پرده ها در دکوراسیون به اندازه مبلمان اهمیت دارند و تی جز مهمترین موارد می باشند. پرده های خود را باید متناسب با دیوارها، سقف و فرش انتخاب کنید. هنگامی که یک پرده خوب انتخاب می شود، یکپارچگی دکوراسیون شما تضمین می شود. پرده های بسته به هدف استفاده از آنها دارای انواع مختلف می باشند. درخانه برای اتاق کودک، پذیرایی، آشپرخانه و اتاق خواب پرده های جداگانه ای باید انتخاب شود. حتی پرده هایی که در مکان های کاری و دفاتر مورد استفاده قرار می گیرند، متفاوت هستند. ما می خواهیم به شما در مورد اینکه زمان خرید پرده به چه چیزهایی باید دقت شود ودر رابطه با انواع پرده ها اطلاعاتی را بدهیم

این نوع پرده ها در پنجره های بزرگ بهتر دیده می شوند. به جهت بهم نخوردن تقارن باید متناسب با پنجره ها استفاده شود. به عنوان مثال، دیوار 50 سانتی متر، شیشه 250 سانتی متر، دیوار 50 سانتی متر.

پرده ها دوطرفه از جمله پرده های کاربردی هستند. شما می توانید مدل مورد نظر خود را سفارش دهید .اگر تمایل دارید می توانید آن را تا پایین بکشید و به عنوان پرده ساده استفاده کنید.(توجه داشته باشید که رنگ بندی و بافت پرده و پوستر دیواری باید همخوانی داشته باشد ) و می توانید آن را بالاتر کشیده و به عنوان پرده غیرساده استفاده کنید. به مکان هایی دارای منظره های دیدنی و مکان هایی با شیشه آمریکایی بیشتر می آید.

پرده های دوطرفه چگونه تمیز می شوند.

تمیز کردن پرده های دوطرفه بسیار آسان است. پرده را پایین آورده، طناب ها را از حلقه ها جدا کرده و پرده را از میل یا ریل پرده در می آوریمو بعد از شستن دوباره پرده را وصل می کنیم.

پرده های شید رول

پرده های شید رول  از پرکاربردترین پرده ها بوده و بسیار ترجیح داده می شوند. معمولا به همراه پرده های توری استفاده می شوند. پرده های رول زیر پرده های تور نصب شده و منظم تر به نظر می رسد. خصوصا در پنجره هایی که دارای 3 شبکه هستند، پرده های دارای یک پایه در وسط زیباتر دیده می شوند. پرده های دارای دوپایه میانی فضای خالی بیشتری ایجاد می کنند.

اگر در خانه خود آفتاب نمی خواهید می توانید از پرده های شید رول استفاده کنید که ایجاد سایه می کنند (دارای صفحه نیمه شفاف باشد) این نوع پرده های محافظ از مبلمان شما در برابر نور آفتاب محافظت می کند، سایه شما در داخل معلوم نمی شود، با ایجاد یک محیط کم نور برای خواب ایده آل است.

پرده های شید رول چگونه تمیز می شود

پرده های رول یا بر روی یک ریل پرده نصب شده و یا بر روی دیوار ثابت می شود.  به آسانی می توانیم با ثابت نگه داشتن یک طرف و باز کردن قفل مکانیزم های کناری پرده را جدا کنیم . پرده را در یک مکان مناسب پهن کرده و  با یک برس نرم و یا با استفاده از اسفنج  با صابون پرده را می شوییم . پرده شسته شده آهسته به صورت رول درآورده و به شکل عمودی قرار می دهیم تا آب آن خارج شود.. بعد از اینکه آب ان خارج شد پرده را در جایش نصف کرده و تا آخر باز می کنیم تا کاملا خشک شود.

پرده زبرا

تولید پرده زبرا بعد از پرده های غلتکی آغاز شد چرا که برای دریافت نور با استفاده از پرده های غلتکی مدام باید پرده بالا کشیده می شد، برای رفع این موضوع و نیز برای ایجاد ظاهری تقریبا مشابه پرده های توری پرده زبرا به وجود آمد. ساختار پرده زبرا از تور و پارچه می باشد (یک نوار افقی توری و یک نوار افقی پارچه ای).

زمانی که در جای های کوچک استفاده شود موجب دلباز شدن آنجا می شود. در مواردی در اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق کودک ترجیح داده می شود. پرده های زبرا را به شکل توری و هرزمان خواستید برای روزمره می توانید استفاده کنید.

ساختار پرده های زبرا مشابه با پرده های غلتکی است اما به دلیل اینکه پرده زبرا با قاب ان یکپارچه است و به راحتی می توانید با فشار دادن آن را از پایه چدا کنید.

پرده ساعت شنی یا پشت دری

پرده های ساعت شنی بیشتر از اینکه یک پرده باشند، در واقع نوع استفاده از پرده هستند و یا به عبارت دیگر، شیوه ای برای نصب پرده هست.

معمولا در پنجره های کنار روشویی ها و پنجزه های کوچک نزدیک اجاق گاز ها و یا در ها اشتفاده میشود و زیبایی خاصی به دکوراسیون می بخشند. مونتاژ آن داخل شیشه صورت می گیرد.  با یک میله یا دومیله نصب می شود و تمیز کردن آن نیز بسیار ساده است

پرده عمودی

این نوع پرده ترجیحا در دفاتر و بعضی اوقات در بیمارستان ها استفاده می شود. معمولا از PVC، گاهی اوقات پارچه و همچنین آلومینیوم تولید می شود. پرده های عمودی پارچه ای در خانه ها ترجیح داده می شود. و به سمت چپ، راست یا به جهت تک حرکت می کند. قابل پاک کردن است با ویژگی حرکت  180 درجه ای به سمت چپ و راست اجازه می دهد تا نور روز و حرارت را کنترل کنید.

پرده کرکره ای ونیزی

در خانه ها و ادات مورد استفاده قرار گیرد. می توانند از جنس PVC و چوب باشد. استفاده از آن آسان است. می توان آن را با شکل دلخواه تنظیم کرد. و با پاک کردن تمیز می شود

پرده اسکرین

معمولا در ادارات استفاده می شود معمولا باگرفتن حرارت خورشید نور خورشید را به داخل هدایت می کنند. از پشت انها بیرون نیز به راحتی دیده می شود.

پرده های پلیسه

در پالکن های شیشه ای ترجیح داده می شود. می توان آنها را در بالا ، پایین و وسط جمع کرد. در پرده سیلوئیت دو لایه توری یا حریر مانند به صورت موازی در کنار هم قرا گرفته و  به واسطه قطعات پارچه ای که بصورت افقی در بین این دو لایه توری قرار گرفته اند، کنترل نور دریافت به شکل دقیقی انجام می شود و نیز  هنگام  کشیدن پرده به ویژگی پوششی کاملی را ارائه می دهد .

بنابراین هم به عنوان تور و هم سایبان استفاده می شوند. معمولا در ادارات مورد استفاده قرار می گیرند روی آنها چاپ دیجیتالی می توان انجام داد

 

پرده های دوبل رولی

پرده های دوبل رولی درو اقع از دو پرده شید رول بطور همزمان تشکیل شده است. در این پرده ها، رول بالایی  از جنس توربوده و دیگری یک پرده شید رول است. معمولا در کوچکترین اتاق ها استفاده می شوند.

 

آدرس دفتر مرکزی :
استان البرز ، کرج ، گلشهر
خیابان درختی
دفتر فروش: 28423771-021
دفتر مرکزی: 28423772-021