بهترین روغن سفت کننده پوست بدن چیست؟ چگونه میتوان از افتادگی پوست و شلی پوست گردن جلوگیری کرد؟ همه افراد سعی می کنند تا حدی که می توانند از شل شدن پوست بدنشان جلوگیری کنند و با راهکارهای مناسب و ارزانی، کلاژن سازی پوستشان را افزایش دهند. ماساژ دادن بدن با روغن سفت کننده پوست بدن می تواند در این راستا کمک شایانی به شما بکند و از شل شدن پوست صورت و بدنتان جلوگیری کند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی انواع روغن سفت کننده پوست بدن می پردازیم و چند نوع موثر و فوق العاده آنها را به شما معرفی می کنیم.

ماساژ دادن با انواع روغن سفت کننده پوست بدن

ماساژ یکی از درمان های مفید برای درمان درد و التهاب است و برای گردش خون بسیار موثر می باشد. ماساژ با روغن های ضروری اثر بهتری خواهد داشت. ماساژ با روغن های ضروری یک روش طبیعی برای سفت شدن پوست است. بهترین روغن های ضروری برای سفت کردن پوست از ساختار مولکولی کوچکی تشکیل شده اند که اگر به طور موضعی بکار برده شوند می تواند به پوست نفوذ کرده و به زیبایی پوست کمک کنند. بسیاری از ترکیبات و خواص در بهترین روغن های ضروری برای سفت کردن پوست وجود دارند، که می توانند به سفت شدن پوست کمک کنند.

روغن سفت کننده پوست بدن

اگر پوست خود را با برخی از روغن های ضروری ماساژ دهید، پوست شما می تواند به سرعت ثبات و استحکام خودش را به دست بیاورد. هنگام انتخاب روغن های ضروری برای ماساژ دادن پوست شل و افتاده، بهتر است روغن هایی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند را انتخاب کنید. آنتی اکسیدان ها، ویتامین های مهم و فلاونوئیدهای پوست شما را تامین می کنند و گردش خون، بازسازی سلول و متابولیسم را افزایش می دهند. در نتیجه، ظاهری جوان را به پوست شما می بخشند.

از سوی دیگر، علاوه بر اثرات مرطوب کنندگی، آنتی اکسیدان های موجود در روغن های ضروری، می توانند از بدتر شدن پوست به علت قرار گرفتن در معرض آسیب های محیطی پیشگیری کرده و سطح پوست را از رادیکال های آزاد محافظت کنند. بر اساس مطالعات انجام شده، ترکیبات سفت کننده در بعضی از انواع روغن سفت کننده پوست بدن ، می توانند به سفت شدن پوست، نرم شدن منافذ پوست، تنظیم تولید چربی پوست و تقویت و نرم کردن پوست کمک کنند.

روغن سفت کننده پوست بدن

در عین حال، خواص ضد التهابی و ضد باکتری روغن سفت کننده پوست بدن ، می توانند باعث پاکسازی و التیام پوست آسیب دیده شده و سطوح pH پوست را در حد تعادل نگه دارند، بنابراین باعث جوان شدن پوست شده و از شل شدن و افتادگی پوست پیشگیری می کنند.

برخی از بهترین انواع روغن سفت کننده پوست بدن عبارتند از:

روغن زیتون

روغن زیتون غنی از آنتی اکسیدان ها، از جمله ویتامین E و ویتامین A است که به کاهش تدریجی فرایند سالخوردگی کمک می کند. به علاوه،  این روغن برای مرطوب کردن پوست شما مناسب است.

کاری که باید انجام دهید به شرح زیر است:

کمی روغن زیتون را در یک فنجان بریزید و حرارت دهید. سپس روغن را روی صورت خود بمالید و به مدت 15 دقیقه، به صورت دورانی، ماساژ دهید. هر روز قبل از خواب، این کار را انجام دهید.

