iStock_000005523258_ExtraSmall

بهترین غذاهای کمکی برای  کودک زیر یک سال  پوره مرغ و کرفس و خوراک گوشت و لوبیا و…می باشند می خواهیم نحوه شروع غذای کمکی به کودک را برایتان توضیح دهیم

 پوره مرغ و کرفس و خوراک گوشت و لوبیا جزو برترین غذاهای کمکی هستند که مادران برای رشد فرزندانشان زیر یک سال باید آن ها را به کودکان خود بدهند.

بررسی ها نشان می دهند،  بیشتر کودکانی که در سال دوم زندگی دچار مشکل تغذیه ای می شوند، تغذیه سال اول آن ها مشکل داشته است. قطعا تا ۴ یا ۶ ماهگی تغذیه کودک فقط با شیر مادر است. کودکانی که از شیرمادر تغذیه می کنند در مقایسه با کودکان دیگر از لحاظ جسمی، ذهنی و رشد هوشی شرایط مطلوب تری دارند.بروز بیماری های مربوط به سیستم ایمنی بدن مانند دیابت، آسم و حساسیت و… در کودکانی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند، به مراتب بیشتر است.

گفتنی است در کنار شیر مادر شروع غذای کمکی بعد از 5 ماهگی باعث می شود تا کودک رشد سریع تری داشته باشد و سیستم ایمنی اش قوی تر شود.

مادران کافی است گوشت را بعد از شستن به اندازه های کوچک خورد کنند و هویج و سیب زمینی و پیاز را به آن اضافه کنند و همراه با مقداری آب جوش در ظرفی بریزند و بگذارند این مواد بپزند و سوپی یکنواخت و نرم برای کودکان خود آماده کنند.