قارچ شیتاکه یک ماده غذایی پرطرفدار در دنیا محسوب می شود. این موضوع تنها به دلیل طعم گوشتی و  متنوع شیتاکه نبوده، بلکه خواص غذایی اعجاب انگیز قارچ شیتاکه علت اصلی محبوبیت این قارچ است.  آیا می دانستید که این قارچ غنی از ویتامین های B بوده و دارای قدرت مبارزه با سلول های سرطانی، بیماری های قلبی – عروقی و عفونت ها می باشد؟ این تنها بخش کوچکی از فواید و مزایای شناخته شده قارچ شی تاکه محسوب می گردد. قارچ شیتاکه خواص ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچی دارد، همچنین به کاهش التهاب در بدن و به تنظیم قند خون کمک می کند.

قارچ شیتاکه یک ماده غذای غیر گوشتی منحصر به فرد است، زیرا تمام اسیدهای آمینه ضروری به همراه اسید چرب ضروری لینولئیک اسید را دارد. لینولئیک اسید در کاهش وزن و همچنین ساخت عضلات، مفید می باشد. به علاوه این ترکیب دارای ویژگی هایی نظیر کمک به ساخت استخوان ها، کمک به هضم بهتر غذا و کاهش حساسیت ها و آلرژی های غذایی نیز می گردد.

 تقویت سیستم ایمنی

قارچ شیتاکه دارای قابلیت افزایش قدرت سیستم ایمنی و مقابله با بسیاری از بیماری هاست؛ که این عملکرد منحصر بفرد بدلیل تامین ویتامین های بسیار مهم، مواد معدنی و آنزیم های ضروری در انجام این اثرات می باشد. طی یک مطالعه و بررسی در سال 2015 که در مجله دانشگاه علوم تغذیه آمریکا منتشر گردید، تعداد 52 مرد و زن سالم، در محدوده سنی 21 الی 41 ساله، به منظور شناسایی و بررسی اثرات قارچ های شیتاکه بر روی سیستم ایمنی بدن انسان، تحت بررسی قرار گرفتند. در این بررسی افراد در چهار گروه به مدت چهار هفته از قارچ های مورد نظر در رژیم غذایی خود استفاده نمودند. نتایج بررسی ها نشان دهنده این مطلب بود که مصرف قارچ شیتاکه منجر به ارتقاء عملکرد سلول های اجرایی سیستم ایمنی و همچنین حفظ انسجام ایمنی دستگاه گوارش می گردد. همچنین علاوه بر مزیت های فوق الذکر، کاهش علائم التهابی در افرادی که قارچ شیتاکه مصرف می کردند نیز گزارش شده است.

بنابراین در بیماری های ویروسی مانند تب خال، انواع زگیل، آنفلوانزا و غیره که سیستم ایمنی بیمار مهم ترین نقش را در پیشگیری و بهبودی بیماری دارد، مصرف قارچ شیتاکه بسیار مفید است.

 خواص ضد میکربی

در مطالعه ای که در سال 2011 توسط انستیتو دندانپزشکی Eastman UCL  در کشور انگلستان به انجام رسید، خواص ضد میکروبی قارچ شیتاکه بر روی التهاب لثه (ژنژیویت) بررسی شد. اثربخشی قارچ شیتاکه با ترکیبات ضدعفونی کننده موجود، نظیر محلول های دهانشویه حاوی کلرهگزیدین، مقایسه و بررسی شد. نتایج بررسی ها نشان دادند که عصاره قارچ شیتاکه تعداد باکتری های بیماری زا را بدون کاهش تعداد باکتری های مفید بطور چشمگیری کاهش داد.

افزایش انرژی و افزایش عملکرد مغز

قارچ شیتاکه منبع بسیار غنی از ویتامین های گروه B است، که به تبدیل ترکیبات غذایی مصرف شده بدن به انرژی قابل استفاده کمک می کند. این قارچ همچنین به تعدیل و تولید طبیعی هورمون ها کمک می کند، علائم اغتشاشات ذهنی را از بین برده و توانایی تمرکز در طول روز حفظ می شود، حتی عملکردهای شناختی بهبودی قابل توجهی پیدا می کنند.

پاورفیت محصول کاملا طبیعی و تهیه شده از قارچ شیتاکه است که توسط شرکت داروسازی هولیستیکا فرانسه تولید می شود. پاورفیت تنها محصول دارای قارچ شیتاکه و تایید شده توسط سازمان غذا و دارو است که با کسب مجوزهای لازم از سازمان مذکور بطور قانونی وارد می شود و در داروخانه های سراسر کشور موجود است.

محصول شرکت هولیستیکا- فرانسه

نماینده انحصاری: شرکت آرین سلامت سینا

تلفن مشاوره دارویی 22658561، 40883629-021