آیا با درمان های خانگی بیماری سگ خانگی آشنایی دارید؟ اگر سگتان دچار یک بیماری خاصی شد، می دانید چگونه می توانید بیماری سگ تان را تسکین دهید. برخی از داروهای خانگی شامل واکسن ها، آلوئه ورا برای کمک های اولیه، روغن کرچک، آب لیمو و بسیاری از مواد مشابه، برای درمان سگ، به راحتی و در اشکال مختلف قابل دسترس هستند. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی دکتر سلام به بررسی درمان های خانگی بیماری سگ های خانگی خواهیم پرداخت.

بیماری سگ های خانگی

سگ ها ممکن است از زخم های بد، مشکلات ادراری و اختلالات شکمی مانند یبوست یا حتی سردرد رنج ببرند. در چنین شرایطی، باید سریع دست به کار شوید. باید بدانید که داروهای خانگی ای که ممکن است شما را برای رفع بیماری سگ تان یاری می کنند، چه هستند. بعضی از داروها ممکن است شامل واکسیناسیون باشند، که قبل از تزریق آن ها باید با دامپزشک درباره آن صحبت کنید.

بیماری سگ

سگ ها اولین عشق دوستداران سگ هستند، بنابراین وظیفه آنها آشنایی با روش های مختلف درمان خانگی است که حیوانات خانگی ممکن است در زمان های مختلف به آن ها نیاز داشته باشند. مشکل سگ ها این است که آنها تقریبا هر شیئی را که مانند یک استخوان یا یک اسباب بازی خاص به نظر می رسد، می خورند. در بعضی موارد، سگ ها ممکن است با دیگر سگ ها دعوا کنند و نیاز به واکسیناسیون فوری داشته باشند. حتی بعضی از سگ ها آلرژی دارند. برنامه های درمان خانگی حیوانات اغلب برای سگ ها مفید است. اکنون، بیایید حقایق مربوط به درمان های خانگی مختلف را که بخش مهمی از مراقبت از حیوانات خانگی است را بررسی کنیم.

درمان های خانگی برای بیماری سگ

درمان های خانگی برای بیماری سگ عبارتند از:

بیماری سگ

یبوست

سگ ها وقتی از یبوست رنج می برند غالبا رفتارهای غیر عادی از خود بروز می دهند. آنها ممکن است به طور غیر معمول به داخل و خارج خانه بدوند و همچنین به چیزهای مختلف چنگ بزنند. هنگامی که مطمئن شدید که سگ از یبوست رنج می برد، باید بر روی رژیم غذایی او کار کنید. افزودن روغن گیاهی به رژیم غذایی آنها یک گزینه عالی است. شما همچنین می توانید برخی از سبوس ها را به رژیم غذایی او اضافه کنید که قطعا یبوست را کاهش می دهد. اگر به او یک رژیم غذایی مفید داده شود، سگتان به سرعت بهبود مییابد.

عفونت گوش یکی از انواع  بیماری سگ های خانگی

عفونت گوش یک مشکل بسیار سخت است که ممکن است حیوان خانگی شما با آن مواجه شود. آنها تمایل به دراز کشیدن بر روی زمین دارند و حرکات غیر طبیعی انجام می دهند، احتمالا سعی می کنند سرشان را به سطوح غیر معمول بمالند. بهترین درمان برای عفونت گوش، مواد شیمیایی مانند اسید استیک (سرکه) است. سرکه را به آرامی روی غضروف بیرونی گوش بریزید. همچنین ضد عفونی کننده هایی در بازار هستند که برای پیشگیری از عفونت گوش یا درمان گوش مفیدند.

بیماری سگ

انواع بیماری سگ مرتبط با ادرار

به غیر از اختلالات طبیعی، مشکلات دیگری مانند سنگ های مثانه نیز وجود دارد که نباید هرگز آن ها را نادیده بگیرید. بنابراین، اگر می دانید که حیوان خانگی شما از سنگ مثانه رنج می برد، باید بلافاصله اقدامات مناسب را انجام دهید. شایع ترین علامت این اختلال این است که در هنگام ادرار، در ادرارش خون یا مشکل دیگری وجود دارد. اگر متوجه شدید که حیوان خانگی شما از مشکلات ادراری رنج می برد، باید از یک دامپزشک کمک بگیرید. برای تایید اختلالات مختلف، آزمایش های خاصی از جمله ادرار و کشت ادرار، وجود دارد که در خانه انجام نمی شود. این آزمایشات دلیل رنج بردن حیوان خانگی تان را مشخص می کند.

استفراغ

معمولا استفراغ با اختلالات اسهال همراه است، بنابراین یک درمان مشابه می تواند برای استفراغ نیز استفاده شود. سعی کنید غذای تند به سگ ندهید زیرا ممکن است باعث خارش و احتمال بیرون آمدن محتویات معده شود.

بیماری سگ

درمان بیماری سگ مرتبط با وجود کک

کک ها واقعا برای انسان ها و حتی بیشتر از آن برای سگ ها آزار دهنده هستند! تحریک ناشی از این حشرات می تواند حیوان خانگی شما را به میزان زیادی تحریک کند. داروهای خاصی مانند پردنیزون و کورتیکواستروئید در بازار وجود دارد که به طور گسترده ای برای از بین بردن این آفات آزار دهنده استفاده می شود. درمان خانگی ای به غیر از تمیز نگهداشتن خانه تان، برای رهایی از دست کک ها وجود ندارد.

مشکلات اسهال

داروهای خانگی ای که برای مشکلات اسهال استفاده می شوند عبارتند از: خوردن مقدار زیاد فیبر توسط حیوان خانگی. فیبر دارای ویژگی بسیار خوبی به منظور جذب آب از بدن است، در نتیجه در چنین شرایطی میتواند یک درمان خوب باشد.

بیماری سگ

بیماری سگ های خانگی ناشی از عفونت قارچی

عفونت قارچی نوعی از عفونت پوستی است که توسط قارچ های مخصوص بر روی پوست بدن یا پوست سر ایجاد می شود. عفونت قارچی به عنوان یک ضایعه قرمز رنگ ظاهر می شود. بدترین چیز این است که باعث خارش شدید می شود، بنابراین حیوانات خانگی شما بسیار اذیت می شوند. درمان این مشکل این است که حیوان خانگی تان را ضد عفونی کنید. داروهای خوراکی موجود در بازار مانند Griseofulvin و Itraconazole نیز وجود دارد که می تواند به پیشگیری و درمان این عفونت قارچی کمک کند.

بیماری سگ

این ها فقط برخی از راه هایی هستند که می توانید در مواردی که حیوان خانگی شما از اختلالات فوق رنج می برد انجام دهید. به عنوان پیشگیری، شما باید از یک رژیم غذایی مناسب برای حیوانات خانگی خود استفاده کنید تا او از تمام این مشکلات در یک زمان رنج نبرد. شما باید محیط اطراف شان را پاکیزه نگه دارید، زیرا این امر به کاهش تعداد حملات قارچ ها، کک ها و سایر حشرات کمک می کند. همچنین باید یک دامپزشک، سگ شما را ماهی یکبار و به طور منظم معاینه کند.