kharide-balme-lab

لب هم مثل سایر قسمت های بدن می تواند در معرض صدمه خورشید و کم آب شدن قرار بگیرد، به ویژه زمانیکه  که به صورت درازمدت در معرض نور آفتاب قرار بگیرد. اگر چه در بسیاری از فروشگاه های محصولات زیبایی و داروخانه ها،  محصولات فراوان  مخصوص لب وجود دارد، ولی  بسیاری از آنها خاصیت نرم کنندگی یا SPF ندارند. در این بخش  مطالب مهمی وجود دارد که زمان انتخاب یک بالم لب حاوی اکسید روی و ضد آفتاب، باید به آنها توجه کنید.

۱

دنبال بالم لب هایی باشید که SPF 15 یا بالاتر داشته باشد. این ویژگی باعث می شود از لب هایتان در مقابل آثار مخرب نور خورشید محافظت شود. محصولاتی که در برابر هر دو اشعه UVA و UVB از لب هایتان محافظت کنند، بهتر هستند.

۲

سعی کنید بالم لب تان همچنین حاوی اکسید روی باشد، چرا که این ماده، عاملی موضعی است که یک مانع فیزیکی در برابر اشعه های مضر خورشید فراهم می کند. اکسید روی ممکن است یک لایه سفید روی لب باقی بگذارد. برای به حداقل رساندن این اثر، به مقدار کم از آن استفاده کنید و آن را خوب روی لب تان پخش کنید.

۳

اگر تجربه آلرژی یا حساسیت شیمیایی به محصولات مشابه که حاوی مواد شیمیایی و یا رایحه و عطر هستند را داشته اید، دنبال بالم لب هایی باشید که حاوی این مواد نباشند.

۴

در فروشگاه های محصولات زیبایی یا داروخانه ها به دنبال بالم لب حاوی اکسید روی و ضد آفتاب باشید. مواد تشکیل دهنده آن را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که اکسید روی، یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده آن است.

۵

در صورت مشاهده هر گونه خارش، تورم، التهاب پوستی، یا تنگی نفس، مصرف آن را قطع کنید؛ چرا که اینها ممکن است علائم واکنش های آلرژیک باشد. هر گونه سوالی در این زمینه داشتید با یک پزشک مشورت کنید.

منبع-http://phow.ir