در مورد یوودرم ولوما چه اطلاعاتی دارید؟ آیا این روش زیبایی، خطرات و عوارضی در پی دارد؟ در سال های اخیر روش های زیادی برای جوانسازی و محافظت از پوست توسط پزشکان ارائه شده است. برخی از از تکنیک های تامین کننده مواد مغذی برای پوست در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. یوودرم ولوما یکی از روش های نوین به منظور حفاظت رطوبت و نرمی طبیعی پوست می باشد. در این مقاله در بخش زیبایی دکتر سلام شما را با روش تزریق یوودرم ولوما، هزینه تزریق ژل یوودرم ولوما و نتایج آن بیشتر آشنا می کنیم.

یوودرم ولوما چیست؟

یوودرم ولوما XC یک پر کننده پوستی حاوی اسید هیالورونیک است. این روش درمان شامل لیدوکائین که یک بی حسی موضعی است تا درد را در حین تزریق به حداقل برساند می باشد. ولوما یک روش درمان مورد تایید FDA است که از آن برای افزایش حجم در گونه و مناطق دیگر استفاده می شود. محل های تزریق برچسب دار شامل بینی، چانه، شقیقه ها و ناحیه زیر چشم ها هستند. اثرات جانبی آن ملایم، از جمله التهاب و تورم، در این روش رایج هستند. به طور کلی یک درمان ایمن با ریسک پایین اثرات جانبی در نظر گرفته می شود. تاثیر آن تا دو سال طول می کشد. تعداد سرنگ به محل تزریق، شرایط پوست و سن بستگی دارد.

یوودرم ولوما

یوودرم ولوما XC یکی از اعضای خانواده ویکروس است که توسط Allergan، یک شرکت داروسازی جهانی ساخته شده است. این شرکت در اکتبر ۲۰۱۳ تایید اداره غذا و دارو آمریکا (FDA) را دریافت کرد و تبدیل به یکی از اولین شرکت هایی شد که این تاییدیه را برای پر کردن مشکلات گونه به دست آورد.

ترکیب اصلی فعال در ولوما اسید هیالورونیک (HA) است که یک قند پیچیده طبیعی است که در بدن انسان یافت می شود. همچنین حاوی لیدوکائین است که یک بی حسی موضعی است که ناراحتی و درد را در محل تزریق به حداقل می رساند.

تمام لوله های پرکننده یوودرم که با حرف V آغاز می شوند مبتنی بر فن آوری ویکروس هستند. ویکروس از نوع متمرکز و مرتبط HA استفاده می کند؛ که به این معنی است که تعداد بیشتری از پیوند بین مولکول ها را دارا است. این عامل منجر به تبدیل ویکروس به یک ژل صاف و نرم می شود – مانند ماده ای که می تواند ویژگی هایش را برای مدت های طولانی حفظ کند.

نحوه تاثیر گذاری یوودرم ولوما :

همانند تمام پر کننده های پوستی، ولوما یک عملیات تزریقی است که تنها در محل تزریق و ناحیه اطراف آن کار می کند. ولوما در یک سطح عمیق زیر پوست و یا درست بالای استخوان گونه تزریق می شود. سپس محل تزریق ماساژ داده می شود تا به طور مساوی محصول را پخش کند و حجم را به صورت افزایش دهد و ناحیه مورد نظر را بزرگتر کند.

ناحیه تزریق و کاربرد آن

ولومادر اصل توسعه یافته و به طور شیمیایی مهندسی شده برای استفاده در وسط صورت و گونه ساخته شد. در حال حاضر این عامل تنها دلیل گواهی FDA می باشد.

با این حال، همانند بسیاری از انواع پوستی پرکننده، تعدادی از کاربردهای دیگری در مطب بالینی وجود دارند که نتایج خوبی را به دست آورده اند. این نتایج نشان دهنده این موضوع نیست که مدارک منتشر نشده ای برای اثبات مورد تایید بودن FDA وجود ندارد و این موضوع که تولید کننده به دنبال تایید این نشانه ها برای اهداف بازاریابی نباشد.

برچسب نشان دهنده مکان تزریق :

تعدادی از کاربردها برای ولوما توسط شواهد بالینی منتشر شده پشتیبانی می شوند اما توسط FDA در این مورد تایید نمی شوند. به عنوان مثال، یک مطالعه بالینی که در مجله جراحی زیبایی منتشر شد، تزریق بینی را برسی کرده و نتایج دلگرم کننده دریافت کرد: 87% از افرادی که درمان را دریافت کردند، در ظاهر بینی خود، ماه ها بعد از درمان، بهبود یافتند.

