از بین بردن افتادگی سینه ها با لیفت سینه در کلینیک فلورا

لیفت سینه در کلینیک فلورا

لیفت سینه (که به عنوان ماستوپکسی نیز شناخته می‌شود) یک روش جراحی است که در آن از تکنیک‌های مختلف برای اصلاح، رفع و درمان افتادگی سینه، بزرگ کردن سینه و بهبود ظاهر آن استفاده می‌شود.

این عمل جراحی با تغییر موقعیت دقیق سر و یا بافت سینه و بالا کشیدن پوست آن انجام می‌شود. پزشکان متخصص و مجرب کلینیک سیب سرخ با سوابق درخشان در زمینه ی عمل جراحی زیبایی سینه می‌توانند ظاهر زیبا و جوان سینه را برای افراد متقاضی بازیابی نمایند.

مناسب ترین افراد برای انجام این عمل جراحی چه کسانی هستند؟

– در درجه اول فرد باید از سلامت کامل جسمانی برخوردار باشد.

– بانوانی که به دلیل بارداری و دوران شیردهی دچار تغییرات ناخواسته ای از قبیل کشیدگی و افتادگی سینه شده اند.

– افرادی که به دلیل افزایش سن پوست سینه شان قابلیت ارتجاعی و سفت بودن خود را از دست داده است.

– خانم هایی که به دلیل کاهش وزن به میزان قابل توجه ای موجب از دست رفتن حجم زیادی از سینه شده اند.

– بانوانی که به منظور زیبایی و افزایش اعتماد به نفس و ایجاد تناسب اندام زیبا اقدام به ليفت سينه می نمایند.

آمادگی های لازم قبل از عمل جراحی

شش هفته قبل از جراحی

– کشیدن سیگار را متوقف کنید.

دو هفته قبل از جراحی

– مصرف نوشیدنی‌های الکلی را متوقف کنید. مصرف هر گونه دارو، ویتامین، مکمل‌های حاوی مواد معدنی و دارو‌های گیاهی که ممکن است باعث افزایش خونریزی شوند را متوقف کنید.

– سعی کنید عادت کنید که شب‌ها حتما به پشت بخوابید و یا روی صندلی راحتی دراز بکشید و یا به نحوی زیر سر خود پشتی قرار دهید که زاویه بدن شما 25 تا 45 درجه باشد. لازم است تا چند روز پس از جرای به همین حالت بخوابید.

یک هفته قبل از جراحی

– سعی کنید جای وسایل آشپزخانه را به نحوی مرتب کنید که برای دسترسی به موارد مختلف نیاز نباشد که بازوی خود را زیاد حرکت دهید.

– سعی کنید تمامی ‌لباس‌هایی که باید شسته شوند را بشویید، چون انجام این کار بعد از جراحی برایتان مشکل خواهد بود.

– لباس‌هایی که بعد از جراحی می‌خواهید بپوشید را آماده کنید، از جمله دمپایی‌های راحتی و بلوزهایی که جلوباز هستند.

– هماهنگی‌های لازم را با دوستان یا اعضای خانواده انجام دهید تا در دوران ریکاوری پس از جراحی مراقب شما باشند.

– با یک نفر هماهنگی لازم را انجام دهید که در صورت نیاز به ماندن شما در بیمارستان، شب کنار شما بماند.

نحوه عمل جراحی

تکنیک ایجاد شکاف در هاله دور سینه

عمل جراحی لیفت سینه با ایجاد شکاف در هاله دور آن، یک تکنیک است که در آن موقعیت سر سینه بیمار اصلاح شده و با ایجاد شکاف در ناحیه آرئول، احتمال باقی ماندن جای زخم پس از تکمیل درمان حداقل می‌شود. این روش جراحی یکی از روش‌های اصلی مورداستفاده برای رفع افتادگی سینه توسط جراحان برای خانم‌هایی است که سینه‌های آن‌ها دارای افتادگی به نسبت ناچیز است و به‌این‌ترتیب فقط به ۱ تا ۲ سانتی‌متر بالا آوردن سینه نیاز دارند.

لیفت سینه در کلینیک فلورا

در طول این درمان برای بالا کشیدن سینه، یک تکه دونات شکل از پوست سینه در مرز اطراف سر سینه و خط آرئول برداشته می شود. مجموعه آرئول و سر سینه در واقع پوست و بافت سینه را در برگرفته‌اند و با برداشتن این ناحیه می‌توان موقعیت بافت سینه را اصلاح‌کرده و با استفاده از بخیه این بافت را در محل بالاتر تثبیت کرد و ظاهر حجیم‌تر برای سینه ایجاد نمود. در هنگام عمل جراحی لیفت سینه و بالا کشیدن سینه، می‌توان ناحیه آرئول را با ایجاد شکاف‌های داخلی در مرز این ناحیه کوچک کرد.

