weight-loss-think-thin

با سرکوبی اشتها زودتر وزنتان کاهش پیدا میکند اما 6 نکته کلیدی برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن سریع تر در این مطلب برایتان آورده ایم با ما همراه باشید

تا زمانی که اصول زیربنایی را رعایت کنید به نتیجه‌گیری خواهید رسید، اما گاهی اوقات بعضی از تکنیک‌های ظریف می‌توانند سرعت اثربخشی تلاش شما در کاهش وزن و چربی‌سوزی را افزایش دهند.

از این مقاله هم 6 نکته یاد بگیرید تا به چربی‌سوزی خود کمک کنید
فیبر
یکی از بهترین اقدامات برای سیر نگهداشتن شکم این است که مقدار زیادی فیبر مصرف کنید. نه تنها جویدن سبزیجات وقت زیادی لازم دارد بلکه در معده با رسیدن به مایعات گسترش پیدا می‌کند، گیرنده‌های سیر بودن را فعال می‌کند و به مغز این پیام منتقل می‌شود که به اندازه کافی غذا خورده‌اید.
مقدار مصرفی پیشنهاد شده روزی 18 گرم فیبر است که می‌توانید آن را از مصرف 900 گرم ماکارونی تهیه شده از گندم کامل (وزن خشک)، 30 گرم غلات برشته و 2 عدد پرتقال تامین کنید.

روغن نارگیل
این میوه مورد علاقه کارائیبی‌ها را روی نان تست خود بمالید. این روش سرشار از اسیدهای چرب زنجیره متوسط است. براساس تحقیقات مجله آمریکایی تغذیه کلینیکی بدن این نوع چربی را به مراتب فعال‌تر از چربی‌های موجود در کره و… هضم می‌کند، به سرعت هم تبدیل به منبعی برای انرژی می‌شود.
همچنین حاوی 5/2 درصد کالری کمتر در هر گرم نسبت به دیگر روغن و چربی‌هاست.

جویدن آهسته
موزیک‌های پرانرژی و تند را برای تردمیل بگذارید و در عوض هنگام غذاخوردن موزیک آهسته و لایت گوش کنید. تحقیقات نشان داده که گوش دادن به موزیک‌های آرامش‌بخش حین غذاخوردن باعث می‌شود آهسته‌تر غذا را بجوید و این منجر می‌شود که کمتر غذا بخورید.
یک بررسی جدید یافته افرادی که یک قاشق ماکارونی را 20 تا 30 بار می‌جوند حدود 70 درصد کالری کمتری نسبت به آنهایی که با سرعت عادی می‌جوند غذا می‌خورند.

بیدار شوید و بدوید
اگر می‌خواهید با یک تیر 2 نشان بزنید می‌توانید با دویدن اشتهای خود را کنترل کنید. تحقیقات از دانشگاه Loughbough نشان داده که بعد از 60 دقیقه تمرین هوازی اشتهای مردها را به صورت موقتی کاهش می‌دهد چرا که حرارت تولید شده باعث می‌شود گردش خون از معده و روده دور شود. این سرکوبی اشتها به مدت 1 تا 2 ساعت ادامه می‌یابد.

موز سبز
نیاز نیست برای خوردن موز آنقدر صبر کنید تا پوست آن چاک بخورد! موزهای سبز حاوی نشاسته‌های مقاومی هستند که می‌تواند به کاهش وزن و کلسترول کمک کند.
محققان دانشگاهی در کلرادو یافته‌اند که نشاسته‌های مقاوم به چربی‌سوزی سریع‌تر کمک می‌کنند چون اولویت بدن برای سوزاندن غذاها را عوض می‌کنند
معمولاً کربوهیدرات اول استفاده می‌شوند اما وقتی که نشاسته مقاوم در بدن وجود داشته باشد چربی قبل از آن که شانس ذخیره‌شدن به صورت بافت چربی را پیدا کند برای انرژی می‌سوزد.

هر 3 ساعت

به گزارش مجله پزشکی دکتر سلام، اگر می‌خواهید چربی بسوزانید نیاز است که بدن را در اوقات توصیه شده تغذیه کنید و زمانی که حس می‌کنید گرسنه هستید آن را به حال خودش رها نکنید. اگر بخواهید بین وعده‌های غذایی فاصله زیادی ایجاد کنید ترشح هورمون‌های استرسی مثل کورتیزول در بدن زیاد می‌شود و منجر به افزایش بافت چربی می‌گردد.
افرادی که با روشی مشابه روزانه غذا می‌خورند کمتر در معرض خطر پرخوری هستند. بنابراین بهترین شکلش را برای کاهش وزن دارند و این به خاطر نظمی است که رعایت می‌کنند.