بیماری های قلبی یکی از عوامل بروز مرگ میر در بین افراد است، به همین دلیل پزشکان ایرانی با مطالعه و بررسی،دستگاهی هوشمند را طراحی نمودند که باعث تشخیص بیماری های قلبی می شود.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به تولید دستگاهی کرده است که سیگنال قلب را نشان می‌دهد و آن را از بیماری‌های دیگر محفوظ می‌دارد.
سلامت قلب خود را به کمک فناوری‌های نوین تضمین کنیدبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت بسیار زیادی در کشور برخوردار هستند و با اختراعات روزمره جوانان نخبه در این شرکت‌ها و همچنین به واسطه طرح‌های مبتنی بر دانش سبب رشد و پیشرفت کشور می‌شوند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات دانش‌بنیانی بپردازد که توسط این شرکت‌ها تولید شده است.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به تولید دستگاهی در سلامت قلب شده است که به راحتی بیماری‌های قلبی را به دکتر نشان می‌دهد.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه این دستگاه ساخت ايران است، اظهار کرد: موضوع بسیار مهمی که وجود دارد این است که بدانیم همیشه نباید به دنبال برتر بودن باشیم و نباید بگوییم اولین نفر بوده‌ایم بلکه باید تلاش خود را به کار گیریم تا بهترین محصول را در یک رشته تولید کنیم. وی ادامه داد: در همین راستا شرکت دانش‌بنیان ما اقدام به تولید دستگاه نشان‌دهنده سیگنال قلب کرده است که به عنوان یکی از بهترین‌ها در حوزه خود به صورت بومی در کشور تولید شده است.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه این دستگاه سیگنال‌های قلبی را نشان می‌دهد و از آن‌ها نسخه‌ای تهیه‌ می كند، گفت: یکی از مهم ترین اقداماتى که این دستگاه‌ها انجام می‌دهند این است که نوار قلب و سیگنال آن‌ها را نه تنها نشان می دهند بلکه نقاط مشکوک قلب را هم که ممکن است بیمار باشند به دکتر نشان می‌دهند.

وی یادآور شد: این دستگاه سبب ایجاد موفقیت‌های بسیار برای تیم پزشکی می‌شود که می‌توانند به راحتی بیماری‌ها را تشخیص دهند.

منبع/باشگاه خبرنگاران