دکتر محسن حسن زاده: آبدومینوپلاستی

جمع کردن شکم (آبدومینوپلاستی) رایج ترین عمل جراحی شکل دادن بدن است.

اگر شکم شما پوست اضافی و حالتی آویزان دارد با شکلی بر آمده پیدا کرده است، یکی از انواع روش های جمع کردن شکم می تواند به شما کمک کند. ممکن است به علت فعالیت نداشتن با بارداری، عضلات شکم شما شل و وارفته شده باشد. ممکن است با هنگام تولد پوست شکم شما شل بوده و یا تغییرات نوسانی وزن و بارداری در زنان موجب شلی شكم شده باشد تا حدی که انقباض آن میسر نباشد.

جراحان پلاستیک برای شدت های مختلف شلی شکم شیوه های مختلفی برای آبدومینوپلاستی دارند، به طور کلی، جراحی جمع کردن شکم، دیواره بر آمده شکل (عضله راست شکمی) شما را محکم تر می کند و پوست و چربی اضافی را بر می دارد.

مشکل جراح، پنهان کردن اسکارها در نواحی خاصی است که توسط لباس زیر پوشانده می شود و این که پوست را به طرز زیبایی جلوه گر سازد.

آبدومینوپلاستی استاندارد

آبدومینوپلاستی استاندارد یک جراحی عالی برای خانم ها (یا مردهایی است که در ناحیه بالا یا پایین ناف پوست شل دارند که با ورزش و کاهش وزن اصلاح نمی شود. قبل از جراحی، جراح با یک قلم خط برش را نشانه گذاری می کند. قبل از این که جراح برش ها را نشانه گذاری کند، در مورد لباس هایی که می خواهید بپوشید با او صحبت کنید. اگر می خواهید برش ها زیر بیکینی با البسه کوچک پنهان شود، باید آن را به جراحتان بگویید. اگر برایتان مهم است، می توانید لباس ها را همراه بیاورید تا جراح پیش از نشانه گذاری آنها را بیند. در جریان آبدومینوپلاستی، مرحله به مرحله این اتفاقات می افتد.

– جراح، برشی دور تا دور ناف ایجاد کرد، و یک پرش قوس دار از بالای ران تا بالای ران دیگر ایجاد می کند.

– جراح، پوست را از عضلات زیر آن جدا می کند، و ناف و ساقه آن را در جای خود بافی می گذارد.

جراح، عضلات راست شکمی را با سوتورهای بزرگ به یکدیگر نزدیک کرده و محکم می کند.

– عضلات راست شکم به صورت موازی از قسمت پایین دنده ها به استخوان شرمگاهی ، در دو طرف خط وسط شکم کشیده شده اند.

مینی آبدومینوپلاستی

اگر پوست اضافی و شكل عضلات به ناحیه زیر ناف محدود باشد، چراحی مینی آبدومینوپلاستی بهترین روش برای شماست. این جراحی کوچکتر از شیوه استاندارد است، اسکارهای کوچکتری دارد و نان آزاد یا جابه جا می شود. اسکارها دائمی هستند، اما به نحوی قرار داده می شوند که توسط لباس های زیر پنهان می شوند.