چه کسانی می توانند جراحی لیفت پوست انجام دهند؟ بسیاری از جراحان براین باورند که بهترین داوطلبان لیفت پوست ، کسانی هستند که انتظارات واقع گرایانه ای را درباره آنچه که این عمل جراحی برای آن ‌ها به ارمغان می آورد، دارند و اهمیت این که چرا آن ‌ها باید از دستورالعمل ‌های قبل و بعد از عمل جراحی پیروی کنند را درک می ‌کنند. با این حال، برای کسب بهترین نتیجه، انجام مشاوره با یک جراح پلاستیک ضروری است تا از این طریق توصیه های مناسب مختص به خود را دریافت کنید. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی کاندیدهای مناسب برای لیفت پوست می پردازیم.

افرادی که می توانند لیفت پوست انجام دهند

چندین عامل مهم برای بررسی اینکه آیا شما گزینه مناسبی برای لیفت صورت هستید یا خیر، وجود دارد که در نهایت بر اثربخشی این روش تاثیر خواهند گذاشت.

لیفت صورت

سن مناسب برای انجام لیفت پوست

براساس اظهارات دکتر بروک سکل، جراح پلاستیک مقیم بوستون، صبر کردن برای تشدید علائم پیری بر روی پوست، اثر بخشی این روش را کاهش می دهد. دکتر سکل می ‌گوید که برای اکثر مردم، تغییرات قابل ‌توجه بدن که به علت افزایش سن ایجاد می شود، در اواخر دهه سوم زندگی رخ می دهد.

اقدام سریع در اوایل دهه چهارم زندگی و قبل از اینکه علائم پیری شدید شوند، از دائمی شدن این علائم پیشگیری می کنند. علاوه بر این، افراد در سنین چهل و پنجاه سالگی، با مشکلات پزشکی کمتری نسبت به افراد بالای شصت سال برخوردارند و سالم‌تر هستند و این بدان معناست که احتمال بیشتری برای بهبودی سریع و موفقیت آمیز وجود دارد.

دکتر جان هیلینسکی، جراح پلاستیک مقیم سن دیگو می افزاید: مزایای انجام جراحی لیفت صورت در سنین پایین تر بیشتر است. اگر در دهه چهارم زندگی خود ثابت کنید که نامزد خوبی برای این روش جراحی هستید، می ‌توانید از نتایج آن برای مدت طولانی ‌تری لذت ببرید و همچنین در طی سالیانی که اغلب برای موقعیت شغلی یک فرد مهم است از ظاهر شادابی، بهره ‌مند شوید. علاوه بر این، با پرداختن به علائم پیری چهره قبل از اینکه شدید شوند، می ‌توانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

جنسیت

در حالی که لیفت صورت به طور سنتی توسط زنان مورد استفاده قرار می گرفته است، اما این روش به همان اندازه که برای زنان موثر است، برای مردانی که به دنبال تجدید حیات چهره خود هستند، نیز موثر است. گزارش آمار جراحی پلاستیک ۲۰۱۵ که توسط انجمن جراحان پلاستیک آمریکا منتشر شده‌ است می‌گوید که لیفت صورت پنجمین روش جراحی محبوب در میان مردان آمریکایی است.

با توجه به این موضوع، ملاحظات خاصی وجود دارند که افراد باید قبل از اینکه تحت جراحی قرار گیرند، در نظر داشته باشند. به عنوان مثال، پزشکان باید به خطوط رویش موی صورت در مردان توجه داشته باشند. این عمل جراحی برای آقایان چالش برانگیزتر از زنان است، چرا که مردان دارای صورت های بزرگتر، گردن ‌های ضخیم تر، ساختارهای پوستی قوی تر و پوست ضخیم ‌تر هستند.

لیفتینگ صورت دکتر خرازی روشی برای جوانسازی پوست

قابلیت ارتجاعی پوست

یک کاندیدای خوب برای این روش جراحی، فردی است که انعطاف پذیری طبیعی پوست خود را حفظ کرده ‌است. انعطاف پذیری پوست مهم است، چون در طی روند جراحی، جراح پوست را برای صاف کردن چروک ‌ها می کشد و ترمیم موفقیت ‌آمیز به میزان انعطاف پذیری پوست بستگی دارد تا با خطوط جدید سازگار شود. خاصیت انعطاف پذیری پوست ممکن است تحت‌ تاثیر عواملی مانند سابقه ژنتیکی فرد، تاریخچه رژیم غذایی، زخم ها و قرار گرفتن در معرض آفتاب قرار داشته باشد. دکتر ریچارد رند، جراح پلاستیک بولیویایی مقیم واشنگتن، می‌ گوید: پوستی که به طور جدی به وسیله تابش آفتاب آسیب دیده است به نتایجی مشابه پوست های سالم دست پیدا نمی کند.

