بلوبری یک گیاه و میوه خوش طعم و محبوب است که نوشیدنی های آن نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.بلوبری برای کاهش میزان ابتلا به آلزایمر و ریسک ابتلا به بیماری قلبی نیز بسیار مفید است. بلوبری یکی از خوشمزه ترین میوه های در بر دارنده ویتامین C هست، این میوه یکی از مراجع سرشار از ویتامین C هست که حدود ۲۵ درصد از احتیاج هر روز شما را به این ویتامین تهیه می کند، علاوه بر این این میوه در تندرستی قلب نیز تاثیر دارد. فیبر و منگنز موجود در بلوبری به تندرستی استخوان ها مساعدت می کند.
علاوه بر این این میوه یک آنتی اکسیدان قوی هست که خطر مریضی قلبی و سرطان را پایین می آورد، علاوه بر این در تحقیقات تازه نشان داده شده هست که بلوبری حتی خطر مریضی آلزایمر را نیز کاهش میدهد.
یک تیم از دانشمندان دانشگاه سینسینتی به رهبری دکتر رابرت کریکوریان می‌گوید که آنتی اکسیدان های مفید در بلوبری در بهبود کارکرد شناختی و حافظه در بعضی بزرگسالان مسن تاثیر مثبت داشته هست. دانشمندان باور دارند که افزودن بلوبری به رژیم غذایی محتمل هست در جلوگیری از کاهش شناختی مساعدت کند.
رنگ تیره بلوبری از یک نوع آنتی اکسیدان در این میوه هست .
استفاده رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات بدون شک برای سلامتی مفید هست، زیادی از دانشمندان غذاهای خاصی را برای دستیابی به فواید این میوه در مقابل مریضی ها مورد تست قرار دادند.
سر انجام این محققان دریافتند بلوبری باعث بهبود کارکرد مغز و حافظه می گردد.

منبع/ایران گردی