Tips-on-How-to-Care-for-the-Skin-around-Your-Eyes
پوست اطراف چشم شما نازک و حساس است و باید برای جلوگیری از گودی زیر چشم، سیاهی و چین و چروک آن نکاتی را رعایت کنید.

هر زنی دوست دارد زیبا به نظر برسد. پوست اطراف چشم شما نازک و حساس است و باید برای جلوگیری از گودی زیر چشم، سیاهی و چین و چروک آن نکاتی را رعایت کنید. ما در اینجا 7 مورد را برای شما آورده‌ایم.

 

1. از موادی خاص استفاده کنید

 

اگر می‌خواهید از ماده‌ای خاص برای دور چشم‌تان استفاده کنید، حواستان باشد که به دنبال محصولاتی که شامل هالوکسیل، اسید نیکوتین، کافئین، سرامیدها، رتینول و مرطوب کننده‌ها باشید. استفاده از این مواد با چین و چروک‌ و سیاهی و پف دور چشم مبارزه می‌کند.

 

2. آرام برخورد کنید

 

از آنجا که پوست دور چشم 6 تا 10 برابر نازک‌تر از بخش‌های دیگر صورت است، باید با آن به آرامی برخورد کرد. از مالیدن و شستن زیاد آن نیز خودداری کنید.

 

3. در ابرو بردارشتن محتاظ باشید

 

اپیلاسیون ابرو می‌تواند به پوست بالای چشم آسیب برساند. بنابراین بهتر است به جای استفاده از موم، از موچین برای کندن آنها استفاده کنید.

 

4. از محصولاتی خاص استفاده کنید

 

پوست دور چشم احتیاج به مراقبت جداگانه‌ای دارد. بدین معنی که شما نباید محصولات آرایشی را برای دور چشم‌تان استفاده کنید.

 

5. از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

 

همه می‌دانند که پوست در برابر آفتاب آسیب می‌بیند و احتیاج به مراقبت‌های ویژه‌ای دارد. ما می‌توانید برای جلوگیری از پیری زودرس و آفتاب سوختگی، از کرم‌های ضد آفتاب مخصوص دور چشم استفاده کنیم.

 

6. ماساژ دهید

 

اگر می‌خواهید از مشکلات پوستی جلوگیری کنید، صورت خود را به طور منظم ماساژ دهید. ماساژ سیاهی دور چشم، پف و چروک را از بین می‌برد. شاید فکر کنید که این مورد برای پوشت شما تاثیری نخواهد داشت اما با انجام آن تاثیرش را خواهید دید.

 

7.از ماسک استفاده کنید

 

ماسک به شادابی و روشنی صورت کمک می‌کند.  با این روش پوست دور چشم خود را هیدراته و نرم نیز خواهید کرد.

 

 پوست اطراف چشم شما نازک و حساس است و باید برای جلوگیری از گودی زیر چشم، سیاهی و چین و چروک آن نکاتی را رعایت کنید