در حال حاضر بسیاری از کلینیک ها با وعده نتایج فوری، ” تزریق ژل مایع ” را ارائه می دهند. کاهش چین و چروک و بهبود حجم بدون خرابی مرتبط با جراحی پلاستیک سنتی ممکن است جذاب باشد، اما آیا این تکنیک های جدید واقعا موثر هستند؟ دکتر مایکل فردریک از پالم بیچ گاردنز می گوید: “به طور کلی، زنان در اواخر دهه 90 میلادی شروع کردند تا  چهره های خود را تغییر دهند.” او اضافه کرد: ” ویژگی های صورت ما تحت تغییرات قابل توجهی قرار دارند.” در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی تزریق ژل مایع می پردازیم.

تزریق ژل مایع و کاربرد آن

دکتر فردریک اظهار نمود: “در ظاهر کاهش حجم وجود دارد، و چربی هایی که در گونه ها باقی می  مانند، شروع به افتادن می کنند، این باعث ایجاد لایه های عمیق تر بینی می شود (خطوط لبخند که از بینی تا دهان اجرا می شود). در نهایت، این اثر کاهش یافته به پایین فک ادامه می یابد، و  ظاهر صورت را تغییر می دهد.”

تزریق ژل مایع

در نگاه اول، روش جراحی پلاستیک صورت ممکن است به عنوان یک گزینه کم هزینه برای رسیدن به اهداف جوان سازی صورت مورد توجه قرار گیرد. با این حال، جراح پلاستیک و ترمیم صورت، دکتر ژان پل آزی  از پالم بیچ، فلوریدا، هشدار می دهد: “در حالی که در عمل  بوتاکس وعده جوان سازی صورت را بدون هیچ گونه خرابی  می دهد و این روش  بسیار محبوب است: هیچ چیز بدون تزریق اتفاق نمی افتد، و تمام مایع در روش بوتاکس به وسیله تزریق به صورت منتقل می شود.

این نوع تصورات غلط دقیقا همان چیزی است که ما در اینجا می خواهیم به آن رسیدگی کنیم. با کمک چهار کارشناس، شما در مورد مزایا و معایب بوتاکس در مقایسه با روش کامل چهره شناسی یاد خواهید گرفت.

جوانب مثبت و منفی از تزریق ژل مایع کامل و جراحی پلاستیک صورت

تزریق ژل مایع جراحی پلاستیک کامل
تزریق غیر تهاجمی

 

روش جراحی درگیرانه نیاز به برش، حذف / سفت کردن پوست / ماهیچه ها و بخیه ها
هیچ بیهوشی ندارد

 

می تواند تحت بیهوشی عمومی یا تخصصی انجام شود
بهترین سن  برای این جراحی 30 و 40 می باشد

 

برای افرادی بالا 50 نیز  مناسب است
به طور موقت – این نوع جراحی برای 6 ماه بهترین اثر خود را به نمایش می گذارد در طولانی مدت – 8 تا 12 سال، پس از آن اکثر بیماران درخواست    جراحی دوباره دارند
خرابی کم یا بدون هیچ خرابی

 

دوره بهبودی طولانی تر
نتایج فوری: در بیشتر موارد، تا 7 روز اثر خود را به نمایش می گذارد

 

بسته به درجه تورم 2-8 هفته زمان لازم است تا به طور کامل تغییرات را ببینید
هزینه خیلی کمتر از جراحی هزینه بالا
محدودیت هایی که باعث می شوند کار اصلاح کمی بیشتر طول بکشد دستیابی کامل به صورتی آراسته
غیر طبیعی، بی روح  یا پف کرده باشد

 

ظاهری  ظریف، طراوت، طبیعی به نظر برسد
رضایت بیمار در کوتاه مدت

 

رضایت بیمار  در بلند مدت

تزریق ژل مایع -1

جراحی زیبایی صورت چیست؟

تزریق ژل  مایع یا چهره سازی، ترکیبی از پرکننده های پوستی (مانند اسید هیالورونیک – جوودرم، ریستیلن  یا انتقال چربی) و بوتاکس است که در نتیجه برای زیبایی صورت به بیهوشی یا جراحی نیازی ندارد. »