جای زخم باقی‌مانده پس‌ازاین جراحی بالا کشیدن سینه را می‌توان تا حدودی با استفاده از سطح غیرمتقارن مرز آرئول و تفاوت رنگ بین ناحیه تیره آرئول و ناحیه روشن سینه پنهان کرد. در  جراحی بالا بردن سینه می‌توان پوست اضافی را از بالای ناحیه آرئول برداشت و به‌این‌ترتیب لیفت موردنیاز برای بافت سینه و یا سر آن را ایجاد نمود.

تکنیک ایجاد برش‌های عمودی (یک روش درمانی جدید و پیشرفته)

این نوع عمل جراحی را می توان جدید ترین و همچنین بهترین نوع عمل لیفت سینه دانست. در این نوع عمل جراحی بخ وسیله ایجاد برش هایی عمودی تمام سینه بالا کشیده می شود؛ این عمل موجب تغییر شکل کلی سینه می شود به همین سبب از این روش به عنوان لیفت کامل سینه یاد می شود.

در روش ایجاد برش‌های عمودی، از عضله سینه (عضله سینه‌ای بزرگ) برای حمایت از بافت سینه و لیفت بلندمدت آن استفاده می‌شود. این روش بسیار گسترده‌تر از روش ایجاد شکاف در هاله دور سینه است. جراحان فقط برای خانم‌هایی از این روش استفاده می‌کنند که افتادگی سینه آن‌ها زیاد بوده و به بیش از ۲ سانتی‌متر بالا کشیدن سینه نیاز داشته باشند (برای مثال، موارد افتادگی سینه متوسط تا شدید).

لیفت سینه در کلینیک فلورا

در طول درمان، یک قطعه دونات شکل از پوست مشابه آنچه در روش اول توضیح داده شد، از روی سینه برداشته می‌شود. در این مرحله علاوه بر برداشتن پوست اضافی، یک شکاف صاف نیز به‌طور مستقیم در ناحیه زیر سینه ایجاد می‌شود. به‌این‌ترتیب پوست عضله سینه (عضله سینه‌ای بزرگ) از دیواره سینه جداشده و بخشی از بافت سینه در زیر این بخش لوله شده و به عضله بخیه زده می‌شود. درنهایت پوست اطراف این ناحیه به سمت خارج و یا داخل آرئول جمع شده و در محل بخیه زده خواهد شد.

تکنیک عمل جراحی بدون ایجاد شکاف عمودی

در بعضی از بیماران، می‌توان عمل جراحی لیفت سینه (بالا بردن سینه) را بدون ایجاد شکاف عمودی انجام داد. در این حالت شکاف‌های موردنیاز فقط در ناحیه آرئول و زیر سینه ایجاد می‌شود و به‌این‌ترتیب امکان پنهان کردن جای باقیمانده از زخم‌ها به‌خوبی وجود دارد. این روش به‌طور خاص برای بیمارانی مناسب است که سینه آن‌ها به مقداری دچار افتادگی شده که کل ناحیه آرئول زیر خط سینه قرار می‌گیرد.

این تکنیک از یک روش لیفت داخلی برای سینه‌ها استفاده می‌کند که نیازی به ایجاد شکاف‌های عمودی در سینه ندارد. به‌هرحال استفاده از این روش برای همه بیماران امکان‌پذیر نیست. به همین خاطر برای اطلاع از اینکه این روش درمانی برای  بالا کشیدن سینه شما قابل استفاده است یا خیر، لازم است با یک جراح در این رابطه ملاقات و مشورت شود.

لیفت سینه با پروتز (پروتز ماستوپکسی)

استفاده از پروتز ماستوپکسی یک روش ترکیبی برای لیفت سینه و همچنین اصلاح سایز و افتادگی سینه ها است. نتایج این روش بلافاصله پس از عمل جراحی قابل مشاهده خواهد بود. در این روش به صورت هم زمان بالا بردن سینه و پروتز سینه انجام می شود و می توان با یک تیر دو نشان را هدف قرار داد. این عمل بزرگ کردن سینه برای خانم‌هایی مناسب است که علاوه بر نیاز به انجام عمل جراحی لیفت سینه، دارای شرایط زیر باشند:

– سینه‌های کوچک که نیازمند افزایش حجم هستند.

– سینه‌هایی که اندازه طبیعی آن‌ها کوچک‌تر از مقدار دلخواه است.

– سینه‌هایی که دارای عدم تقارن ازنظر اندازه و ظاهر می‌باشند.

– با استفاده از این روش ترکیبی، نه‌تنها سینه‌ها ظاهر جوان، حجیم و جذاب خود را به دست می‌آورند، بلکه علاوه بر این می‌توان اندازه سینه را نیز بزرگ کرد، توازن سینه‌ها و ویژگی‌های زنانه آن‌ها را بهبود بخشید. امروزه انواع مختلف پروتزهای سینه ازنظر شکل، اندازه، ساختار و ویژگی‌های خاص در دسترس هستند و بر این اساس می‌توان با توجه به نوع بدن بیمار و اهداف درمانی وی از انواع مناسب پروتز برای عمل جراحی لیفت سینه و افتادگی سینه استفاده کرد.