شرکت آرین سلامت سینا: آوودین

فرآورده طبیعی محتوی عصاره آووکادو- سویا، عصاره زنجبیل، ویتامین Dз  طبیعی

موارد مصرف

بیماران مبتلا به استئوآرتریت (آرتروز) مفاصل و دردهای عضلانی

 • کاهش درد و التهاب مفاصل و عضلات
 • بازسازی مفاصل
 • جلوگیری از تخریب پیش­رونده غضروف ها
 • سهولت تحرک مفاصل مبتلا
 • کاهش نیاز به داروهای مسکن

آرتروز چیست و چگونه ایجاد می شود؟

آرتروز به معنای ساییدگی مفصل، تخریب سطح مفصلی و بدنبال آن تغییر شکل، درد و محدودیت حرکت در مفصل است. در طول روز و به علت فعالیت­ های بدنی، مفاصل بدن بطور مرتب در معرض فشار و ضربه قرار دارند و این ضربات مرتباً آسیب­ هایی را به آن­ ها بخصوص به غضروف مفصلی وارد می­ کنند. بدن انسان این آسیب­ ها را تا جایی که می­ تواند ترمیم می­ کند، ولی گاهی اوقات شدت آسیب­ های وارده به مفصل بیش از قدرت ترمیم بدن است و یا به عللی مانند افزایش سن، قدرت ترمیم بدن کاهش یافته و نمی­ تواند آسیب­ های معمولی را مرتباً ترمیم کند. در این موارد غضروف مفصلی بتدریج خراب­تر و خراب­تر می­ شود و این شروع آرتروز است. مهم­ ترین علل آرتروز عبارتند از:

 •  ارثی و ژنتیکی ؛ بعضی نژادها و بعضی خانواده­‌ها بیشتر به آرتروز مبتلا می­ شوند.
 •  علل شغلی؛ در شغل­ هایی که روی مفصل فشار زیادی وارد می­ شود و یا در شغل­ هایی که بایستی مفاصل مدت­ها خم باشند (مانند نشستن طولانی) بیشتر است.
 •  چاقی؛ به ویژه در ایجاد آرتروز زانو و مهره های کمر تاثیر دارد.
 •  انحراف اندام؛ مانند ساق پای پرانتزی که باعث آرتروز در سمت داخل زانو می ­شود.
 •  بعضی از بیماری­ ها مانند نقرس و رماتیسم که سبب آسیب مفصل می­ شوند.
 •  ورزش شدید و غیر اصولی ؛ درصورتی که ورزش روی اصول صحیح نباشد و فشار بیش از ظرفیت روی مفصل وارد شود.
 • سابقه ضربه‌­های شدید یا شکستگی­ های داخل مفصلی.
ترکیبات هر کپسول مقدار
 عصاره کامل آووکادو- سویا شامل

آووکادو

سویا                                             

300 میلی گرم

1 قسمت

2 قسمت

عصاره زنجبیل 100 میلی گرم
ویتامین با منشا طبیعی و فاقد لانولین 400 واحد

درمان آرتروز

در اغلب مواقع برای مهار درد ناشی از آرتروز مفاصل، از داروهای مسکن و ضدالتهاب مانند ایندومتاسین، مفنامیک اسید، دیکلوفناک و غیره استفاده می شود و در موارد شدیدتر داروهای کورتونی بصورت خوراکی و یا تزریق داخل مفصلی تجویز می شوند. مصرف طولانی مدت داروهای مسکن که به طور رایج در بیماری آرتروز بکار می­ روند، سبب مشکلات و عوارض جانبی متعدد مانند مشکلات گوارشی، خونریزی معده، نارسایی کبد و نارسایی کلیه در بیماران می­ گردند. علاوه بر این، اکثر بیماران برای کاهش درد ناشی از آرتروز مجبور به افزایش تدریجی مقدار داروی مصرفی خود می­ شوند، چون به مرور بدنشان به اثرات ضد دردی مسکن­ ها مقاوم ­تر می­ شود. به دلیل اثربخشی ضعیف داروهای شیمیایی و داشتن عوارض جانبی فراوان این داروها در درمان آرتروز، امروزه پزشکان ترجیح می دهند از داروهای طبیعی و سالم برای حفظ سلامت مفاصل و غضروف ها که اثربخشی آن ها با مطالعات و پژوهش های فراوان تایید شده است استفاده کنند.

مکانیسم اثر آوودین

مصرف آوودین با منشا کاملاً طبیعی حاوی عصاره آووکادو- سویا به مدت 3 ماه تا 3 سال، با تحریک ساخت کلاژن و پروتئوگلیکان باعث بازسازی غضروف، کاهش سرعت پیشرفت استئوآرتریت و  کاهش دردهای مفصلی می­ گردد. ترکیبات موجود در زنجبیل، با مهار آنزیم­ های سایکلواکسیژناز و لیپواکسیژناز سبب کاهش سطح پروستاگلاندین­ ها و لوکوتری­ اِن­ ها می­ شوند و در نتیجه التهاب و درد را کاهش می­ دهند.

ویتامین D₃ موجود در آوودین فاقد لانولین بوده و از منبع طبیعی غیرحیوانی تهیه شده است و جهت پیشگیری از کمبود این ویتامین که بطور گسترده در جهان وجود دارد، به این محصول اضافه شده است. بعلاوه طبق نتایج آخرین پژوهش ­های انجام شده، کمبود این ویتامین با تشدید پوکی استخوان و افزایش ریسک شکستگی های استخوانی، التهاب مفاصل، سرطان­ های شایع، بیماری­ های خودایمنی، فشارخون بالا و بیماری­ های عفونی همراه می­ باشد.

مقدار و روش مصرف

روزانه یک عدد کپسول آوودین بعد از غذای اصلی میل شود.

عوارض جانبی

در صورت مصرف مطابق با مقدار و روش توصیه شده، عوارضی گزارش نشده است.

موارد منع مصرف

در صورتی که مصرف آوودین به میزان توصیه شده باشد، مورد منع مصرف ندارد.

تولید شده در شرکت Holistica فرانسه

نماینده انحصاری: شرکت آرین سلامت سینا

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021

www.ariansalamat.com