متخصص پوست و زیبایی دکتر کریستوفر اوکانل ادامه می دهد: “بسته به نوع صورت و سن بیمار، پرکننده های پوستی به پیشانی، ابرو، گونه ها، فک، لب ها، چانه و حتی لوب های گوش تزریق می شود. “بوتاکس را می توان به پیشانی تزریق کرد که باعث بالا رفتن ابرو و پلک می  شود و یا در قسمت گردن جراحی کرد تا اثر بلند مدتی به همراه داشته باشد”.

جراحی کامل زیبایی صورت شامل چه چیزی است؟

دکتر مارک مانی، جراح پلاستیک بورلی هیلز، می گوید: “جراحی کامل زیبایی صورت” یک روش است که در طی آن بافت های صورت به طور موقت در موقعیتی قرار می گیرند که قبل از زمان موعد شروع به افتادگی میکنند. “مردم فکر کنند که این کار شامل برداشتن ابرو ها و پیشانی نیز  است بخاطر همین  این کار را انجام نمی دهند؛ این یک نوع ایده جدید است و باعث کشیدگی پوست نمی شود-در عوض آنها عضله صورت را می کشند، که به عنوان گرانش لایه عمل می کند. هنگامی که این توسط جراح متخصص انجام می شود، اثر بسیار طبیعی و زیبایی گیرایی در صورت به وجود می آید. “

دکتر آزی بیشتر توضیح می دهد و می گوید: هنگامی به عمل جراحی زیبایی صورت می آیم، بیماران بالقوه می توانند به آسانی اشتباه گرفته شوند. “روش های مختلفی وجود دارد که توسط بسیاری از متخصصان مختلف از تخصص های مختلف انجام شده است، اما تقریبا همه آنها از اصطلاح” جراحی پلاستیک “استفاده می کنند. هرچند ” کشیدن پوست “( برای یک سال طول می کشد) و ” بالون ذهنی عمیق ” بیش از 10 سال طول می کشد) هر دو “جراحی پلاستیک،” نامیده می شوند.  شباهت ها متوقف می شود، “او می گوید.

دکتر منی و آزی، هر دو متخصص در زمینه جراحی پلاستیک صورت، و طرفداران قوی برای جراحی بافت چهره هستند، زیرا نتایج بسیار ظریف، طبیعی و طولانی مدت را کسب کرده اند.

تزریق ژل مایع -2

چه کسی می تواند بیشتر از جراحی پلاستیک بهره مند شود؟

بهترین سن برای جراحی پلاستیک  در  مردان و زنان سنین 30 و 40 سالگی و برای افراد بالا  50 سال که دارای  علائم خفیف پیری پوست هستند، مناسب است. این تنها در صورتی موثر است که مقادیر متوسط مواد پرکننده تزریقی می تواند حجمی را به صورت اضافه کند. با این حال، هیچ مقدار پرکننده ای نمی تواند اثرات جاذبه را تغییر دهد. با گذشت زمان، جوش ها و انقباض های بینی می توانند خیلی زود از طریق چنین تکنیک هایی پنهان شوند.

دکتر فریدریک می گوید:  “اغلب پرکننده ها در گونه ها، چروک های بینی، خطوط کنار لب  و در محل تقاطع چانه و جولان به منظور جلوگیری از اثرات پیری استفاده می شوند. “با این حال، تزریق ژل تنها می تواند این کار را انجام دهد – این فقط یک راه موقت در برابر مواجه با مشکلات است. از سوی دیگر، تغییر چهره یک روند طولانی مدت است که واقعا چهره را بازسازی، و همه چیز را به جایی که مورد استفاده قرار می گیرد، هدایت می کند. به عنوان یک قاعده کلی، اگر مشکل بیمار عمدتا گرانش باشد، پس تزریق ژل  بهترین راه حل نیست، زیرا این فقط حجم را مورد توجه قرار می دهد.”

