مصرف نان سهم زیادی از سفره غذایی ما را به خود اختصاص می دهد؛ بنابراین لازم تا درباره سلامت و سایر ویژگی های تغذیه ای آن اطلاعاتی را کسب کنیم. انواع مختلفی از نان ها در کشور ما پخته می شود و به مصرف مردم می رسد اما سالم ترین نوع نان کدام است؟ با دکتر سلام همراه باشید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

دکتر ابراهیم فلاحی متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه نانی که دارای سبوس هست خواص تغذیه‌ای بسیار خوبی دارد، گفت: سبوس گندم در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان بسیار تاثیرگذار هست چون سبوس گندم خواصی دارد که از بروز این بیماری‌ها جلوگیری می‌کند.

وی افزود: با گرفته شدن سبوس گندم خواص تغذیه‌ای از نان گرفته می‎شود در نتیجه استفاده آن منتج به افزایش وزن و چاقی و بروز بیماری‌های مزمنی مثل قلبی و عروقی و سرطان می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با بیان اینکه در کمال تأسف امروز یکی از مشکلات ما سبوس‌گیری گندم هست، یادآور گردید: چنانچه مشکلی در نان وجود داشته باشد چون قوت غالب مردم هست در نتیجه طیف بسیاری در جامعه را مبتلا می‌کند و آثار آن در جامعه نمودار می‌شود.

وی با تاکید براینکه در بین نان‌ها، استفاده نان جو خوب ترین گزینه هست، افزود: البته استفاده سنگک و بربری نسبت به لواش خوب تر بوده؛ استفاده نان باگت و ساندویچی آسیب داشته و سفارش می‎کنم استفاده نشود یا کمتر استفاده گردد.

مردم باید از نان تیره سبوس‌ دار استفاده نمایند و از استفاده نان سفید دوری کنند هرچند مردم ما رغبت به استفاده از نان سفید دارند.

منبع: راهنمای سفر من