از انجام عمل های زیبایی در مراکز غیر مجاز خودداری کنید!

امروزه انجام عمل های جراحی زیبایی از جمله پرطرفدار ترین عمل ها در کشور ما به شمار می آید. عمل های زیبایی انواع مختلفی دارند که می توان به انواع جراحی ها مانند عمل بینی و یا تزریق هایی نظیر بوتاکس و ژل اشاره کرد. متاسفانه امروزه این عمل ها در مراکز غیر مجاز نیز صورت می پذیرد که عواقب بسیار خطرناکی را برای فرد تحت درمان در پی خواهد داشت. با دکتر سلام همراه باشید.

رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران نسبت به انجام جراحی‌های زیبایی در مراکز غیرمجاز هشدار داد و گفت: این مسئله خطرات زیادی همچون عفونت‌های شدید برای افراد به همراه دارد.

در ارتباط با جراحی‌ زیبایی در ایران اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود آمار جراح‌های زیبایی در کشورمان بسیار بالا است مورد تأیید نبوده چرا که آمار مستندی برای مقایسه این مسئله وجود ندارد.

وی افزود: البته در ایران تعداد قابل توجهی جراحی مرتبط با زیبایی انجام می‌شود که باید توجه داشت در کشورهایی که به طور نسبی رفاه و ثبات وجود داشته باشد، این مسئله نیز انجام می‌شود.

رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران با اشاره به اینکه کیفیت خدمات پزشکی در حوزه جراحی‌های زیبایی در ایران بسیار خوب است،‌گفت: البته عوامل تبلیغاتی ممکن است بر روند افزایش این جراحی‌ها بیفزاید ولی آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد پیشگیری از دلایل غیرمنطقی افزایش جراحی‌های زیبایی است.

بیات گفت: جراحی‌های زیبایی نباید به صورت افراطی و غیرلازم صورت گیرد همچنین اگر این جراحی‌ها توسط افراد آموزش‌دیده و در مسیر صحیح آن انجام شود، مشکلی به همراه نخواهد داشت.

وی تصریح کرد: برخی از مراکز که نسبت به جراحی‌ های زیبایی اقدام می‌کنند در حالی که تحت نظر متخصص نبوده و برخی از فعالیت‌های اضافی را نیز تحت عنوان جراحی انجام می‌دهند.

رئیس هیأت مدیره انجمن جراحان دهان، فک و صورت ایران خاطرنشان کرد:این مسئله عوارض مختلفی برای بیمار همچون عفونت‌های شدید و نتایج نامطلوب از جراحی داشته بنابر این مردم برای دریافت این خدمات باید از مسیرهای صحیح و مراکز مجاز استفاده کنند که این مراکز توسط سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت اعلام شده است.

جراحی زیبایی به اعمال جراحی پزشکی می‌گویند که برای تغییر و زیباسازی یا رفع آسیب‌های ظاهری بخشی از صورت یا بدن انجام می‌شود. این نوع جراحی شامل موارد بسیار زیادی از جمله جراحی بینی، برجسته سازی گونه‌ها، رفع افتادگی پلک‌ها، افزایش قد و جراحی زیبایی گوش است.

منبع: تی نیوز