بسیاری از پزشکان نیز موفقیت هایی را با استفاده از ولوما در ناحیه چانه گزارش کرده اند. یک مقاله اروپایی که در ژورنال پوست زیبایی منتشر شد، ولوما گونه و تزریق های چانه در بیماران پس از دریافت رستیلان (پرکننده دیگر) را مورد ارزیابی قرار داد و متوجه شد که ۹۸ درصد بیماران و پزشکان نتایج زیبایی شناختی بهتری را گزارش کرده اند. به علاوه ۶۱ درصد بیماران نیز نسبت به رستیلان احساس رضایت بیشتری نسبت به ولوما داشتند. تزریق ولوما شامل علائمی مانند فرورفتگی زمان دار (حالت پریشانی شکل در شقیقه ها) و شکل دادن امتداد ناحیه فک می باشند.

در مطالعه ای که اخیراً در جراحی پلاستیک صورت JAMA صورت گرفت استفاده از ولوما را برای تصحیح نفوذپذیری (حالت پریانی شکل در ناحیه زیر چشم) بررسی کرد، 71 درصد از بیماران از نتایج راضی بودند. این مطالعه به این نتیجه رسید که پروفایل ایمنی ولوما و نرخ رضایتمندی بیمار، آن را به یک درمان قابل قبول برای تصحیح نفوذپذیری تبدیل کرده است.

ولوما به طور کلی برای استفاده در لب ها یا لایه های بین لب و بینی (ناحیه بین بینی و لب) مناسب نیست چون چسبندگی بالای آن ممکن است منجر به ظاهری ناهنجار در این نواحی شود.

عوارض یوودرم ولوما

یوودرم ولوما چقدر موثر است؟

قبل از به دست آوردن تایید FDA، یک کارآزمایی بالینی دو ساله، تصادفی، کنترل شده که توسط چند مرکز و تحت نظر موسسه ملی بهداشت (NIH) برای ارزیابی اثربخشی و ایمنی یوودرم ولوما XC انجام شد.

نتایج زیر گزارش شده اند:

  • اکثریت افراد بهبودی هدفمند در حجم وسط صورت و ظاهر خود را تجربه کردند.
  • نزدیک به ۵۰ درصد از این گروه به مدت ۲۴ ماه نتایج را حفظ کرده اند.
  • بعد از ۶ ماه درمان، افراد به طور متوسط پنج سال جوان تر به نظر می رسیدند.
  • بیش از ۹۰ درصد و ۷۵ درصد از افراد به ترتیب در ۶ ماه و ۲۴ ماه پس از آخرین درمان خود، از روند درمان و نتیجه راضی بودند.

این یافته ها که در دو مقاله دیگر که در مجله زیبایی و لیزر درمانی، بالینی، زیبایی و تحقیقاتی منتشر شد، تایید گردیدند. اولین مقاله کوتاه تر بود و پس از ۳ هفته، نرخ رضایتمندی بیمار به ۹۵.۶ درصد رسید، در حالی که دومین مقاله که به مدت دو سال اجرا شد، در پایان دوره ۲۴ ماهه، ۹۱ درصد رضایت بیمار گزارش شد. هر دوی این مقالات به این نتیجه رسیدند که ولوما موثر است، دارای پروتکل تاثیر جانبی مطلوب است و دارای نرخ رضایتمندی بالا از سوی بیمار است.

اثرات جانبی و نکات ایمنی:

پرکننده های پوستی مانند ولوما به عنوان درمان نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شوند. در این دو مطالعه که پیش تر اشاره شد (۱، ۲)، این روش دارای اثرات جانبی خطرناک کمی بو ده است و هیچ یک از این اثرات به طور مستقیم با استفاده از ولوما مرتبط نبودند. اغلب افراد کمی از التهاب، تورم، سفتی و کبودی را بعد از درمان تجربه می کنند. درد خفیف و ملایم، قرمزی، تغییر رنگ و خارش نیز متداول است.

در مطالعه موسسه ملی بهداشت، 94 درصد از این مشکلات به تنهایی حل شدند و بیش از دو هفته به طول انجامید. تعداد کمی از افراد دارای عفونت و یا اثرات جانبی طولانی مدت هستند که برای درمان با آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد التهاب یا هیالورونیداس (ماده ای که اسید هیالورونیک را حل می کند) نیاز دارند. همه علائم پس از درمان برطرف شدند.

