می دانید با کمک تکنیک و روشی می توان راحت تر مژه های خود را بلندتر کرد؟ چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم؟ افراد زیادی در هنگام چسباندن مژه مصنوعی با مشکل روبرو می شوند. ما در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام، برای شما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید چشمان خود را به راحتی زیباتر کنید. استفاده از مژه مصنوعی می تواند غیرواقعی به نظر آید. آیا تاکنون به این فکر کرده اید که مژه های مصنوعی بیشتر در بسته بندی هایشان خوب به نظر می رسند اما پس از استفاده آن ها بیشتر شبیه یک طاووس متظاهر می شویم؟ متأسفانه مژه های مصنوعی یک اندازه که مناسب همه چشم ها باشد وجود ندارند. در این مقاله در مورد پیدا کردن مژه مناسب و ایده ال برای حالت چشمان شما و نحوه چسباندن آن ها و کاربردشان مطالبی آمده کرده ایم تا مژه های مصنوعی که استفاده می کنید طبیعی به نظر رسیده و ماندگارتر باشند.

بررسی حالت چشم ها

دکتر سلام تلاش دارد که با ارائه تصاویری که به شما در شناخت حالت چشم هایتان کمک می کند، به سؤال “آیا این مژه ها به من می آیند؟” پاسخ دهد.

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

چشم بادامی

به نظر می آید که تمام مدل های مژه مصنوعی به چشمان بادامی می آیند. چشم بادامی به حالتی از چشم گفته می شود که بخشی از عنبیه ها زیر پلک های بالایی و پایینی، در هنگام نگاه مستقیم مخفی می شوند. در اینجا چند ترکیب و حالت معمول دیگر برای چشم ها وجود دارد که البته در همین ترکیب ها نیز تنوع زیادی وجود دارد.

چشم های گود رفته

وقتی چشمانتان در سر کمی فرو رفته است، این تصور به وجود می آید که استخوان ابرو برجسته تر است. در اینجا مژه هایی را امتحان کنید که قسمت های وسط آن از لحاظ طولی بلندترند.

چشم های به سمت پایین

وقتی که گوشه های خارجی چشم ها به سمت پایین کشیده شده اند، یک مژه کوتاه تر را امتحان کنید که در گوشه های خارجی چشم بلندتر باشد و چشم ها را بالا بکشد.

چشم های با پلک افتاده

اگر پلک های افتاده دارید و فاصله بین چشم و ابروهایتان مناسب نیست، از مژه های مصنوعی کم پشت با طول کوتاه تر استفاده کنید.

چشم های بیرون زده

این حالت وقتی است که پلک ها در ناحیه حدقه چشم بیرون زده  می شوند. با قرار دادن مژه مصنوعی روی مژه های پایینی سعی کنید که مژه های بالایی خود را با مژه های پایینی برابر کنید. این کار باعث ایجاد این تصور می شود که چشمانتان به سمت عقب کشیده شده اند. همچنین این را در نظر بگیرید که آیا چشمانتان به هم نزدیک هستند یا از هم دورند؟

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

آزمایش نزدیک بودن یا دور بودن چشم ها از هم

با استفاده از یک مداد، خودکار یا قلم آرایشی به آینه نگاه کنید و وسیله مورد استفاده را از گوشه داخلی چشم تا لبه خارجی نگه دارید. این کار به شما این امکان را می دهد که چشم خود را اندازه گیری کنید. از لحاظ فنی باید بتوانید عرض یکی از چشم های خود را به طور کامل بین دو چشم خود قرار دهید یا به عبارت دیگر، فاصله چشم ها باید به اندازه عرض یکی از چشم ها باشد.

وقتی عرض یک چشم بیشتر از فاصله بین دو چشم باشد (یعنی اینکه کمتر از یک کره چشم، بین دو چشم فاصله وجود داشته باشد)، شما چشمانی بافاصله کم از هم دارید. بنابراین خواهان ایجاد این تصویر از خود هستید که با استفاده از مژه هایی که در گوشه های خارجی چشم بلندتر هستند، فاصله چشمانتان را از هم دورتر نگه دارید. اگر فضای بین دو چشم از عرض کره چشم بزرگ تر باشد پس شما چشمانی بافاصله زیاد از هم دارید و خواهان این هستید که مژه های مصنوعی در قسمت وسط و یا گوشه داخلی چشم نزدیک به هم باشند تا چشم ها نزدیک تر به نظر برسند.

