یکی از بیماری های مرسوم و بسیار فراگیر که در فصل زمستان بیشتر شایع می شود سرماخوردگی است که ویرسی بودن این بیماری باعث می شود اطرافیان نیز به سرماخوردگی دچار شوند.به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ آنفولانزا و سرماخوردگی معمولی که هر از چندگاهی دچارش می‌شوید در موارد زیادی با هم شبیه هستند و گاهی تشخیص این دو از هم بسیار مشکل می‌شود. امسال از جمله سال‌هایی است که شیوع آنفولانزا بسیار زیاد است و احتمال اینکه شما هم به آن مبتلا شوید کم نیست. مخصوصا اگر از جمله کسانی هستید که به آنفولانزا واکسینه نشده‌اید.

در حالی که انجام معاینات دقیق توسط دکتر خودتان بهترین گزینه و راه حل قطعی برای دانستن اینکه واقعا آنفولانزا گرفته‌اید یا نه است CDC جدولی را تهیه کرده است که بتوانید فرق بین این دو بیماری را بهتر از قبل بدانید و حدسی علمی‌تر بزنید.

کلید تمام این ماجرا‌ها بر سر این است که با چه سرعتی سرما خورده‌اید. اگر همه چیز آرام شروع شده است پس احتمالا فقط سرما خورده‌اید و اگر همه چیز خیلی سریع و سخت اتفاق افتاده است بیماری شما به آنفولانزا شباهت بیشتری دارد.

صرف نظر از اینکه به کدام یک دچار شده‌اید سعی کنید مقدار زیادی مایعات مصرف کنید٬ استراحت کافی داشته باشید و در خانه بمانید تا همکاران یا دوستانتان را با هدیه‌ای نا‌خواسته روبرو نکنید.

منبع: درنگ