بهترین تمرین ورزشی برای شما کدام است؟

بهترین ورزش برای شما کدام است؟ همان که آن را انجام خواهید داد. برای تحریک شدن و به مبارزه طلبیدن، چیزی جدید را امتحان کنید. سوالات زیر ممکن است باعث شود تا شما برای گسترش طیف وسیعی از فعالیت های فیزیکی خود، در مورد آنچه می توانید انجام دهید، فکر کنید.

1- هنگام انتخاب یک تمرین جدید چه عواملی را باید در نظر بگیرم؟

یکی از پاسخ های زیر ممکن است پاسخ شما باشد:

لذت شخصی یا علاقه ؛ چیزی را انتخاب کنید که به نظر سرگرم کننده می آید و یا اینکه همیشه دوست داشتید تا آن را امتحان کنید.

آسودگی و تسهیلات؛ این فعالیت چقدر به خانه یا کار شما نزدیک است؟ آیا می توان این فعالیت را به راحتی به برنامه های شما متصل کرد؟

عوامل اجتماعی؛ آیا ترجیح می دهید با دیگران در این فعالیت مشارکت کنید یا دوست دارید تنها ورزش کنید؟

سطح مهارت های ضروری؛ آیا درصورت نیاز، می توانید در یک کلاس شرکت کرده و یا با یک مربی ملاقات کنید؟

سطح تاثیر فیزیکی؛ آیا این فعالیت شامل حرکات با ضربه شدید است که ممکن است برای شما مناسب نبوده یا به شما آسیب بزند؟

2- کدام بهتر است:

یک تمرین با تمرکز بر یک بخش خاص از بدن من (مانند عضلات شکمی یا ران)، یا چند نوع ورزش که از اجزای مختلف بدن استفاده می کنند؟

تمرینات شکمی به تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن کمک می کند اما به شما برای کاهش سایز یک نقطه از بدن و یا کاهش وزن در اطراف شکم، کمک نمی کند. کلید آن در اینجا سوزاندن کالری است. ورزش ایروبیک، کارآمدترین راه برای سوزاندن کالری است و انواع مختلفی برای سعی در این نوع ورزش وجود دارد مانند دوچرخه سواری، دویدن و کار کردن بر روی دستگاه تردمیل. آموزش متقابل، که بطور متناوب، شامل تمرین روزمره شما با تمرینات مختلف است، می تواند شانس شما را برای آسیب به یک عضله یا مفصل خاص به علت استفاده بیش از حد کم کند، و نیز به کاهش خستگی کمک کند.

3- اگر یک تمرین جدیدی که مشغول آن هستم، باعث درد در بدن من شود چه کنم؟

ورزشی که موجب درد می شود مفید نیست و می تواند به آسیب های جدی منجر شود. این ورزش همچنین می تواند انگیزه شما را از بین ببرد. هر گونه فعالیتی که باعث صدمه و آسیب به شما می شود را متوقف کرده و سپس نوع دیگری را امتحان کنید! پس از تلاش برای انجام هر تمرین جدید، کمی ناراحتی عادی بوده و مشکلی نیست، اما نباید احساس درد را تجربه کنید.

4- چه مراحلی را می توانم برای کمک به جلوگیری از آسیب در هنگام ورزش طی کنم؟

قبل از شروع ورزش، بدن خود را گرم کنید. بطور مثال برای 5 تا 10 دقیقه با یک نوع فعالیت هوازی سبک تر (آسان تر و آرامتر) شروع کنید.

کفش های مناسب و وسایل حفاظتی را بپوشید.

اقدامات احتیاطی را در آب و هوای نامناسب درنظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر بیرون هوا بسیار سرد است، لباس هایی در چند لایه بپوشید که بتوانید در هنگام احساس گرما، یکی یکی آنها را در بیاورید، و دهان خود را با یک ماسک یا شال گردن بپوشانید تا ریه های شما تحریک نشود؛ اگر بیرون یخ بسته و لغزنده است، از دویدن اجتناب کنید.

قبل ازتمرین، در طول آن و بعد از ورزش، مایعات زیادی بخورید.

بعد از تمرین، بدن خود را آرام کنید. یک نسخه با شدت کمتری از تمرینات خود را برای 5 تا 10 دقیقه انجام دهید، یا تمرینات عمومی دیگری برای آرامش بدن خود انجام دهید.

خواب کافی داشته باشید.

 

برگردان: سیما آزادفلاح