مدت زمان و نحوه درمان با کویتیشن کلینیک سیب سبز

تغییر سبک زندگی و استفاده بیش از حد از مواد غذایی چرب و انواع فست فودها سبب شده افراد بسیاری با مشکل اضافه وزن و ازدیاد توده های چربی رو به رو باشند. روش های متنوعی برای از بین بردن این مشکل وجود دارد. کویتیشن یکی از روش های لاغری جدید است که  بدون نیاز به جراحی برای حذف چربی های اضافی بدن استفاده می شود.

مکانیسم اثر دستگاه کویتیشن

دستگاه کویتیشن با تولید امواج اولتراسونیک که فرکانس پایین و شدت بالایی دارند، در بافت چربی لرزش ایجاد می‌نماید و با ایجاد فشار در این بافت حباب‌هایی در بین سلول‌های چربی ایجاد می‌کند. فشار ناشی از حباب‌های ایجاد شده و نیز لرزش، باعث پاره شدن غشای سلول‌های چربی شده و نهایتاً منجر می‌شود که چربی آزاد شده از سلول‌های چربی وارد رگ‌های لنفاوی و نهایتاً عروق خونی شوند. بافت چربی در مقابل لرزش ایجادشده از طریق دستگاه نمی‌تواند مقاومت کند و متلاشی می‌شود. این امواج اثرات کمتری بر بافت عروقی، سیستم عصبی و ماهیچه‌ها دارند؛ ولی بی تأثیر بر این بافت‌ها نیز نمی‌باشند.

ویژگی های دستگاه کویتیشن 

– درمان بدون نیاز به بیهوشی و غیرتهاجمی

– آسان وراحت بدون درد بدون ایجاد اسکار

– اثربخشی درعین امنیت بدون ایجاد اسکار

– زمان درمان کوتاه و نیز زمان بقا اثردرمانی بالا

– بهره گیری از گزینه های پالس مکانیزه برای راحتی درمان

– قابلیت درمان چربی های موضعی بازوها شکم کمر بالای ران داخل ران ها پشت  زانو

دوران بهبود 

کویتیشن هیچ دردی به همراه ندارد و پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست. لاغری با کویتیشن درمانی گرم، آرام کننده و خوشایند است که بیشتر شبیه ماساژ با سنگ داغ است. کویتیشن را می‌توان در ساعت نهار و استراحت انجام داد و پس از اتمام عمل به تنهایی رانندگی کرد و به سرعت به محل کار بازگشت.

ناحیه‌های قابل درمان با کویتیشن

ناحیه‌های دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم است، برای مثال بخش‌های زیر با کویتیشن قابل درمان است:

– ران

– شکم

– بازوها

– باسن

زمان بندی جلسات درمانی کویتیشن 

انجام جلسات کویتیشن در وقفه‌های سه روزه کاملاً ایمن است. البته هر چه فواصل زمانی درمان‌ها کمتر شود، نتایج چشمگیرتر می‌شود و سریع‌تر به دست می‌آید.

چه مقدار از بدن در هر جلسه تحت درمان قرار می‌گیرد؟

در یک جلسه درمانی یک ساعته ناحیه‌ ای به بزرگی شکم، بخش داخلی/ جلویی یا بیرونی/ پشتی ران، باسن یا پشت بدن پوشش داده می‌شود. ناحیه‌ های کوچکتری مانند غبغب و افتادگی بازو را می‌توان با هم در یک جلسه درمان کرد. بهتر است درمان هر ناحیه دست‌کم سه بار تکرار شود تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن به دست آید.

چند جلسه کویتیشن باید انجام شود؟

تعداد جلسات لازم کویتیشن به عامل‌های متعددی چون میزان چربی انباشته شده، مدت زمان وجود چربی، تراکم چربی و… بستگی دارد. مادرانی که تمایل دارند پس از زایمان دوباره اندامی متناسب داشته باشند، باید 3 تا 6 جلسه درمان بر روی شکم انجام دهند، حال آن که 2 یا 3 جلسه درمان برای درمان چاقی متوسط کفایت می‌کند.