کلینیک فلورا: پیکرتراشی و رسیدن به اندام دلخواه

پیکرتراشی کلینیک فلورا

پیکرتراشی مجموعه‌ای از روش‌های درمانی مختلف می باشد که برای خارج کردن بافت چربی اضافی از بدن به کار می‌رود. بسیاری از افراد بر این باورند که به منظور انجام پیکرتراشی تنها یک تکنیک مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که برای هر فرد، با توجه به شکل ظاهری اندام روش خاصی به منظور پیکرتراشی انتخاب می شود.

پیکر تراشی چیست؟

پیکر تراشی به تخلیه چربی‌های بدن به کمک دستگاه‌هایی مانند لیزرلیپولیز، لیپوماتیک، واتر جت یا لیپوساکشن گفته می‌شود. در واقع، پزشک با بهره‌گیری از این دستگاه‌ها، از ناحیه زیر پوست چربی‌های تجمع‌یافته در بدن را می‌شکند و تخلیه می‌کند.

انواع روش های پیکرتراشی

روش های جراحی 

– جراحی پلاستیک سینه (لیفت سینه، ایمپلنت سینه، ماموپلاستی)

– جراحی پلاستیک ران و بازو

– جراحی پلاستیک شکم

روش های بدون جراحی

1- لیپوساکشن

لیپوساکشن یک نوع عمل جراحی زیبایی است که طی آن چربی از نواحی مختلف بدن برداشته میشود. این چربی ها از انواحی شکم، ران‌، باسن، گرد‌ن، د‌ست‌ها، عانه و جاهای د‌یگری از بد‌ن از طریق یک کانول یا آسپیراتور برد‌اشته می‌شود‌. اگرچه میتوان با ورزش و رژیم غذایی به از دست دادن چربی کمک کرد ولی گاها بعضی از رسوبات چربی ممکن است به این تلاش ها نتیجه ندهند. در این شرایط است که استفاده از لیپوساکشن میتواند بسیار مفید باشد.

2- لیپولیزر

لیزر لیپولیز که به لیپولیزر شهرت دارد، یک روش غیرتهاجمی لیپوساکشن (مکش چربی) است که می‌تواند توده‌های سرسخت چربی انباشته شده در پهلو، کناره‌های باسن، غبغب و مانند آن‌ را از میان بردارد. لیزر لیپولیز قادر است به شیوه‌ای کاملاً مؤثر و کارآمد چربی آن قسمت‌هایی از بدن را حذف کند که با رژیم و ورزش آب نمی‌شوند و مقاومند، به‌علاوه در مقایسه با روش‌های قدیمی و مرسومی چون لیپوساکشن عوارض جانبی کمتری دارد. در این روش به‌ منظور حذف بهینه چربی‌های نامطلوب تلنبار شده در ناحیه صورت یا بدن نوع خاصی از لیزر به کار گرفته می‌شود که به بدن مهلت می‌دهد، چربی‌های آب شده را بسوزاند، البته می‌توان با کمک دستگاه‌ های مکش حجم‌های وسیع‌تری از چربی را از سر راه برداشت.

3- لیپوماتیک

دستگاه لیپوماتیک از پیشرفته ترین و مدرنترین دستگاه های لیپولیز در جهان می باشد که توسط FDA تایید شده است، لیپولیز لیپوماتیک روشی مطمئن، موثر، بی خطر و دقیق است که در تمامی نواحی بدن قابل استفاده است.

4- body jet

گاهی افرادی از لحاظ فیزیکی ظاهر و وزن مناسبی دارند ولی با چاقی هایی درگیر هستند که در برابر رژیم غذایی یا ورزش، مقاوم اند. body jet می تواند به رفع تجمع چربی های مقاوم به رژیم غذایی و ورزش کمک نماید. با بکارگیری body jet و با نیروی بسیار دقیق تکنولوژی water-jet، بافت نامطلوب چربی با روش های معمولی و طبیعی به آرامی از بافت زیر پوست بیرون آورده شده و به صورت دائمی حذف می شود.

پیکرتراشی برای چه افرادی توصیه می شود؟

پیکرتراشی کلینیک فلورا

این روش برای افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیش از 25 و تا 30 باشد انجام می‌شود. شاخص توده بدنی از تقسیم وزن (کیلوگرم) بر قد (متر) به توان دو حاصل می‌شود. به طور کلی این نوع از جراحی‌های زیبایی برای افرادی که دچار چاقی از ناحیه پایین تنه هستند، توصیه می‌شود.
در افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیش از 30 است نباید روش‌های پیکرتراشی انجام شود، زیرا در روند این دسته از جراحی‌ها نباید بیش از 3 تا 3.5 لیتر چربی از بدن فرد استخراج شود در حالی که این میزان برای تناسب اندام این دسته از افراد پاسخگو نیست و آنها را به نتیجه مطلوب نمی‌رساند.
اگر بیش از 3.5 لیتر چربی از بدن افراد استخراج شود، افزون بر اینکه احتمال بازگشت مجدد چربی را زیاد می‌کند، موجب آسیب به فرد و بروز بیماری‌های مانند آمبولی چربی، تنگسی نفس، کم‌خونی، افزایش حجم خون لخته‌شده در بدن می‌شود.
در پیکرتراشی سوراخ‌ هایی با شعاع 10 تا 15 سانتی‌ متر در نقاط تجمع چربی ایجاد و از آن ناحیه ورود دستگاه و تخلیه چربی انجام می‌شود به همین دلیل پزشکان توصیه می‌کنند تنها افرادی اقدام به انجام این جراحی زیبایی کنند که دچار تجمع چربی در یک نقطه از بدن هستند.

عوارض احتمالی

کبودی، سوختگی، بروز عارضه قلبی، تنفسی و … از عوارض جراحی پیکرتراشی است که انجام آن به دست یک جراح مجرب این احتمال را کاهش می‌دهد. بنابراین به افراد متقاضی توصیه می‌شود، قبل از مراجعه به هر یک از مراکز تحقیقات لازم را انجام دهند.