چگونه انگیزه لاغر شدن را در خود تقویت کنیم؟

یکی از سخت ترین کار کا حفظ انگیزه می باشد ولی به هر جال ما باید امیدوار و خوشبین باشیم و همیشه باچاقی و اضافه وزن خودمان مبارزه کنیم تا به وزن ایده آل و دلخواه خود برسیم

همیشه آغاز یک رژیم غذایی کار آسانی می باشد اما نباید هنگامی که به وزن دلخواه و ایده آل خود رسیدید رژیم را کنار بگذارید زیرا دوباره وزن شما بسیار زیاد می شود و حتی ممکن است از قبل نیز چاق تر شوید.
شروع یک رژیم غذایی همیشه آسان است، اما حقیقتا محترم شمردن و ادامه‌ی آن بعد از اینکه وزنتان ثابت شد، بسیار دشوار است. به نقل از تناسب اندام خیلی اوقات، می‌خواهیم تسلیم شویم و رژیم را کنار بگذاریم و با خودمان فکر می‌کنیم: «چرا باید وقتمان را تلف کنیم و همچنان صبر کنیم؟ اگر دیگر وزن کم نمیکنیم چه؟ درحالی که وزنمان تغییری نمی‌کند، چرا باید با تمام هوس‌هایمان بجنگیم و غذا‌های سالم بخوریم؟»

۴ راهکار تقویت انگیزه لاغری

حفظ انگیزه یکی از سخت‌ترین کار‌های دنیا است. اما ما باید بیاموزیم که خوش بین باشیم و به دنبال دلایلی برای ادامه‌ی مبارزه با وزن اضافه‌مان باشیم. با این‌کار، ادامه راه برایتان بسیار هموار خواهد شد. در اینجا قصد داریم به چند مورد اشاره کنیم؛ و مطمئنیم به شما در حفظ انگیزه‌تان کمک خواهد کرد.

فیلم خودتان را ببینید

جدیدترین مطالعات نشان می‌دهند که مردم مخصوصا خانم‌ها، خودشان را لاغر تر از آنچه واقعا هستند می‌بینند. به همین دلیل نمی‌دانند که چرا باید وزن کم کنند. دیدن فیلمتان، به شما تصویر واضحی از اینکه واقعا چه شکلی هستید خواهد داد. این کار را بصورت مداوم برای انگیزه دادن به خودتان انجام دهید. فیلم‌هایی از زمان لاغری‌تان را با فیلم‌های حال حاضرتان ببینید و با هم مقایسه کنید. این‌کار به شما انگیزه خواهد داد.

احتمالاً با خودتان فکر می‌کنید که دوربین‌های فیلم‌برداری همیشه انسان را چاق‌ تر از آن چیزی که هست نشان می‌دهد. البته با توجه به نوع دوربین و کیفیت آن، این حرف می‌تواند صحیح باشد، ولی تصور شما نسبت به خودتان هم مهم است. کسانی که مدام چاقی خودشان را انکار می‌کنند، همیشه بهانه‌هایی را پیدا خواهند کرد تا ثابت کنند چاق نیستند. ولی هیچ‌وقت قبول نمی‌کنند مقداری اضافه وزن دارند.

عکستان را همراه داشته باشید

این ترفند می‌تواند زمانی که همراه دوستانتان هستید، خیلی به کارتان بیاید. هروقت با دوستانتان بیرون می‌روید، عکسی از زمان لاغری و تناسب اندامتان به همراه داشته باشید، و هروقت احساس کردید دیگر نمی‌توانید جلوی خودتان را بگیرید و می‌خواهید رژیمتان را بکشنید، و از خودتان با فست فود و دسر و نوشیدنی پذیرایی کنید، به تصویرتان نگاه کنید و خودتان را متقاعد کنید که نه تنها برای اندامتان، بلکه برای سلامتیتان هم بهتر است که از این خوراکی‌ها صرف نظر کنید و غذای سالمتان را بخورید.

 

چگونه انگیزه لاغر شدن را در خود تقویت کنیم؟

برای خودتان لباس بخرید

این کاری می‌تواند خیلی به شما انگیزه بدهد. همه دختر‌ها عاشق شلوار جین هستند، مخصوصاً جین‌های چسبان. اما همان طور که همه‌ی شما می‌دانید، این جین‌ها فقط در پای افراد لاغر هستند زیبا است. امتحان کردن لباس‌های زیبایی که فیت تنتان نیست، یا به تنتان جلوه نمی‌کند، خیلی ناراحت‌کننده است. اگرچه خیلی اوقات ممکن است عصبانی شوید، اما این کار باعث می‌شود که قویتر و با انگیزه‌تر به فکر کاهش وزن باشید. بدون شک، ذهن نقش بسیار مهمی در فرآیند کاهش وزن دارد.

لباس‌هایی بخرید که یک سایز برایتان کوچک است

بسیاری از افراد بر این باورند که این کار، کار بیهوده و مسخره ای می باشد و فقط دور ریختن پول می باشد، اما جالب است بدانید انجام این کار در بسیاری از موارد جواب داده است. خردین لباسی که دوست دارید و آن برای شما کوچک است راهی جز کاهش وزن را برای شما باقی نمی گذارد.