چگونه باید بازیابی بین دو روش را مقایسه کنیم؟

یکی از بزرگترین نقاط فروش مقاله ژل، نتایج تقریبا فوری آن است. دکتر اوکانل می گوید: “با تزریق ژل مایع، بدون هیچ گونه کار از دست رفته و یا مشاغل اجتماعی ناراحتی و خرابی کمتری به وجود می آید.”

“با جراحی بازسازی چهره، بهبود شامل تورم، درد شدید، دو تا هشت هفته پس از جراحی است، و احتمال بروز زخم از چند ماه تا چند سال قابل توجه است – و این هم  به توانایی بیمار برای بهبودی، و البته مهارت جراح بستگی دارد. “

تزریق ژل مایع تا چند وقت ماندگار است؟

دکتر آزی می گوید: “این واقعا به شخص ، منطقه پر شده و نوع پرکننده بستگی دارد.”  “یک کار سنگین که در وسط صورت یا استخوان گونه مانند ریدیس قرار دارد می تواند 9 تا 24 ماه طول بکشد. بعضی از محصولات مانند اسکالپترا ادعا می کنند که تا  چندین سال ماندگار است. “به طور کلی، اکثر کارشناسان بر این باورند که برخی از این ژل ها هر شش ماه باید تمدید شوند تا بهترین نتایج را به دست آورند.

تزریق ژل مایع -3

آیا عوارض جانبی یا عوارض ناشی از تزریق ژل مایع وجود دارد؟

بیماران می توانند حداقل عوارض را انتظار داشته باشند – تورم خفیف و کبودی شایع ترین عوارض جانبی هستند. از آنجا که پرکننده های پوستی مصنوعی هستند، برای برخی از بیماران ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند.

دکتر ماني هشدار مي دهد: “من عوارض زيادي از تزریق ژل مايع ديده ام. گذشته از این واقعیت که بافت ها را محکم می کنند ولی طبیعی به نظر نمی رسند، در بلند مدت پوست را به حالت غیر طبیعی تبدیل می کند، زیرا بین رگ های خونی و پوستی که قرار است تغذیه شوند، قرار گرفته اند. “

آیا شرایطی وجود دارد که در آن شما برای تزریق ژل  مایع توصیه کنید؟

دکتر فریدریک می گوید: “اگر پوست بیمار به طور قابل ملاحظه ای تضعیف یا سالم باشد، مقدار پرکننده ای که نیاز به جبران کمبود دارد بسیار هزینه خواهد بود و هزینه ها به سرعت در حال افزایش است.”

دکتر مانی توصیه می کند که اصلاح تزریق ژل مایع استفاده نکنید، و می  گوید: “هیچ راه دیگری برای انجام چهره سازی در کنار یک چهره واقعی جراحی وجود نخواهد داشت. تزریق ژل مایع واقعا اثر گرانش را معکوس نمی کند. در حقیقت، با گذشت زمان، آنها را تسریع می کند. به بیمارانم می گویم اگر شما یک سطل داشته باشید با  آب آن را پر می کنید، آیا می خواهید آن را بالا یا پایین بیاورید؟ پاسخ درست معمولا به آنها می رسد. “

چهره های مشهور هالیوود به نظر تازه و جوان می رسند؟

به گفته دکتر مانی، این طور نیست که عجایب هالیوود از تزریق ژل مایع می درخشند.

دکتر منی می گوید: “بسیاری از افرادی که مشهور به نظر می رسند، هرچند سنی ندارند ولی ذهنیت  عمیقی از جراحی پلاستیک داشتند، نه تزریق ژل مایع،” من در مورد همه چیز می دانم چون یکی از جراحانی هستم که خیلی  از این کارها  را انجام داده ام. در حقیقت، من دو بیمار مشهور بدنسازی داشتم که مبالغ هنگفتی را هزینه کردند و فقط هدفشان پرکننده بود. آنها اعتبار خود را از دست دادند.