شرکت آرین سلامت سینا: میکسودین داروی ضد التهاب طبیعی

داروی طبیعی میکسودین توسط شرکت داروسازی هولیستیکا از عصاره های طبیعی و مواد موثره کورکومین، جینجرول و پایپرین خالص و تغلیظ شده، تهیه گردیده است.

  • موثر در درمان التهاب و درد مفاصل
  • کمک به حفظ تعادل سلولی
  • کاهش اثرات مخرب آلاینده های محیطی بر سلول های بدن

کورکومین، نوعی فلاوونوئید طبیعی استخراج شده از ریشه گیاه کورکوما است که در ترکیب داروی میکسودین به میزان 30 برابر تغلیظ شده است. جینجرول عصاره گیاه جینجر و پایپرین نیز عصاره فلفل سیاه می باشد. میکسودین با داشتن عوامل مذکور که با یکدیگر اثر سینرژیسم دارند، ترکیب طبیعی ضد التهاب قوی بوده و در پیشگیری و بهبود بیماری­های التهابی بدن از جمله درد­ها و التهابات مفاصل و استخوان، پوست، دستگاه تنفس و دستگاه گوارش همانند داروهای ضدالتهاب عمل می­کند. میکسودین یک ترکیب آنتی اکسیدان طبیعی و بسیار قوی بوده و برای خنثی کردن رادیکال های آزاد که سبب صدمه به سلول ها می شوند، مفید و موثر است. میکسودین اثرات مفیدی در کاهش چربی های خون و چربی های کبد را نیز داراست.

جدول مواد موثره

هر کپسول محتوی
300 میلی گرم کورکومین
7.5 میلی گرم جینجرول
3.75 میلی گرم

پایپرین

کورکومین

گیاه کورکوما لونگا یکی از پایه های اصلی طب سنتی ملل مختلف در چین، تبت و خاورمیانه است. این گیاه همواره بعنوان تصفیه کننده سلولی شناخته شده و برای سلامت مفاصل و کمک به جلوگیری از التهاب مصرف آن توصیه شده است. تحقیقات بسیاری برای بررسی خواص درمانی کورکومین انجام شده که نشان می دهد این ماده، مهارکننده سنتز آنزیم های سازنده مواد التهاب زا مانند سایکلواکسیژناز 2 (COX 2) و لیپواکسیژناز است. کورکومین با خلوص بسیار بالا در این ترکیب، به محافظت از سلول ها در برابر مواد سمی ناشی از آلاینده های محیطی که منجر به اختلال در تعادل و سلامت سلول می شوند، کمک می کند. مطالعات گسترده جهانی که روی میزان شیوع بیماری های مختلف در بین ملل مختلف دنیا صورت گرفته، نشان می دهد که مردم کشورهای خاورمیانه بویژه هندوستان، بسیار کمتر از مردم جوامع غربی به بیماری آرتریت و التهابات مفاصل دچار می شوند.

همچنین در این کشورها انواع سرطان ها بخصوص سرطان پوست و پروستات نیز شیوع بسیار کمتری نسبت به جوامع اروپایی و آمریکا دارد. تحقیقات متعدد ثابت کرده است که این موضوع با مصرف بالای ادویه ها در غذاهای سنتی شرقی ارتباط دارد. پایپرین و جینجرول زمانیکه با کورکومین تواماً مصرف شوند، اثرات آن را تقویت می کنند. وجود عصاره فلفل سیاه در ترکیب داروی میکسودین سبب می شود که خواص درمانی کورکومین30 برابر قوی تر شود.

گرچه این ادویه ها در رژیم غذایی روزمره ما نیز وجود دارند ولی مقدارشان در حدی نیست که بتوانند اثرات درمانی داشته باشند. عصاره خالص شده این ادویه ها در داروی طبیعی میکسودین، در مقادیری که دارای خواص درمانی باشند مصرف میکسودین را متمایز از افزودن مقدار اندکی ادویه به غذاهای ما می کند و در واقع این خواص درمانی مفید با مصرف اندکی ادویه جات در غذاهای روزمره ما حاصل نمی شود.

پایپرین

پایپرین عنصر کلیدی در تقویت خواص کورکومین است. خواص کورکومین زمانیکه به تنهایی مصرف شود، بطور کامل توسط بدن قابل استفاده نمی شود، زیرا کورکومین به سرعت توسط کبد و دیواره روده متابولیزه شده و دفع می شود. مطالعات نشان می دهد که ترکیب 1% پایپرین با 99% کورکومین، غلظت سرمی، جذب و در دسترس بودن زیستی کورکومین را افزایش می دهد، بدون اینکه عوارض جانبی نامطلوب ایجاد کند. مصرف توام این دو، در دسترس بودن زیستی کورکومین را تا 30 برابر افزایش می دهد و به سلول های بدن کمک می کند تا از تمامی خواص مفید این ماده استفاده کنند.

جینجرول

گیاه جینجر دارای ماده ضد التهاب جینجرول است که بطور سنتی توسط متخصصان سلامت در این حوزه برای کمک به معالجه مشکلات همراه با التهاب مصرف می شود. جینجر از گیاهان بسیار مهم در طب سنتی بوده و تحقیقات اخیر اثرات مفید آن را در آرتریت ها و سایر موارد درد ثابت کرده است.

موثر در

  • استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، تاندونیت، بورسیت، سینوویت، اسپوندیلیت آنکیلوزان، سندرم تونل کارپ و سایرالتهابات و دردهای مفاصل و استخوان
  • پیشگیری و کمک به درمان آلزایمر و بیماری­های التهابی سیستم عصبی
  • التهابات پوستی ناشی از رادیوتراپی
  • بیماری­های التهابی دستگاه تنفسی مانند آسم
  • محافظت از کلیه و کبد
  • کنترل کبد چرب
  • بهبود التهابات و دردهای ناشی از ضربه و آسیب دیدگی در ورزشکاران

مقدار و روش مصرف

روزانه 1 الی 2 عدد کپسول میکسودین بعد از غذای اصلی میل شود. افرادی که از داروهای ضدلخته پلاکتی مثل آسپرین و کلوپیدوگرل استفاده می­کنند، روزی یک عدد میکسودین می­توانند مصرف نمایند.

افرادی که سنگ کیسه صفرا و انسداد مجاری صفراوی دارند، پس از رفع این مشکل می­توانند یک عدد میکسودین یک روز در میان مصرف نمایند. مصرف میکسودین در حاملگی و شیردهی توصیه نمی شود.

محصول شرکت Holistica فرانسه

نماینده انحصاری: شرکت آرین سلامت سینا

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021

www.ariansalamat.com