با مصرف فست فودها دچار بیماری عفونی خواهید شد

آیا میدانستید دلیل برخی از عفونت های باکتریایی درون فست فودها نهفته است. این قبیل خوردنی های پرطرفدار می توانند درون بدن عاملی برای ایجاد انواع امراض عفونی باشند. کارشناسان دانشگاه بن به یافته های جالبی در این رابطه دست یافته اند که در ادامه خواهید خواند.

کارشناسان دانشگاه بن در آزمایشات خود بر روی موش‌ها دریافتند تأثیر غذایی که فست فودها بر روی بدن ایجاد می کنند، معادل اثر عفونت باکتریایی است.
از شبکه اول روسیه ،کارشناسان دانشگاه بن در آزمایشات خود بر روی موش‌ها دریافتند تأثیر غذایی که فست فودها بر روی بدن ایجاد می کنند، معادل اثر عفونت باکتریایی است.
براین اساس سیستم ایمنی بدن که با مواد غذایی مضر مواجه می شود، فعال می شود و پروسه‌های التهابی را برای مبارزه با تهدید به راه می‌اندازد و در این حالت باقی می ماند حتی اگر ورود غذا به ارگانیسم بدن متوقف شود.

با مصرف فست فودها دچار بیماری عفونی خواهید شد

در این تحقیق، موش‌های آزمایشگاهی با غذای پر کالری با مقدار زیاد چربی و قند و مقدار کمی فیبر (همانند فست فودها )تغذیه شدند. سیستم ایمنی بدن موش‌ها مورد آزمایش قرار گرفت و عملکرد آن دقیقا به سطحی رسید که بدن با یک بیماری عفونی مواجه می شود.

سطح سلول‌های ایمنی در خون موش ها افزایش یافت، هنگامی که رژیم غذایی آنان تغییر کرد، سطح التهاب کاهش یافت، اما برخی از تغییرات ژنتیکی همچنان باقی ماند که خطری جدی برای سلامتی به همراه دارد.

به گفته محققان نتایج این آزمایش نشان از تخریب های گسترده دستگاه ایمنی بدن انسان با مصرف غذاهای آماده و پرکالری دارد که می تواند مقاومت بدن را در هنگام مواجه با باکتری ها و ویروس‌های خطرناک کاهش دهد و زمینه ابتلا به انواع بیماری های عفونی را فراهم کند. از این رو دانشمندان به مصرف کنندگان فست فودها و به خصوص کودکان هشدار می دهند تا با جایگزین کردن غذاهای سالم خود را در معرض ابتلا به بیماری های ناخواسته قرار ندهند.

منبع: ایسنا