tamrinhaee-baraye-maghz

تفاوتی ندارد که  میخواهید  با تمرین مغز برای برگرداندن آن به  وضعیت  اول کوشش کنید یا  دوست دارید آن را نیرومند نگه دارید؛ به هر حال شیوه های  مشکل  و آسان بسیاری وجود دارند. ما در این بخش  تمرین های سخت برای مغز را برایتان نام  می بریم

tamrinhaee-baraye-maghz-1

1-بازی‌های فکری و معماهای سنگین پازل‌های فکری بزرگ و پیچیده،‌ مغز را ورزیده می‌کنند.
حل این پازل‌ها ممکن است از چند روز تا یک هفته وقت بگیرد اما این کار به زحمتش می‌ارزد. و منظور پازل‌های معمولی و ساده نیست. مثلاً پازل‌های جیبی ژاپنی یا مکعب روبیک بازی‌های فکری خوبی هستند که می‌توانید در زمان‌های فراغت تان برای تمرین مغز انجام دهید.

2-شطرنج
شطرنج یک بازی کاملاً استراتژیک و تاکتیکی است. بازی‌های فکری کمی هستند که می‌توانند در زمینه‌ی ورزش ذهنی از شطرنج بالاتر قرار بگیرند. یادگیری شطرنج آسان است و بازی آن نیز راحت است.

tamrinhaee-baraye-maghz-2

3-بازی‌های کامپیوتری
آیا می‌دانستید بازی‌های کامپیوتری واقعاً شما را باهوش‌تر می‌کنند؟ بازی‌های معمایی مثل Mario، Zelda، Scribblenauts و Myst برای مغز شما مانند یک ورزش هستند و باعث می‌شوند قدرت و خلاقیت حل مسئله و سرعت فکرتان افزایش یابد.

tamrinhaee-baraye-maghz-4

4-یادگیری یک زبان جدید
یادگیری یک زبان جدید نیز یک تمرین مغز است که راه‌های زیادی را باز می‌کند. این کار بخشی از مغز شما را که مربوط به ذخیره‌سازی اطلاعات زبانی است تمرین می‌دهد و باعث می‌شود حتی زبان خودتان را نیز بهتر صحبت کنید.

tamrinhaee-baraye-maghz-5

5-یادگیری مهارت‌های جدید
یادگیری یک مهارت جدید راه خوبی برای تمرین مغز است. بخصوص مهارت‌های خلاقانه مانند موسیقی، رقص و هنرهای بصری بخش‌های مختلفی از مغزتان را تقویت می‌کنند و فواید بسیاری دارند.

tamrinhaee-baraye-maghz-6

۶

ساختن
تلاش برای کشف روش ساختن یک وسیله (بخصوص وقتی از صفر شروع کنید و دستور‌العملی هم نداشته باشید) یک تمرین ذهنی خوب است، چه آن وسیله یک ربات باشد چه یک نیمکت. پس از کسب اندکی مهارت‌های ساخت، مغزتان را با کمی خلاقیت عملی نرمش دهید.

منبع-http://phow.ir