دیفن هیدرامین کامپاند

شربت دیفن هیدرامین کامپاند یکی از شربت های است که حتما اسم آن به گوشتان رسیده و هنگامی که دچار گلو درد می شوید حتما از آن استفاده می کنید. در این مقاله از دکتر سلام در مورد موارد مصرف و عوارض شربت دیفن هیدرامین کامپاند اطلاعاتی را جمع آوری کرده ایم. توصیه می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید و از دست ندهید. با ما همراه شوید.

مورد ها استفاده دیفن هیدرامین کامپاند

این دوا برای تسکین سرفه و علامت های احتقانی آن استفاده می گردد علاوه بر این انقباض نایژه ها متاثر از هیستامین را نیز تخفیف می دهد.

مکانیسم اثر دیفن هیدرامین کامپاند

این تر کیب دارای اثر ضد هیستامین و ضد کولینرژیک هست و موجب تسکین سرفه می گردد . به سبب داشتن کلرور آمونیوم داری اثر خلط آورو به سبب داشتن اثر آنتی کولینرژیک موجب کاهش ترشحات نایژه می گردد . در ضمن علایم احتقان را که اغلب با سرفه همراه هست از بین می برد و با عث کاهش احتقان بینی و نایژه می گردد .

فارماکوکینتیک دیفن هیدرامین کامپاند

اثر خوراکی این دوا بعد از ۱۵-۶۰ دقیقه ظاهر می گردد. کلرورآمونیم از راه دستگاه گوارش طی ۳-۶ ساعت جذب شده و در کبد متابولیزه و به اسید کلرید ریک و اوره تبد یل و از کلیه دفع می گردد.

منع استفاده دیفن هیدرامین کامپاند

این دوا درعیب شدید کار کبد و کلیه ، در بیمارانی که مبتلا به اسیدوز اولیه تنفسی هستند و در صورت وجود پو فیریا نباید استفاده گردد.

عارضه ها جانبی دیفن هیدرامین کامپاند

احتمال تحریک مخاط معده و ایجاد ناراحتی معده ، بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ با مصارف فراوان آن وجود دارد . در مریض ها با اختلال کار کلیه امکان دارد عارضه ها پوستی حساسیتی افزایش یابد. این دوا علاوه بر این به سبب داشتن دیفن هیدرامین توان دارد عارضه ها ضد موسکارینی از خود نشان دهد .

تداخلات دارویی دیفن هیدرامین کامپاند

به سبب وجود دیفن هیدرامین در این فراورده استفاده همزمان با مضعف های CNS امکان دارد اثرها مضعف این دوا را افزایش دهد . استفاده همزمان ان با داروهای انتی کولینرژیک اثرها جانبی این دوا را تشدید می کند .استفاده همزمان داروهای سمی برای گوش مثل سالیسیلات و وانکو مایسین با این دوا امکان دارد علایم اثرها سمی انها بر روی گوش(از جمله وزوز گوش استفاده همزمان داروهای سمی برای گوش مثل سالیسیلات و وانکو مایسین با این دوا امکان دارد علایم اثرها سمی انها بر روی گوش(از جمله و سر گیجه )را بپوشاند. به سبب وجود سیترات سدیم در فراورده احتمال تداخل با کینید ین ، ضد اسید ها به ویژه بی کر بنات سدیم ، داروهای در بر دارنده کلسیم دیگوکسین وجود دارد.

دیفن هیدرامین کامپاند

اخطار هایی درباره دیفن هیدرامین کامپاند

۱- ۱- این فراورده در اختلال کار کلیهباید با احتیا ط تجویز گردد.

۲- استفاده این دوا در صرع ، هیپرتروفی پروستات ،احتباس ادرار ، گلو کوم و مریضی

های کبد باید با احتیاط صورت گیرد .

سفارش های دارویی دیفن هیدرامین کامپاند

۱- این دوا امکان دارد موجب خواب آلودگی ۲- به منظور تحریک گوارشی همراه غذا استفاده گردد .

۲- ۳- در صورت استفاده این دوا تشخیص آپاندیسیت و علایم سمی بر گوش متاثر از دوا مشکل می گردد.

۳- سفارش می گردد.

نکته با اهمیت:

داروها و شربت ها به عنوان درمانی برای مریضی هاست که تشخیص استفاده آنان با تجویز پزشک باشد.

منبع: راهنمای سفر من