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

چیزهایی که قبل از اکستنشن مژه ها باید بدانید

خارج کردن مژه ها از جعبه

مژه های مصنوعی را درون جعبه زیر بینی خود بگیرید، به صورتی که جهت مژه ها به سمت بیرون باشد. با این کار، مژه های چشم های چپ و راست را مشخص خواهید کرد. به این دلیل که آن ها همیشه علامت دار نیستند که مشخص گردد کدام مربوط به چشم راست است و کدام مربوط به چشم چپ. برای برداشتن مژه ها همیشه آن ها را از لبه خارجی جدا کنید و هرگز از گوشه داخلی این کار را نکنید. این توصیه به این دلیل است که اگر شما یک قسمت از مژه ها را در قسمت خارجی آن خم کنید مشکلی ایجاد نمی کند چون به احتمال زیاد در هر حال می توانید مژه ها را برای منطبق کردن با چشمانتان ترمیم کرده و برش بدهید. اما اگر شما مژه را در قسمت گوشه داخلی آن بشکنید یا خم کنید مهم است. با استفاده از انگشتان یا موچین مژه های مصنوعی را به آرامی بیرون بکشید و آن ها را به جعبه برگردانید.

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

اندازه کردن مژه های مصنوعی

مژه مصنوعی را در امتداد خط مژه نگه دارید تا ببینید که آیا احتیاج به تریم شدن و برش خوردن برای رسیدن به سایز مناسب دارد یا خیر. مژه مصنوعی باید از جایی که مژه ها به طور طبیعی شروع می شوند گذاشته شوند. اگر خیلی نزدیک به گوشه داخلی چشم گذاشته شود چشمان شما را اذیت می کند. برای مشخص کردن نقطه ای که مژه مصنوعی پایان می یابد از گوشه خارجی چشم ۲ الی ۴ مژه به سمت داخل بشمارید و همان جا نقطه پایانی مژه مصنوعی شماست. اگر بعد از این قسمت مژه بگذارید، مژه ها آویزان شده و این مسئله می تواند گوشه چشم ها را به سمت پایین بکشد.

تریم کردن یا برش زدن مژه ها در سایز مناسب

اگر مجبور شدید که مژه ها را برای اندازه مناسب برش بزنید، به خاطر داشته باشید که این کار را از لبه خارجی آن انجام دهید و آن را از روی مژه ها نبرید بلکه همیشه آن را از قسمت نوار آن ببرید. اگر مژه مصنوعی را از طرف بالا برش بزنید نیمی از مژه هایی که می خواستید آن ها را نگه دارید خرد می شوند.

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

جلوگیری از بلند شدن مژه ها از روی چشم

گاهی اوقات در هنگام خارج کردن مژه مصنوعی از داخل جعبه گوشه آن صاف می شود و در نتیجه در زمان استفاده از روی گوشه داخلی یا خارجی چشم بلند می شود. برای اجتناب از چنین وضعیتی، مژه مصنوعی را دور انگشت یا یک قلم موی آرایشی، یک خودکار یا گوش پاک کن بپیچید و یک دقیقه نگه دارید. این کار کمک می کند که مژه های مصنوعی انحنای خود را مدت بیشتری حفظ کنند.

استفاده صحیح از چسب

یک لایه نازک از چسب را مستقیماً با استفاده از اپلیکاتور چسبنده روی نوار مژه از یک گوشه به گوشه دیگر بزنید. قبل از استفاده چند ثانیه صبر کنید تا خودش را بگیرد. اگر می خواهید مژه ها به مدت طولانی تری روی چشم بمانند تکنیک “دوبل ادهسیو” را به کار ببرید و چند قطره چسب در امتداد مژه های خود همچنین روی مژه های مصنوعی به کار ببرید.

محل دقیق قرارگیری مژه ها

یادآوری می کنیم که مژه های مصنوعی را از جایی که مژه های طبیعی خودتان آغاز می شوند، شروع کنید، به سمت پایین نگاه کرده و مژه مصنوعی را روی خط مژه خود در قسمت مرکز لبه خارجی و گوشه داخلی فشار دهید.

چگونه مژه مصنوعی بچسبانیم

پیوستگی مژه ها

استفاده از ریمل به شما این امکان را می دهد که مژه های طبیعی خود و مژه های مصنوعی را به سمت هم ضربه زده و هل دهید. به طوری که به خوبی باهم تنظیم شوند. نوار مژه مصنوعی را به سمت پایین بر روی مژه های طبیعی فشار دهید تا سرانجام با خطی از پوست بین مژه های خود و مژه های مصنوعی تان روبرو نشوید. با دقت از موچین استفاده کنید یا به سادگی با نوک انگشتان خود این کار را انجام دهید .

مژه ها را بالا بکشید

اگر می خواهید کاری کنید که مژه هایتان بیشتر به سمت بالا بایستند، کار را به آرامی با هل دادن مژه ها در لبه داخلی خط مژه (ریشه مژه) تمام کنید.