ساختار استخوان نرمال برای انجام لیفت پوست

ساختار استخوان مناسب می ‌تواند به طور قابل‌ توجهی بر نتایج این روش تاثیرگذار باشد. برخی از جراحان ادعا می‌کنند که مناسب بودن ساختار استخوان صورت، پایه یک جراحی پلاستیک موفق را شکل می ‌دهد. داشتن گونه‌ و چانه برجسته به موفقیت آمیز بودن جراحی لیفت صورت کمک می ‌کند، البته این بدان معنی نیست که بیمارانی که فاقد ساختارهای استخوانی اصولی دیگر هستند، نمی ‌توانند نتایج رضایت‌ بخشی کسب کنند. بیمارانی که ساختار نامناسب تری دارند، قطعا می‌ توانند برای مشاهده نتایج بهتر، از ایمپلنت یا جراحی انتقال چربی استفاده کنند.

لیفت با نخ,لیفت صورت با نخ,مزایا و معایب لیفت با نخ

سلامتی

جراحی لیفت صورت نسبت به روش های دیگر، یکی از روش ‌های جراحی زیبایی ‌تهاجمی است، به همین دلیل داشتن وضعیت سلامتی مناسب، پیش از جراحی مفید است و می ‌تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه را کسب کنید.

دکتر رابرت تورنامب، جراح پلاستیک مقیم نیویورک، ادعا می کند که اتخاذ رژیم غذایی سالم در طول دوره قبل از عمل می ‌تواند منجر به افزایش نتایج این جراحی شود. برای بسیاری از روش ‌های جراحی پلاستیک، رسیدن به یک وزن ایده ‌آل، به میزان زیادی نتیجه نهایی را افزایش می ‌دهد. عمل های جراحی مانند کاهش سایز پستان و لیپوساکشن به طور مناسبی با کاهش وزن قبل از جراحی مرتبط است. من اغلب به بیماران گوشزد می ‌کنم که لیپوساکشن ابزاری برای کاهش وزن نیست و اگر قبل از جراحی از طریق روش های مناسب به وزن ایده آل دست یابید، تاثیرات این روش بسیار بیشتر می شود.

همچنین، همه جراحان پلاستیک بر اهمیت ترک سیگار، قبل از انجام لیفت پوست تاکید می‌ کنند. کشیدن سیگار علاوه بر تسریع افزایش پیری، خطراتی جدی برای پوست افراد دارد. دکتر رابرت سینگر، جراح پلاستیک مقیم کالیفرنیا توضیح می ‌دهد: قرار گرفتن در معرض دود، چه به طور مستقیم و چه غیر مستقیم و یا استفاده از هر گونه محصولات آزاد کننده نیکوتین، باعث بروز عوارض جدی پس از جراحی های زیبایی می شود. اغلب جراحان پلاستیک از انجام جراحی لیفت صورت در بیمارانی که سیگار می کشند یا به هر شکل از نیکوتین استفاده می ‌کنند، امتناع می‌ کنند.

او توصیه می‌ کند که بیمارانی که سیگار می کشند یا از نیکوتین استفاده می کنند، حداقل ۱۰ تا ۱۴ روز قبل از جراحی لیفت صورت و برای حداقل ۱۰ تا ۱۴ روز پس از عمل جراحی از مصرف آن ها اجتناب کنند. به طور خاص، مصرف دخانیات می‌ تواند خونرسانی به پوست را کاهش دهد. دکتر سینگر اضافه می ‌کند: التیام زخم ‌ها به تامین خون بستگی دارد. با کشیدن سیگار، خونرسانی به پوست و بافت زیرین پوست کاهش می ‌یابد. افراد سیگاری دارای نرخ بسیار بالاتری از تاخیر در بهبود، عفونت، باز شدن جای بریدگی، نکروز و یا از دست دادن پوست صورت، ماندگاری جای زخم های خفیف و مشکلات بی‌ حسی هستند.