روغن سفت کننده پوست بدن

روغن نارگیل یکی از انواع روغن سفت کننده پوست بدن

روغن نارگیل می تواند به لایه های عمیق تر پوست نفوذ کند و باعث جوان سازی سلول های پوست شود و سبب تغذیه پوست شما گردد. آنتی اکسیدان ها، رادیکال های آزاد را که باعث آسیب رسیدن به پوست می شوند و فرآیند سالخوردگی شما را سریع تر می کنند، از بین می برند.

شما می توانید از روغن نارگیل برای ماساژ  پوست خود استفاده کنید. با حرکات دورانی و رو به بالا، پوست خود را با مقداری روغن نارگیل و به مدت 10 دقیقه، ماساژ دهید. این روش را قبل از خواب و هر شب تکرار کنید.

روغن خردل

روغن خردل می تواند پوست شما را سفت کند و به خاطر داشتن مقدار زیاد ویتامین E ، از چین و چروک و دیگر نشانه های پیری جلوگیری می کند.

با این حال، از آنجایی که روغن خردل احتمالا سبب التهاب پوست می شود، قبل از استفاده از آن به طور مستقیم بر روی پوست، مقداری از آن را بر روی قسمت کوچکی از پوست، امتحان کنید.

روغن سفت کننده پوست بدن

روغن رزماری یکی از موثرترین روغن سفت کننده پوست بدن

روغن رزماری در بهبود گردش خون بسیار عالی است، در نتیجه باعث افتادگی پوست را بهبود می بخشد. علاوه بر این، آنتی اکسیدان هایی که در این روغن یافت می شوند، تولید فیبروبلاست را بالا می برند و سبب افزایش الاستیسیته پوست می شوند. به خاطر اسکوالن و کارنوسول، روغن رزماری می تواند به طور طبیعی روند پیری را به تاخیر بیندازد.

نیمی از یک خیار خرد شده را با 1 قاشق غذاخوری روغن رزماری مخلوط کنید. سپس، این مخلوط را روی پوست آسیب دیده خود قرار دهید و 15 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشوئید. این روش را 2 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

روغن آووکادو

روغن آووکادو همانند سایر روغن های ضروری به طور طبیعی، دارای خاصیت مرطوب کنندگی است و می تواند عمیقا به درون پوست نفوذ کند. علاوه بر این، روغن آووکادو، رشد کلاژن را افزایش می دهد و استحکام پوست را به شدت تقویت می کند. این روغن منبعی از ویتامین های A، B و E می باشد که می تواند پوست را از درون سفت کند.

کمی روغن آووکادو را به مدت 15 دقیقه یا بیشتر، با حرکات دورانی و رو به بالا، بر روی پوست خود ماساژ دهید و بعد از یک ساعت آن را بشویید. برای کسب نتایج بهتر، این روش را به صورت روزانه تکرار کنید.

روغن سفت کننده پوست بدن

روغن بادام یکی از ارزان قیمت ترین روغن سفت کننده پوست بدن

روغن بادام، دارای ویتامین E بالایی است و رطوبت پوست شما را تامین می کند و به طور قابل توجهی افتادگی وشل شدن پوست را کاهش می دهد و در نتیجه، پوست شما را سفت می کند.

این روغن را  هر روز و به مدت 20 دقیقه، بر روی پوست خود ماساژ دهید و سپس دوش بگیرید.

روغن گل پامچال

اسید گاما لینولئیک (GLA) موجود در روغن گل پامچال، می تواند سنتز کلاژن را تقویت کند و خطوط چین و چروک ریز را کاهش دهد که به کاهش افتادگی پوست نیز کمک می کند.

شما می توانید چند قطره روغن پامچال برای ماساژ پوست خود استفاده کنید. به صورت دورانی و به سمت بالا، به مدت 5 تا 7 دقیقه پوست را ماساژ دهید. این روش را هر روز و قبل از خواب انجام دهید.

شما از کدام روغن سفت کننده پوست استفاده می کنید؟ تجربیات خود را با کاربران دکتر سلام به اشتراک بگذارید.