یکی از روش های موثر برای درمان بیماری های قلبی و بهبود بیماری عروق کرونر استفاده از روش دارویی است که می تواند با کنترل فشار خون و تعداد ضربان قلب در بهبود این عارضه موثر باشد.
یک متخصص جراحی قلب و عروق گفت: یکی از مهم‌ترین روش درمانی بیماری‌های شایع قلب و عروق که بیماری‌های عروق کرونر هم محسوب می‌شوند، روش دارویی است.

به‌گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، دکتر محمد حسن ناصری، متخصص جراحی قلب و عروق در گفتگو با برنامه «یک نکته یک متخصص» شبکه رادیویی سلامت با اشاره به روش‌های درمان بیماری‌های قلب و عروق افزود: بیماری‌های شایع قلب و عروق که بیماری‌های عروق کرونر هم محسوب می‌شوند معمولا توسط روش‌های مختلفی تحت کنترل و درمان قرار می‌گیرند. یکی از مهم‌ترین این روش‌ها روش دارویی است.
وی با اشاره به روش‌های دارویی ادامه داد: در این روش با استفاده از انواع دارو‌هایی که نسبت به تنظیم قند خون، فشارخون، چربی خون و وضعیت انقباضی عضله قلب و کنترل تعداد و نحوه ضربان قلب در واقع ریتم قلب اقدام می‌کند بیمار تحت کنترل و مراقبت قرار می‌گیرد.
این متخصص جراحی قلب و عروق در ادامه بیان کرد: اگر با استفاده از روش‌های تشخیصی متوجه شدیم که بیمار دچار بیماری عروق کرونر شده است بر اساس میزان تنگی یا انسدادی که وجود دارد استراتژی درمان را ترسیم می‌کنیم و می‌توانیم به بیمار بگوییم که تحت کنترل دارویی قرار یا روش‌های دیگر را در پی بگیرد.

منبع/خبرگزاری دانشجو