برخی از دردها و مشکلات در بدن وجود دارند که خیلی خطرناک نیستند و به سرعت برطرف می‌شوند. اما برخی از نشانه‌ها نیز وجود دارد که باید با دقت بیشتری مورد برسی قرار بگیرد زیرا ممکن است نشانه از یک بیماری خطرناک باشد.

پس اگر یکی از علائم زیر را دارید آن را حتماً جدی بگیرید و پیگیر درمان آن شوید:

1-احساس ضعف در بازو و پاها

اگر ضعف ناگهانی در صورت، بازو و پاهای خود احساس کردید می‌تواند نشانه‌ای از سکته باشد بخصوص اگر که این ضعف فقط در یک طرف بدن ایجاد شود. اگر شما هم‌زمان احساس سرگیجه، عدم تعادل و مشکل در راه رفتن داشته باشید امکان دارد که سکته مغزی کرده باشید.
یا اگر که به ناگاه دچار ضعف در دید، صحبت کردن، نیز به علائمتان اضافه شده بود شما حتماً سکته کردید پس باید فوران از اطرافیانتان کمک بخواهید. بحر حال نباید به هیچ وجه این علائم را دست کم بگیرید و فوراً به اورژانس مراجعه کنید زیرا اگر شما در 4 ساعت اول بعد از سکته تحت درمان قرار بگیرید، دکترها می‌توانند ضرر آن را تا بیشترین حد کاهش دهند.

2-درد قفسه سینه

هرگونه درد ناگهانی قفسه سینه که بخصوص با حالت‌های عرق کردن، فشار، نفس تنگی و یا حالت تهوع همراه باشد، می‌تواند نشانه‌ای از بیماری و یا حمله قلبی باشد. بخصوص اگر شما در طی فعالیت بدنی دچار آن شوید ممکن است درد قفسه سینه مربوط به لخته شدن خون در ریه شما باشد. اگر درد قفس سینه شما طول کشید و پس از یک ضعف دوباره شروع شد حتماً از کسی کمک بگیرید تا با اورژانس تماس بگیرد.


3-حساسیت و درد در پشت ساق پا

این اتفاق می‌تواند نشانه‌ای از لخته شدن خون در بدن شما باشد، به این بیماری DVT میگویند که می‌تواند به علت نشستن طولانی مدت، مثلاً طی یک سفر هوایی برای شما اتفاق بی افتد. اگر این اتفاق واقعاً لخته شدن خون باشد، ممکن است در هنگام راه رفتن و ایستادن احساس درد بیشتری کنید. در این موارد پا معمولاً کمی قرمز رنگ می‌شوند و کمی از پای دیگر نیز بزرگ‌تر می‌شود. در این صورت فوراً باید به دکتر مراجعه کنید زیرا باید حتماً لخته خون برطرف شود چون ماندن آن در رگ‌ها می‌تواند سلامتی شما را با خطر جدی مواجه کند.

4-خون در ادرار

چندیدن اتفاق ممکن است سبب شود که شما در ادرار خود خون ببینید، اگر شما خون در ادرارتان وجود دارد و درد دارید و یا در پشت کمر خود درد داشته باشید، ممکن است، سنگ کلیه داشته باشید. شما باید به دکت مراجعه کنید تا با استفاده از سونوگرافی کلیه شما دیده شود. بیشتر سنگ کلیه‌ها از بدن خارج می‌شوند که البته کار بسیار دردناکی است. اما اگر خون در ادرار باشد اما دردی وجود نداشته باشد ممکن است نشانه‌ای از سرطان کلیه و یا مثانه باشد.

5-مشکلات تنفسی

مشکلات تنفسی باید بلافاصله درمان شود. اگر هنگام نفس کشیدن صدای سوت مانند را می‌شنوید حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. زیرا اگر به سرعت درمان نشود می‌تواند موجب پیشرفت و به وجود آمدن مشکلات بزرگ‌تری شود. زیرا ممکن است دلایل آن آسم، بیماری ریه، آلرژی شدید و یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی باشد که پزشک شما آن را تشخیص خواهد داد.