کلینیک فلورا: علت پوشیدن گن بعد از عمل لیپولیز

لیپولیز کلینیک فلورا

انتخاب گن مناسب و پوشیدن گن با توجه به دستورالعمل و توصیه های پزشک شما، از نکات کلیدی در مراقبت های بعد از عمل لیپولیز می باشد. در صورت رعایت این مساله، روند ترمیم و بهبودی تسریع می گردد و همچنین چین خوردگی های پوست به نحو چشمگیری از بین خواهد رفت.

اهمیت گن در لیپولیز و نوع آن

پس از عمل لیپوماتیک، حداقل باید برای مدت دو هفته بصورت شبانه روزی از گن مناسب استفاده کرد و فقط برای حمام رفتن و دستشویی رفتن برای مدت کوتاه می تواند در آورده شود. در این قسمت به اهمیت های پوشیدن گن بعد از عمل لیپولیز خواهیم پرداخت.

1- تورم بعد از لیپولیز را کنترل می کند

پوشیدن گن در واقع با تحت فشار قرار دادن غشای میان بافتی مایعات موجود در آن ناحیه را به مسیر بازگشت به رگ ها و عروق لنفاوی هدایت کرده و نهایتاً به قلب باز می گرداند. این فرآیند باعث جلوگیری از روند گسترش تورمی خواهد شد که در جریان شکل گرفتن بود و کمک فراوانی به جذب مایعاتی می کند که باعث به وجود آمدن ادم خواهند شد.

2- جلوی تجمع مایعات را می گیرد

هنگامی که چربی ها از بدن خارج می شوند، یک فضای خالی به جای آنها ایجاد می شود و همان فشارهایی که پیش تر بعنوان عامل تورم ذکر شدند میتوانند باعث تجمع مایعات در این فضای خالی شوند. در آن هنگام می بایست این مایعات مجدداً توسط سورنگ و سوزن از بدن بیمار خارج شود که عموماً کاری دشوار و از نظر بیمار بسیار ناخوشایند خواهد بود. با اعمال فشار خارجی توسط گن های فشاری پس از عمل جراحی، این فضای خالی از میان برداشته میشود و پوست به بافت زیرین خود چسبیده و بدین ترتیب فضایی جهت تجمع مایعات وجود نخواهد داشت.

3- کمک به بهبود شکل ظاهری و یکنواخت شدن نواحی تحت عمل

همان فضای خالی که به مایعات اجازه تجمع را میداد، به پوست آزاد نیز اجازه حرکات رفت و برگشتی را میدهد و این موضوع باعث میشود که نهایتا پوست ظاهری چین خورده و چروک پیدا کند. پوشیدن گن کمک میکند که در طی دوره نقاهت پوست روی محل مطلوب بصورت صاف و یکدست جوش خورده و از چین و چروک آن جلوگیری شود.

4- فرآیند التیام زخم ها را سرعت می بخشد

شکل و ظاهر محل زخم ها، بعد از عمل لیپولیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند، همچنین زخم های داخلی نیز به زمان بیشتری نیاز دارند تا کم کم صاف و یکدست شوند. ایجاد فشار باعث میشود که فیبرهای کلاژن در فرآیند مکانیزم طبیعی بدن با سرعت بیشتری، شرایط بهبود این زخم ها را فراهم کنند.

نکات قابل توجه هنگام استفاده از گن

لیپولیز کلینیک فلورا

گن باید متناسب با سایز و تناسب شما باشد.

– قبل از تهیه و استفاده ی گن با پزشک خود مشورت کنید.

– بعد از جراحی استحمام کنید و پس از خشک کردن کامل آن ناحیه، گن خود را مجدداً ببندید. باید توجه داشته باشید زخم را تمیز نگه دارید تا احتمال عفونت را کم کنید.

گن را به مدت 3 تا 4 هفته به طور مداوم و در طول شبانه روز استفاده کنید. بعد از گذشت مدت ذکر شده ، 4 تا 6 هفته از گن شل استفاده کنید.

– یکی از مهم ترین موارد اهمیت گن در لیپولیز این است که باعث سفت شدن و آویزان نشدن پوست می شود.

– با پوشیدن گن می توانیم از افت فشار خون و سر گیجه ی احتمالی جلوگیری کنیم.

مشکلات پوشیدن گن شل و نامناسب

– تشکیل سروما seromas

– ایجاد پوست غیر یکنواخت

– ایجاد لنف ادم lymphedema

– Red Scar: ایجاد و باقی ماندن اسکارقرمز در جای سوراخ

– نکروز و مرگ پوست بدلیل عدم خون رسانی به سطح پوست