بهترین غذاها برای خوردن قبل از خواب (1)

8- چای گل ساعتی

چای گل ساعتی یکی دیگر از چای های گیاهی است که به طور سنتی برای بسیاری از بیماری های مزمن سالهای زیادی روش درمانی بود. این گل یک منبع غنی از آنتی اکسیدان های فلاونوئید است که برای نقش آنها در کاهش التهاب، افزایش سلامتی ایمنی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی شناخته می شود.
علاوه بر این، چای گل ساعتی به منظور کاهش اضطراب مورد بررسی قرار گرفته است. این به محتوای اپی ژنین آن، که یک آنتی اکسیدان است که اثر مهمی را با اتصال به گیرنده های خاصی در مغز شما ایجاد می کند، مرتبط است.
همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه نوشیدن چای گل ساعتی باعث افزایش تولید GABA می شود، این یک ماده مغذی مغزی است که باعث جلوگیری از سایر مواد شیمیایی مغز مانند گلوتامات که به وجود آورنده استرس است، می شود. خواص آرام بخش چای گل ساعتی می تواند
باعث خواب آلودگی شود، بنابراین ممکن است مفید باشد اگر قبل از رفتن به رختخواب آن را بنوشید. در یک مطالعه هفت روزه، 41 بزرگسال یک فنجان چای گل ساعتی را قبل از خواب نوشیدند. آنها کیفیت خواب خود را در مقایسه با زمانی که چای نمی نوشیدند، بهتر ارزیابی کردند. تحقیقات
بیشتری برای تعیین توانایی چای گل ساعتی به منظور ترویج خواب ضروری است، اما اگر بخواهید کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید، مطمئنا ارزش نوشیدن را دارد.

 

9– سایر غذاهایی که باعث تقویت خواب می شوند

چندین غذای دیگر نیز وجود دارند که دارای خواص تقویت کننده برای خواب هستند، اما به طور خاص برای اثرات آنها بر روی خواب مورد مطالعه قرار نگرفته اند. این غذاها شامل موارد زیر است:
شیر: منبع شناخته شده دیگری از تریپتوفان؛ نشان داده شده است که شیر باعث بهبود خواب در سالمندان می شود، به خصوص هنگامی که همراه با ملاتونین و با انجام ورزش باشد.
موز: موز حاوی تریپتوفان بوده و منبع خوبی از منیزیم است. هر دو این خواص ممکن است به شما کمک کنند که خواب شبانه خوبی داشته باشید.
بلغور جو دوسر: مانند برنج، بلغور جو دوسر نیز از نظر میزان کربوهیدرات بالا است و گزارش شده است که هنگام مصرف آن قبل از خواب، باعث باعث ایجاد خواب آلودگی می شود. بعلاوهجو یک منبع شناخته شده از ملاتونین است.
پنیر دلمه شده: حاوی مقدار قابل توجهی از کازئین است که یک پروتئین شیر است، که به خوبی برای حفظ بازسازی و مرمت عضلانی شبانه و رشد آن ، بخصوص اگر قبل از خواب خورده شود، شناخته شده است.

10- برنج سفید

برنج سفید دانه ای است که به طور عمده به عنوان غذای اصلی در بسیاری از کشورها مصرف می شود. تفاوت عمده بین برنج سفید و قهوه ای این است که برنج سفید سبوس و پوسته خود را حذف کرده است، که باعث کاهش فیبر، مواد مغذی و آنتی اکسیدان ها در آن می شود.
با این وجود، برنج سفید هنوز حاوی مقدار مناسبی از ویتامین و مواد معدنی است. یک وعده آن در حدود 3.5 اونس (100 گرم) از برنج سفید، 14٪ نیاز روزانه شما را برای فولات، 11٪ برای تیامین و 24٪ برای منگنز فراهم می کند. همچنین برنج سفید در کربوهیدرات بالا است، و 28 گرم در یک وعده آن (100 گرم) عرضه می شود. محتوای کربوهیدرات و کمبود فیبر، به شاخص بالای گلیسمی آن کمک می کند که سرعت افزایش قند خون توسط غذا را اندازه گیری می کند.
پیشنهاد شده است که خوردن غذاهایی با شاخص گلیسمی بالا مانند برنج سفید، چند ساعت قبل از خواب ممکن است به بهبود کیفیت خواب کمک کند. در یک مطالعه، عادت های خواب 1848 نفر بر اساس مصرف برنج سفید، نان یا رشته فرنگی مقایسه شد. مصرف برنج بالاتر با خواب بهتر، از جمله طول مدت خواب بیشتر همراه بود. همچنین گزارش شده است که اگر حداقل یک ساعت قبل از خواب، برنج سفید مصرف شود، ممکن است در بهبود خواب مفید باشد. علیرغم نقش بالقوه خوردن برنج سفید در ترویج خواب، بهتر است به علت کمبود فیبر و مواد مغذی، در مصرف آن کنترل داشته باشید.

بهترین غذاها برای خوردن قبل از خواب (2)
11- کلام آخر

داشتن خواب کافی برای سلامتی بسیار مهم است. خوشبختانه، با توجه به محتوای هورمون های تنظیم کننده خواب و مواد شیمیایی مغز، از جمله ملاتونین و سروتونین در بعضی از مواد غذایی، ممکن است چندین غذا به این مشکل نیز کمک کنند.
علاوه بر این، برخی از غذاها حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان های خاص و مواد مغذی مانند منیزیم هستند که برای افزایش خواب شناخته می شود و به شما کمک می کند سریع تر به خواب فرو رفته یا مدت زمان بیشتری بخوابید.
برای به دست آوردن مزایای استفاده از غذاهای تقویت کننده خواب، ممکن است بهترین زمان استفاده از آنها 2-3 ساعت قبل از خواب باشد. این به این دلیل است که خوردن غذا بلافاصله قبل از رفتن به خواب باعث ایجاد مشکلات گوارشی مانند ریفلاکس اسید می شود.
به طور کلی، تحقیقات بیشتری لازم است تا نقش خاصی را که غذاها در ترویج خواب دارند، تعیین کرد، اما اثرات شناخته شده آنها امیدوار کننده است.