عوارض جانبی بیشتر و بیشتر در در مواردی که در آن افراد بالای 50 سال سن دارند و آن هایی که حجم نسبتاً زیادی از محصول را دریافت می کنند، بیشتر دیده می شوند. ایمنی بلند مدت (بیش از ۲۴ ماه) تکرار درمان ولوما مورد ارزیابی قرار نگرفته است.

بازیابی و مراقبه در دوره نقاهت :

زمان بازیابی پس از تزریق یوودرم ولوما معمولاً کوتاه است. بیشتر موارد تورم، التهاب و قرمزی باید در عرض ۱۰ تا ۱۴ روز حل شوند. اگر علائم بیش از این ادامه یابند و یا اگر درد های جدی یا علائم غیر معمولی را مشاهده می کنید، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید.

پس از درمان باید از فعالیت جسمانی شدید، نور مستقیم خورشید و یا شستشوی پر شدت صورت برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت اجتناب کنید. اگر در معرض نور خورشید قرار بگیرید، می توانید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

اگر از مکمل های غذایی یا داروهای گیاهی استفاده می کنید، به پزشک خود اطلاع دهید – چون ممکن است خطرات خونریزی را در طی هر فرآیند افزایش دهند.

هزینه تزریق یوودرم ولوما

هزینه یوودرم ولوما چقدر است؟

بسته به مکان جغرافیایی و تجربه پزشک تان متفاوت است. هزینه بوتاکس بسته به تعداد آمپول تزریقی تعیین می گردد. چون این یک درمان آرایشی است، بیمه معمولاً هزینه را پوشش نمی دهد. با این حال، بسیاری از خدمات دهندگان می توانند گزینه های تامین مالی را ارایه دهند و استفاده از این درمان را آسان تر سازند. تعداد سرنگ مورد نیاز در هر درمان به ناحیه تحت درمان بستگی دارد و از فرد به فرد متفاوت است.

وسط صورت: یک سرنگ برای هر گونه؛ آن هایی که بالای ۵۰ سال سن دارند و آن هایی که پوست شل بیشتری دارند ممکن است به دو یا چند سرنگ در هر گونه نیاز داشته باشند.

بینی: یکی به دو سرنگ

چانه: دو تا سه سرنگ

سوالات متداول در خصوص یوودرم ولوما :

یوودرم ولوما دائمی است؟

نه. تاثیرات موقتی هستند و می توانند تا دو سال دوام بیاورند.

زمان جلسات چقدر است؟

یک جلسه بین ۱۵ تا ۶۰ دقیقه بسته به مقدار سرنگ مورد نیاز و تعداد مناطق مورد درمان قرار خواهد گرفت.

چه کسی گزینه مناسبی برای این نوع درمان است؟

هر کسی که در معرض از دست دادن حجم کم تا متوسط گونه اش قرار دارد. افرادی که گونه های لاغر، بینی، فک، شقیقه ها و چانه دارند نیز می توانند از این درمان بهره مند شوند.

این روش درمان برای مردان نیز موثر است؟

بله. تعداد قابل توجهی از مردان از این روش استفاده می کنندد.

چه مدت پس از دوره درمان نتایج حاصل می شوند؟

نتایج بلافاصله پس از درمان مشاهده می شوند.

آیا می توان نتیجه آن را به حالت اولیه آن برگرداند؟

بله. اگر از نتایج ناراضی هستید، پزشک می تواند از هیالورونیداز استفاده کند. این یک تزریق است که اسید هیالورونیک را حل می کند.

آیا امکان از بین رفتن تاثیر این درمان وجود دارد؟

ریسک بسیار کمی در رابطه با از بین رفتن تاثیر یوودرم ولوما وجود دارد.

جمع بندی نکات مهم :

یوودرم ولوما یک روکش پوستی سالم و موثر با نتایجی است که تا دو سال طول می کشد. ولوما مورد تایید FDA برای استفاده در ناحیه گونه است و از طریق برچسب زدن در بینی، چانه، شقیقه ها و ناحیه زیر چشم کارکرد دارد.

اگر به روش یوودرم ولوما علاقمند هستید، مشورت با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی به شما در رسیدن به یک تصمیم کمک خواهد کرد و پاسخی برای هر گونه سوال یا نگرانی هایی که ممکن است داشته باشید، فراهم می آورد.