در این بخش از مجله پزشکی دکتر سلام شما را با عوارضی که از عدم ارضاء جنسی زن ها و خانم ها از نظر روانی او را تهدید می کند آشنا می کنیم. هدف ما این است که با آشنایی از مسائل جنسی، آگاه تر شوید تا بتوانید در زندگی زناشویی، خوش بخت تر باشید و از زندگی با یکدیگر لذت ببرید.

طبق جدیدترین آمار، چهل درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی صورت می گیرد. اكثر زنان و مردان متاهل از روابط جنسی خود لذت كافی را درك نمی كنند. این مسئله در مورد زنان به شدت صادق است بنابراین بهره گیری دو طرفه لازم است. آمیزش جنسی فقط جماع و داخل و خارج كردن نیست. لذت جنسی لمس و ارضا جسمی در مقوله تمابلات جنسی می گنجد، ولی احساسات، رویاها و خیالپردازی نیز در همین مقوله هستند. برای بسیاری از افراد امتزاج جنسی با یك فرد دارای ابعاد روحی نیز می باشد.

عوارض روانی ارضاء نشدن زن از نظر جنسی

 

وقتی شما با همسرتان آمیزش جنسی دارید با او در یكی از بزرگترین لذائذی كه وجود دارد، شریك می شوید. البته یكی از شروط این امر آن است كه هر دو طرف در زمان و چگونگی آمیزش جنسی شركت داشته و حق انتخاب داشته باشند. آمیزش جنسی هماهنگی میان انسانهاست و به همین دلیل می توان هیجان انگیز و در عین حال دشوار نیز باشد. عملی كه برای یك نفر خوشایند و ارضاكننده است ممكن است برای دیگری اینطور نباشد.

لذت بردن را نمی توان سنجید و شرط و شروط و الزامات می تواند روی میل جنسی تاثیر مخربی داشته باشد. سعی در برقراری عدالت مطلق در زمینه امور جنسی، یعنی این كه ماهر دو بایستی همیشه به یك اندازه لذت ببریم ” ایده مطلوبی نیست “. ولی واضح است كه هر دو طرف بایستی از آمیزش جنسی نصیبی ببرند. اگر همیشه فقط یك طرف ارضا شود یك جای قضیه لنگ است. علت این امر ممكن است آن باشد كه رابطه آن دو بطور كلی خوب نیست یا حال یكی از طرفین خوب نیست. ولی ممكن است علت آن خیلی ساده باشد و به تكنیك غلط بستگی داشته باشد. در بسیاری موارد راه حل ساده ای برای این مشكل وجود دارد و آن ارتباط با یكدیگر است. لزومی ندارد كه این ارتباط كلامی باشد. ولی شما بایستی به طریقی به طرف مقابل خود نشان دهید كه چه كاری بنظر شما لذتبخش است و چگونه مایل هستید لمس و نوازش شوید. بسیاری از زنان واهمه دارند كه تقاضاهای بسیاری داشته باشند و سخت ارضا بنظر برسند. ولی اگر فرد سكوت كند و قانع باشد با خود و طرف مقابلش دوستی خاله خرسه كرده است. اگر مایل هستید به شیوه بخصوصی عشقبازی كنید یا بنوع بخصوصی از انگیزه جنسی نیاز دارید تا ارگاسم شوید بایستی خودتان آن را بیان كنید یا نشان دهید. این احتمال وجود دارد كه طرف مقابل شما نیز تمابلات خود را برای شما بازگو كند .

یك تاثیر مثبت وجود ارتباط در آمیزش جنسی آنست كه راحت تر می توان در مورد وسائل جلوگیری از بارداری و حفاظت در مقابل بیماریهای مسری گفتگو كرد . سكوت به آسانی منجر به سوءتفاهم می شود و زن و مرد بی آن كه در مورد مسائل حفاظتی با یكدیگر صحبت كنند با هم همخوابگی خواهند كرد. مرد ممكن است فرض را بر این گذاشته باشد كه زن قرص ضدبارداری مصرف می كند و او خبر ندارد و زن شاید از مرد نخواهد كه از كاندوم استفاده كند.

با كمی ارتباط صریح می توان از خطرات غیرضروری پیشگیری كرد و از نگرانیهای بعدی در امان ماند. فرضیات بسیاری در مورد زنان و مردان در مورد تمایلات جنسی آنان وجود دارد. در درجه نخست با تكیه بر بیولوژی و طبیعت تصریح شده كه تمایلات جنسی زنان و مردان با هم فرق می كنند. پیش داوریها و ساده انگاریها اغلب ریشه در ترس و تمایل به كنترل دارند. بشر می خواهد تمایلات جنسی را كنترل كند چون این تمایلات پرقدرت بوده و دارای نیروی متحول كننده ای هستند و چون مردان طی یك دوران طولانی در جامعه تسلط داشته اند، تمایلات جنسی زنان تحت كنترل شدید بوده و برای این كار پیشداوری هایی بوجود امده است. امروزه افراد هر چه بیشتر فرضیات قدیمی و كهنه را در مورد جنسیت و تمایلات جنسی زیر سوال می برند و این مثبت است.

در ادامه بخش جنسی مجله پزشکی دکتر سلام، چند پیشداوری عادی در مورد زنان و مسائل جنسی را مورد بحث قرار می دهیم. شاید شما تایید كنید كه این مطالب جنبه ساده انگاری و پیشداوری دارد و شاید هم موافق نباشید.