ویژگی های و خاصیت های توت فرنگی

توت فرنگی یک میوه پرطرفدار و پرخاصیت است که در زمینه های مختلف درمانی می توانید از آن استفاده کنید. برای تقویت قلب و تقویت حافظه و مقابله با سرطان توت فرنگی بهترین گزینه است. در ادامه با کالری و ارزش تغذیه ای این میوه آشنا خواهید شد.


عاشق توت فرنگی نبودن سخت است. اضافه کردن این جواهرات یاقوت رنگ به هر غذایی آن را خوشمزه می‌کند. اما علاوه بر طعم خوب دلایل دیگری برای دوست داشتن این میوه وجود دارد: تحقیقات اخیر نشان می‌دهد توت فرنگی یکی از سالم‌ترین مواد غذایی به شمار می‌رود.

خوردن تنها 8 عدد توت فرنگی در طول روز (حدوداً یک فنجان) مواد مغذی مورد نیاز بدن در آن روز را فراهم می‌کند. در واقع یک فنجان از این میوه‌ی شیرین و خوشمزه بیشتر از یک عدد پرتقال ویتامین C، نصف یک عدد سیب قند و یک سوم یک عدد موز کالری و دو برابر انگور فیبر دارد.

در این قسمت  دلایل بیشتری برای شما می‌آورد که بدانید چرا باید در تمام سال از این میوه مصرف کنید:

ویژگی های و خاصیت های توت فرنگی

تغذیه‌ی مناسب با توت فرنگی به قلبتان کمک می‌کند!

محققان بر این باورند اضافه کردن توت فرنگی به رژیم غذایی به پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی و کاهش فشار خون کمک می‌کند. چرا که سرشار از مواد مغذی محافظت کننده‌ی قلب مانند ویتامین C، فولات، فیبر، پتاسیم و آنتی اکسیدان هستند. تحقیقات نشان می‌دهد توت فرنگی حتی احتمال ابتلا به حمله‌ی قلبی را نیز کاهش می‌دهد. محققان دریافتند احتمال حمله‌ی قلبی در زنانی که بیش از سه وعده توت فرنگی در هفته می‌خورند در مقایسه با زنانی که توت نمی‌خورند بیش از 30 کمتر است.

باعث تقویت حافظه می‌شود!

تغذیه‌ی مناسب با توت فرنگی به صورت منظم کمک می‌کند تا با افزایش سن مغز هوشیاری خود را از دست ندهد. توت فرنگی سرشار از ترکیباتی به نام فلاونوئیدها هستند که خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی دارند. محققان بر این باورند که توت فرنگی‌ها تأثیرات منفی استرس و التهاب در مغز را کاهش می‌دهند و به همین دلیل از دست دادن حافظه بر اثر افزایش سن را به تأخیر می‌اندازند.

ویژگی های و خاصیت های توت فرنگی

به مبارزه با سرطان کمک می‌کند!

توت فرنگی سرشار از مواد مغذی مانند فیبر، فولات، ویتامین C، اسید الاگیک و فلانوئیدهاست که بر اساس تحقیقات از سرطان جلوگیری می‌کنند. محققان معتقدند این مواد مغذی با هم کار می‌کنند تا آسیب سلولی ناشی از التهاب و استرس اکسیداتیو را کاهش دهند.

برای هر وعده‌ی غذایی مناسب‌اند

اگر به دنبال میوه‌ی خوشمزه‌ای برای پنکیک یا سالاد تابستانی می‌گردید توت فرنگی با رنگ جذاب و طعم شیرین و خوشمزه‌اش بهترین انتخاب برای شما می‌باشد. امیدواریم از خواص تغذیه‌ی مناسب با توت فرنگی بهره مند شوید.

اینفوسلامت