باکرگی

در کشورهای اسلامی، باکره بودن و نداشتن رابطه جنسی قبل ازدواج بسیار حائز اهمیت است. در کشور ما عقاید عمدتا اعتقاد بسیاری به باکره گی دارند و به ویژه باکره گی در دختران بسیار مهم است.

در این مقاله از دکتر سلام روش های تشخیص باکره گی در دختران و پسران را آماده کرده ایم.

توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

باکره به معنی دست نخورده بودن است. و در زبان عامه به شخصی که رابطه جنسی را تجربه نکرده باشد باکره گفته می شود.

روش های تشخیص متعددی بخصوص در مورد دختران وجود دارد .که در ادامه بحث در مورد هر یک به طور کامل توضیح می دهیم.

باکرگی در پسران:

در حال حاضر روش های تشخیص متعددی برای تشخیص باکرگی مردان ذکر شده است. مانند وجود خط پشت زانو ، سفت بودن محل ختنه، توانایی پسر در پاشیدن ادرار خود بالاتر از سیمی که یک متر از زمین فاصله دارد و نهایتا داشتن نقطه های سرخ رنگ در قسمت فوقانی و داخلی گوش.

اما روش های ذکر شده علمی و اصولی نیست درواقع باکرگی مردان را نمی توان با هیچ روشی تشخیص داد.

گاهی رفتار یک مرد در اولین رابطه جنسی گویای نداشتن رابطه جنسی میباشد . مثلا اینکه یک مرد در اولین رابطه خود دچار زودانزالی شود یعنی کمتر از 2 دقیقه دخول به ارگاسم برسد یا اصلا بدون دخول ارضا شود. البته این موارد در مورد همه مردان صادق نیست.

نشانه های کلاسیک باکره بودن آقایان

روزهایی که فقط بکارت زن همه چیز را معنی می کرد گذشت. در قرن بیست و یکم زنان هم درباره بکارت و رابطه جنسی آقایان قبل از ازدواج باید بدانند. بکارت زن ها مدت هاست مورد توجه قرار می گرفته، اما زمان آن فرا رسیده که جدول را تغییر دهیم.

به گزارش تایمزسوفاندیا، گرچه باکره نبودن آقایان به اندازه خانم ها نگران کننده نیست، اما در اینجا چند نشانه اصلی برای تعیین بکارت آقایان وجود دارد.

ارگاسم سریع

ارگاسم سریع: از آنجا که ارگاسم در طول رابطه جنسی بسیار شدیدتر از هنگام خودارضایی است مردان باکره به ارگاسم سریع و نامنظم در رابطه دچار می شوند. اگر همسر شما در رابطه خیلی سریع به ارگاسم رسیده به احتمال زیاد وی باکره بوده است.

خونریزی

ممکن است خونریزی کند: بله درست خواندید فقط زنان نیستند که حین رابطه جنسی دچار خونریزی می شوند. به نظر می رسد درصد کمی از مردان دارای پوست ختنه گاه هستند که حین مقاربت خونریزی دارد. خونریزی زیادی رخ نمی دهد، اما مقدار کمی از آن خارج می شود.

بیشتر بخوانید:روش های مختلف سقط جنین

بی خبر در رختخواب

بی خبر در رختخواب: اگر مردی در رختخواب نمی داند چکاری باید انجام دهد. با وجود مشاهده همسر برهنه خود سرگردان است که باعث عصبانیت وی می شود به احتمال زیاد وی باکره است زیرا فردی با تجربه در این موقعیت با مشکلی مواجه نمی شود.

نمی داند پیش نوازی چیست؟

نمی داند برنامه اولیه چیست: برای رسیدن به حداکثر لذت پیش نوازی برای رابطه جنسی بسیار مهم است. اگر همسر شما از پیش نوازی چیزی نمی داند به احتمال زیاد نخستین باری است که وارد رابطه جنسی می شود.

خجالت زده و کمرو

خجالت زدگی و کمرویی: ارتباطی در رختخواب وجود ندارد؟ این یکی دیگر از علائم کلاسیک بکارت مردان است. بی حوصلگی برای شرکای جدید وجود دارد، اما اگر مرد در مورد برهنه شدن همسر خود حس ناخوشایند داشته باشد و نداند گام بعدی چیست به احتمال زیاد برای نخستین بار است در این موقعیت قرار گرفته است.

