گوجه فرنگی با مزایای سلامتی بسیار بسیار زیاد تولید و کشت می‌شود. در حقیقت، آن‌ها فوق‌العاده مفید و دارای تنوع بسیار زیاد هستند و می‌توانند در تعداد بی‌شماری از غذاهای خوشمزه استفاده شوند و همچنین به تنهایی نیز برای خوردن مناسب هستند.

به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید چرا باید از گوجه فرنگی‌ها به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی متعادل و سالم خود استفاده کنید.

10 مزیت سلامتی بخش خوردن گوه فرنگی

گوجه فرنگی برای پوست شما مناسب است.
گوجه فرنگی حاوی سطح بالایی از لیکوپن است، ماده‌ای که در ترکیب بعضی از پاک کننده‌های صورت بکار می‌رود و شما باید هزینه بسیار زیادی برای این پاک کننده‌ها یا کرم‌های صورت بپردازید. اگر می‌خواهید از گوجه فرنگی برای مراقبت از پوست خود بهره ببرید، باید با حدود هشت تا دوازده گوجه فرنگی شروع کنید. گوجه فرنگی‌ها را پوست گرفته و سپس روی پوست صورت خود قرار دهید و به آرامی گوجه‌ها را روی پوست خود کمی فشار (شبیه لمس کردن) دهید. حداقل ده دقیقه گوجه فرنگی را روی صورت خود نگهدارید، سپس شستشو دهید. چهره شما تمیز و براق خواهد شد. ممکن است کمی قرمزی رنگ گوجه فرنگی روی صورت شما بماند، اما بعد از مدت کوتاهی محو شود.

گوجه فرنگی به جلوگیری ازابتلا به انواع سرطان کمک می‌کند
تعدادی از مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که سطح بالای لیکوپن در گوجه فرنگی سبب کاهش احتمال ابتلا به سرطان پروستات، کولورکتال و معده می‌شود. لیکوپن یک آنتی اکسیدان طبیعی است که به طور مؤثر برای کاهش رشد سلول‌های سرطانی مؤثر است. حتی گوجه فرنگی پخته شده حاوی لیکوپن بیشتری است، پس رکت کنید و زودتر بر اساس دستور پخت سوپ گوجه فرنگی معروف مادر یک سوپ خوشمزه طبخ کنید.

گوجه فرنگی به حفظ و تقویت استخوان‌ها کمک می‌کند.
گوجه فرنگی حاوی مقدار قابل توجهی از کلسیم و ویتامین K است. هر دو این مواد مغذی برای تقویت و انجام بازسازی اجزاء استخوان‌ها و بافت استخوانی ضروری هستند.

گوجه فرنگی به بازسازی آسیب‌های ناشی از سیگار کشیدن کمک می‌کند.
نه، خوردن گوجه فرنگی برای کمک به ترک سیگار نیست. با این حال، گوجه فرنگی می‌تواند میزان آسیب ناشی از سیگار کشیدن را کاهش دهد. گوجه فرنگی حاوی اسید کوماریک و اسید کلروژنیک است که برای محافظت از بدن در برابر مواد سرطان زای ناشی از دود سیگار بسیار مؤثر هستند و عملکرد خوبی دارند.

گوجه فرنگی آنتی اکسیدان های ضروری را فراهم می‌کند.
گوجه فرنگی حاوی مقدار زیادی ویتامین A و ویتامین C است. به دلیل خنثی سازی رادیکال‌های آزاد مضر در خون این ویتامین‌ها و بتا کاروتن به عنوان آنتی اکسیدان بسیار خوب عمل می‌کنند. وجود رادیکال‌های آزاد در جریان خون خطرناک هستند زیرا ممکن است به آسیب سلول‌های بدن منجر شوند. به خاطر داشته باشید، گوجه فرنگی‌های قرمزتر بتا کاروتن بیشتری دارند. علاوه بر این، شما باید در نظر داشته باشید که فرآیند پخت ویتامین C را از بین می‌برد، بنابراین برای بهره‌مندی از مزایای ذکر شده، باید گوجه فرنگی را خام مصرف کنید.

گوجه فرنگی برای قلب شما مفید است.
به دلیل وجود ویتامین B و پتاسیم در گوجه فرنگی، سبب کاهش سطح کلسترول و کاهش فشار خون می‌شوند. بنابراین، با افزودن گوجه فرنگی به رژیم غذایی بطور منظم و متعادل، می‌توانید به طور مؤثر از حملات قلبی، سکته مغزی و همچنین بسیاری از مشکلات مرتبط با قلب که ممکن است زندگی شما را تهدید کند جلوگیری کنید.

گوجه فرنگی برای موهای شما مناسب است.
ویتامین A موجود در گوجه فرنگی به طور موثری موهای شما را براق و قوی نگه می‌دارد. علاوه بر این، خوردن گوجه فرنگی اثر شگفت انگیزی بر چشم، پوست، استخوان‌ها و دندان‌های شما دارد.

گوجه فرنگی برای کلیه‌های شما مفید است
در برخی از مطالعات اثبات شده افزودن گوجه فرنگی بدون دانه به رژیم غذایی برای کاهش خطر ایجاد سنگ کلیه مؤثر است.

گوجه فرنگی برای چشم شما مفید است
ویتامین A موجود در گوجه فرنگی برای بهبود بینایی شما فوق‌العاده است. علاوه بر این، خوردن گوجه فرنگی یکی از بهترین غذاها برای جلوگیری از ابتلا به شب کوری است.

گوجه فرنگی برای افراد دیابتی مفید است
گوجه فرنگی سرشار از مواد معدنی معروف به کروم است. این ماده معدنی برای کمک به تنظیم و کنترل سطح قند خون در بیماران دیابتی بسیار مؤثر است و با اثر بر مقدار انسولین خون این بیماران سطح قند خون آنها را در شرایط مساعد و کنترل شده نگه می‌دارد.