناب نمودن از استرس و فشارهای روحی و روانی می‌تواند به شما در داشتن پوستی شفاف و شاداب و با طراوت بدون آرایش، کمک نماید.
10. هر روز، صورت خود را بشویید. من یقین دارم که شما از قبل می دانید که اگر صورت خود را هر روز نشویید، در این صورت، نمی‌توانید از پوستی شفاف و شاداب و با طراوت، برخوردار شوید. و همچنین باید به خاطر داشته باشید که وجود چرک و چربی روی پوست صورت، می‌تواند منافذ آن را مسدود نموده و آنها را پر از باکتری نماید که این خود، منجر به ظاهر شدن جوش‌هایی بر روی پوست صورت می‌شود.
اگر شما می‌خواهید به سرعت، بهبودی را در پوست صورت خود، ملاحظه کنید، در این صورت، این ده توصیه و راهکاری را که در فوق برای داشتن پوستی شفاف و شاداب و با طراوت ذکر شد، دنبال نمایید.
افسون بدر

منبع/سپید آنلاین