از دیگر نشانه های باکرگی پسران

برخی روش های سنتی و غیرعلمی نیز به وجود خط پشت زانو، سفت بودن محل ختنه، توانایی آقایان در پاشیدن ادرار خود بالاتر از سیمی که یک متر از زمین فاصله دارد و در نهایت داشتن نقطه های سرخ رنگ در قسمت فوقانی و داخلی گوش اشاره می کنند، اما روش های ذکر شده علمی و اصولی نیست در واقع باکرگی آقایان با روش علمی قابل تشخیص نیست.

برخی اوقات رفتار خود فرد در نخستین رابطه جنسی نشانه نداشتن رابطه جنسی است. به عنوان مثال، مردی در نخستین رابطه خود دچار زودانزالی می شود یعنی کمتر از 2 دقیقه از دخول به ارگاسم می رسد یا اصلا بدون دخول ارضا می شود. البته در نظر داشته باشید همه این موارد دربار همه آقایان صدق نمی کند.

باکرگی در دختران:

اولین و مهمترین روش تشخیص باکرگی دختران سالم بودن پرده بکارت است

پرده بکارت یک لایه نازک مخاطی است و حدودا در یک سانتی متری دهانه واژن قرار دارد. پرده بکارت عمدتا در اولین نزدیکی دچار آسیب میشود.

پرده بکارت انواع زیادی دارد که تشخیص نوع آن به عهده ماما و یا پزشک شما میباشد . بهتراست خودتان تصمیم به معاینه، تشخیص نوع و سالم بودن پرده بکارت نگیرید چون ممکن است بدتر به آن آسیب بزنید.

در تشخیص باکرگی ، ارتجاعی یا غیرارتجاعی بودن پرده بکارت مهم است.

پرده بکارت غیر ارتجاعی در اثر اولین نزدیکی دچار احساس سوزش و پارگی میشود و خونریزی میدهد. در چند روز اول بعد از نزدیکی محل پارگی قرمز و ملتهب و بعد کبود رنگ است و به مرور زمان بافت تازه جایگزین آن میشود.این به این معناست که بعد از گذشت سه هفته از زمان رابطه امکان حدس زدن زمان رابطه وجود ندارد.

در پرده بکارت ارتجاعی همونطور که از اسمش مشخص است پرده هنگام نزدیکی حالت کشسانی دارد و دچار پارگی نمیشود. اما این موضوع دلیل بر عدم تشخیص باکره و غیر باکره نمیباشد. پزشک و یا ماما هنگام معاینه به جز پارگی پرده موارد دیگری را بررسی میکند.

لبه پرده در یک خانم باکره حالت تیز و اصطلاحا شارپ دارد امادر اثر نزدیکی مکرر لبه ها حالت تیزی خود را ازدست داده و صیقلی میشوند. شل بودن و چین خوردگی پرده بکارت حتی بدون وجود پارگی به معنی عدم باکرگی است.

در یک دختر باکره سوراخ پرده بکارت بیش از اندازه بزرگ نمیباشد.

در پرده ارتجاعی شکل ناحیه تناسلی ( پرینه ) و همینطور واژن تغییر میکند که در ادامه به آن میپردازیم.

باکرگی

دومین روش تشخیص شکل پرینه است

وقتی یک خانم تا به حال نزدیکی ( دخول ) نداشته باشد دهانه واژن تنگ و به اصطلاح دست نخورده است در صورتی که در یک خانم متاهل شکل دهانه واژن کاملا تغییر کرده و حالت مدخوله دارد.

گاهی بزرگی لب های کوچک ناحیه تناسلی ( لب های داخل پرینه ) می تواند نشانه عدم باکرگی توانست . اما آقایون توجه کنند که صرف بزرگی لب های داخلی بدون داشتن هیچ یک از علایم دیگر به معنی عدم باکرگی نیست.

به هر حال شکل ناحیه تناسلی هر فردی خاص خودش است همانطور که مثلا شکل دست هرکسی متفاوت است .

سومین روش تشخیص چین های واژن است

چین های واژن در یک دختر باکره به سمت بیرون روی هم قرار گرفته است در صورتی که در اثر نزدیکی این چین ها تغییر جهت میدهند.

در فرد باکره حین معاینه بکارت، نباید عمق واژن قابل دید باشد.

ترجمه و گزارش: الهه زارعی