IMAGE634414552453166250

این نوع پوشاک غیر مجازکه به صورت قاچاق وارد کشور می شود بیماری زاهستند اینها البسه کهنه و دست دوم افراد خارجي می باشند؛تا جایی که می توانیداز خرید و پوشیدن انها  پرهیز کنید

کاظم ندافی رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، افزود:‌ وزارت بهداشت هیچ مجوزی برای عرضه لباسهای دست دوم معروف به تاناکورا صادر نمی‌کند، این لباسها قاچاق هستند و مسئول جلوگیری از عرضه این اقلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که باید با همکاری نیروی انتظامی جلوی عرضه این کالاهای قاچاق را بگیرند. ضمن اینکه بر اساس قانون حجاب و عفاف نیز عرضه این نوع لباسها در کشور ممنوع است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت نظر خود را مبنی بر غیر مجاز بودن این نوع لباسها به دستگاههای مربوطه ارسال کرده است و از مردم نیز می خواهیم که از این لباسها و به خصوص کفشهای دست دوم که می‌توانند عامل بیماری باشند خودداری کنند.

ندافی گفت: با وجود این اگر در مواردی به هر علت از جمله مسائل مالی افرادی مجبور هستند که از این نوع پوشاک غیر مجاز استفاده کنند، توصیه وزارت بهداشت این است که حتماً قبل از مصرف لباسها را کاملاً با مواد شوینده بشورند و بعد هم حتماً اتو بزنند.